פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מילון מושגים פסיכומטרי – ו עד י

יום שלישי 20 כינואר, 2009

חלקו השני של המילון מתרכז במושגים מעולם הפסיכומטרי, מהאות ו ועד לאות י (סדר אלפבתי)

ועכשיו מנוחה – מדריך גדול אמר לי פעם: יש לימוד ברוטו ולימוד נטו- מה התכוון המשורר? לימוד ברוטו הוא לימוד שבמהלכו רואים טלוויזיה ברקע, הסלולרי באותו חדר ומידי פעם מנשנשים. לימוד זה הוא ארוך יחסית אבל אפקטיבי מעט. לימוד נטו הוא לימוד בסביבה שקטה במהלכו אין שום דבר מלבד העיפרון וספר התרגול. ללימוד כזה יש גבולות מוגדרים אבל המנוחה היא מנוחה מוחלטת הכוללת אוורור מחוץ לבית או לכיתה למשל סיבוב בשכונה או קניות או מכון כושר. כך לא תמצאו עצמכם סגורים כל היום בד' אמותיכם.

זמן – אחד המשאבים הכי מוגבלים בפסיכומטרי הוא הזמן. יש 25 דקות לכל פרק וממוצע של דקה לשאלה. לאחר מעט זמן בקורס תגלו שאתם מתחילים לחשוב בטווח של 25 דקות ושל דקה. מקרה חמור מאוד קרה לי פעם כשתלמיד שלי סיפר לי שהוא מחמם את ארוחת הצהריים במיקרו במשך 2 דקות ובזמן הזה פותר שתי שאלות גיאומטריות.

חומר לימוד – אחד המשאבים הכי פחות מוגבלים בפסיכומטרי הוא היקף החומר והאינסופיות שלו. ל"שמחתכם" גם לא חסרים ש.ב. וחומרי תרגול.

טופס התשובות
– את הפסיכומטרי כידוע לא בודק אדם אלא סורק אופטי. לפיכך את התשובות משחירים בגיליון תשובות נפרד. זהירות: ישנם תלמידים שמבצעים הסטה כלומר עונים נכון על שאלה 4 אבל מסמנים את התשובה בגיליון התשובות במיקום של שאלה 5, מה שמוביל לשרשרת טעויות. טופס חשוב מאוד שבלעדיו יהיה קשה להצליח בבחינה הוא טופס ההרשמה. ניתן לקנות בסטימצקי, דיונון ועוד או להירשם באינטרנט באתר של המרכז הארצי להערכה ולבחינה.

יום פתוח – אחד הדברים הראשונים שאני שואל את אלו המתייעצים איתי לגבי הפסיכומטרי הוא: מהו ציון גבוה לדעתכם? התשובות משתנו אבל נעות בדרך כלל סביב ה-600-800. התשובה הזו שגויה! ציון גבוה הוא ציון שמספיק לכם על-מנת להתקבל ללימודים בהם אתם מעוניינים. תלמידה שלי, למדה המון לפסיכומטרי, התפטרה מעבודתה ניתקה קשר עם חבריה והשקיעה את כול כולה בלימוד לבחינה היא אמנם קיבלה ציון גבוה מאוד (מעל 720) אבל בחרה ללמוד ארכיאולוגיה (הציון שהייתה צריכה בשביל זה הוא 570). לדעתי, המחיר היה לא נכון ולא מידתי. ולכן אני ממליץ לכו לימים פתוחים, שאלו, בררו תחקרו ותנברו מה אתם רוצים ללמוד והיכן. מהו ציון היעד שלכם והיכן אתם עומדים ביחס אליו.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: