פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מבחן פסיכומטרי שני – רוצה לשפר ציון?

יום ראשון 30 כאוגוסט, 2009

עברת בחינה פסיכומטרית אבל הציון קצת איכזב? רוצה לנסות לעשות מבחן נוסף ולשפר את הציון? אין בעיה! בואו לקרוא ולהבין איך עושים פסיכומטרי פעם שניה, על מנת לשפר ציון…

המבחינה הפסיכומטרית היא שיטת המיון העיקרית הנהוגה בארץ לקראת קבלה ללימודים אקדמיים מאז שנת 1981.

למבחינה הפסיכומטרית ניגשים בכל שנה יותר מ-60,000 נבחנים, והיא נערכת בחמישה מועדים במהלך השנה ובשש שפות שונות.

על תנאיי הבחינה, על הנוסח שלה ועל בדיקתה אחראי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה שבירושלים.

המרכז הארצי לבחינות והערכה הוקם בשנת 1980 על ידי הוועד של האוניברסיטאות והוא אחראי, בין השאר, גם על בחינות מיון נוספות לתארים מתקדמים ועל מחקר בנושאים שונים, כדוגמת חקר ביצועים וסטטיסטיקה והסתברות.

בבחינה הפסיכומטרית רשאים להיבחן תושבי ישראל הנושאים תעודת זהות ישראלית או מי שמצויד בדרכון תקף.

את ערכת הרשמה לבחינה הפסיכומטרית ניתן לרכוש בחנויות הספרים באוניברסיטאות, בסטימצקי, בצומת ספרים או בפנייה למרכז הארצי לבחינות ולהערכה.

תוצאות הבחינה הפסיכומטרית תקפות למשך שבע שנים לפחות לצורך הקבלה ללימודים גבוהים ובהתאם לתנאים שמציב כל מוסד להשכלה גבוהה.

בחינה פסיכומטרי נוספת

בשל חשיבותה הרבה של הבחינה בקביעת עתידם האקדמי של הנבחנים, ניתן לשוב ולבצעה פעמים נוספות במידת הצורך ואם הנבחנים אינם מרוצים מהתוצאות האחרונות שהשיגו.

במרבית ממוסדות החינוך הגבוה מתקבלים המועמדים השונים על סמך הציון הגבוה ביותר מבין כל הבחינות בהן השתתף המועמד, אך מומלץ מאוד לברר נושא זה מבעוד מועד מול מוסד הלימוד אליו נרשמתם.

תכיפות עריכת בחינות פסיכומטריות נוספות

לא קיימת, כאמור, הגבלה על מספר הפעמים בהן רשאי נבחן להיבחן בבחינה הפסיכומטרית, אך עם זאת, אסור להשתתף בבחינה במועדים רצופים או צמודים זה לזה.

אם נבחנתם במועד פברואר, תוכלו לשוב ולהיבחן במועד יולי; אם נבחנתם במועד אפריל, תוכלו לשוב ולהיבחן במועד ספטמבר; אם נבחנתם במועד יולי, תוכלו לשוב ולהיבחן במועד דצמבר וכך הלאה.

המרכז הארצי לבחינות איננו מתיר כל חריגה מנהלי הבחינה החוזרת, ובחינתו של מועמד שניגש פעם נוספת בטווח זמן הקצר מהמותר תיפסל, והוא יורשה לגשת לבחינה נוספת רק לאחר חלוף הזמן המותר מיום בו נפסלה הבחינה.

הזמנה לבחינה פסיכומטרית חוזרת

במרכז הארצי לבחינות והערכה נוהגים לערוך בדיקות שונות שמטרתן להבטיח כי ציוני הבחינה הפסיכומטרית משקפים בצורה מדויקת ומהימנה את יכולתם והישגיהם של הנבחנים.

לעיתים מתקשים במרכז הארצי לבחינות ולהערכה במקרים מסוימים להעריך את ציון הבחינה בצורה מדויקת, לדוגמה כאשר מתגלים בה ממצאים שונים שאינם עקביים או בשל בעיות טכניות שונות.

במקרה בו מתעורר ספק כלשהו הנוגע לתקינות בחינה שנערכה במועד מסוים ומסיבות שונות, יזומן הנבחן לבחינה פסיכומטרית חוזרת במשרדים של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה שבירושלים, והציון אותו השיג בבחינה יוקפא עד להסרת כל ספק.

לאחר ביצוע הבחינה החוזרת, יוחלט במרכז הארצי לבחינות והערכה על המשך הטיפול במקרה.

הזמנה לבחינה חוזרת נשלחת לרוב במכתב בדואר לנבחנים שלגביהם התעורר ספק במהלך כשישה שבועות ממועד הבחינה הפסיכומטרית בה השתתפו.

עם זאת, ישנם מקרים בהם תבוצע הפנייה במועד מאוחר יותר.

רוצה לגשת לקורס פסיכומטרי שני?

מלא פרטיך ומכוני פסיכומטרי מובילים יפנו אליך

השם שלך (חובה)

הטלפון שלך (חובה)

סוג הקורס בו אתה מעוניין
 קורס פסיכומטרי קורס פסיכומטרי לקויי למידה קורס פסיכומטרי אחד על אחד

ההודעה שלך

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: