פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מי זכאי להקלות בפסיכומטרי?

יום שלישי 29 במרץ, 2011

מבחן פסיכומטרי הוא מבחן שנועד לבדוק יכולת ומהירות חשיבה, ומשום כך קבלת הקלות בפסיכומטרי מסובכת משמעותית מהקלות לבגרויות או למבחנים אחרים. עם זאת, המרכז הארצי לבחינות והערכה מכיר בקיומן של לקויות פיזיות ונוירולוגיות, המפלות לרעה את הלוקים בהם ביחס לנבחנים אחרים, ולכן במקרים מסויימים הם מאשרים הקלות בפסיכומטרי.

בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי יש צורך באישורים רפואיים ואבחונים, ובסבלנות לנוכח הבירוקרטיה הכרוכה בעניין זה. לא כל לקות מזכה את בעליה בהקלות בפסיכומטרי, וההחלטה על סוג ההקלה והיקפה נקבעת באופן אישי וביחס ישיר לחומרת הלקות והרלוונטיות שלה להצלחה במבחן.

המשך קריאה »


פסיכומטרי ללקויי למידה

יום ראשון 19 בדצמבר, 2010

המודעות הגוברת ללקויות למידה, הביאה לריבוי מועמדים לאקדמיה הסובלים מלקויות למידה שונות, הנאלצים לגשת למבחן פסיכומטרי כחלק מתהליך המיון והקבלה. המרכז הארצי לבחינות והערכה יצר מבחני פסיכומטרי ללקויי למידה, המותאמים לסוגים שונים של לקויות, ומתקיימים במועדים מיוחדים. המשך קריאה »


כיצד לבחור קורס פסיכומטרי שמתאים לך?

יום ראשון 25 באפריל, 2010

מכוני פסיכומטרי מציעים סוגים רבים של קורסים ומתגאים ביתרונות שאין אצל האחרים. היצע גדול מדי יכול לפעמים לבלבל, מה שמתאים לחברים או לאחים הגדולים לא בהכרח מתאים לך ומכיוון שקורס פסיכומטרי הוא עסק יקר, לא כדאי לסמוך בהחלטה זו על הטלת קובייה.

אז איך בוחרים קורס פסיכומטרי? בודקים מה הדרך שבה אתה לומד הכי טוב ומוצאים את הקורס המתאים.  בפוסט זה ניתן קווים מנחים לחיפוש קורס פסיכומטרי, ונעזור לכם להתמקד על קורסים שעונים על אותם קווים.
המשך קריאה »


המרכז הארצי לבחינות והערכה מודיע – בקרוב יתווסף פרק חיבור לפסיכומטרי

יום רביעי 10 בפברואר, 2010

בשבוע שעבר הודיע המרכז הארצי לבחינות והערכה כי בכוונתו להוסיף פרק רביעי למבחן פסיכומטרי שתוכנו כתיבת חיבור.  הידיעה, שנמסרה במהלך הכנס של האגודה הישראלית לפסיכומטריקה ושל המרכז הארצי לבחינות והערכה אמנם לא עוררה גלים בתקשורת, אך עוררה זעם רב בקרב תלמידי פסיכומטרי לעתיד בשל השלכותיה.

המשך קריאה »


חשיפה ראשונה – הצעה נוספת לשינוי חוק הפסיכומטרי!

יום שני 1 בפברואר, 2010

בשנת 2008 נחקק חוק הפיקוח על מכונים פסיכומטריים הידוע גם בשם "חוק הפסיכומטרי". במסגרת חוק זה למשרד החינוך הוענקה הסמכות לאשר מכוני פסיכומטרי על בסיס אישור בטיחות ופרסום תנאי התקשרות.

במסגרת חוק זה חויבו מכוני פסיכומטרי לפרסם את תקנוניהם, נקבעו תנאים קבועים מראש למקרה של ביטול השתתפות בקורס פסיכומטרי, והמרכז הארצי לבחינות והערכה חויב בפרסום של טופס מבחן פסיכומטרי, פתרונו ותוצאות סטטיסטיות הקשורות למבחן זה בכל מועד.

חוק הפסיכומטרי לא מפסיק את אפליית לקויי הלמידה
לדברי EZ Way פסיכומטרי יוזמת השינוי הנוסף בחוק הפסיכומטרי, על אף שהישגים אלו של חוק הפסיכומטרי נראים כהישגים לטובת התלמידים, הרי שהם מחזקים את החזקים ממילא ומתעלמים מקבוצה הולכת וגדלה של תלמידים הסובלים מאפליה – קבוצת לקויי הלמידה.

המשך קריאה »


חשיבותם של לימודי פסיכומטרי ולימודים אקדמאיים מותאמים עבור לקויי למידה

יום שלישי 29 בדצמבר, 2009

עבור כל תלמיד באשר הוא תנאי לימודים טובים משפרים את היכולת שלו להוציא ציונים גבוהים, בין אם מדובר בלימודים לבגרות, למבחן פסיכומטרי ובין אם בלימודים אקדמאיים.  עבור תלמידים בעלי לקויות למידה לתנאי לימודים כגון גודל הכיתה, אורך השיעור וכדומה יש אפילו עוד יותר השפעה על סיכויי הצלחתם.
המשך קריאה »


בחינה פסיכומטרית בתנאים מיוחדים – מדריך לנבחנים

יום רביעי 26 באוגוסט, 2009

מטרתה של הבחינה הפסיכומטרית בתנאים מיוחדים היא לתת מענה לנבחנים שונים הסובלים ממגבלות פיזיות, ממגבלות רפואיות או מלקויות למידה שונות. המשך קריאה »


EZ WAY פסיכומטרי – קורסי הכנה לבחינה פסיכומטרי

יום חמישי 11 ביוני, 2009

הדרך שלך לציון פסיכומטרי גבוה מתחילה ב-EZ Way. הקורסים של EZ Way, מכון ההכנה למבחן הפסיכומטרי, אשר פועל בארץ מזה כעשור, מציעים מגוון רחב של אפשרויות לימוד, הסוללות עבור הניגש לבחינה את דרך המלך למועדון ה 700 + הנכסף. המשך קריאה »