פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

סוגי מדריכים בקורסי הכנה למבחן פסיכומטרי

יום שני 14 כספטמבר, 2009

בתקופת הלימודים האינטנסיבית לקראת המבחן הפסיכומטרי, רוויית המתח, הלחץ וסימני השאלה, מהווה המדריך בקורס ההכנה לקראת הבחינה דמות משמעותית בחיי התלמידים.

עבור רבים ממשתתפי הקורס מדובר באישיות נערצת, המהווה מקור השראה ומודל לחיקוי – אם הוא או היא הצליחו הרי שהדבר אפשרי ולמי ששואף ליותר, משמש המדריך דוגמא לכך שכאשר מכוונים גבוה – מגיעים רחוק!

אחרי הכל, הם עשו זאת, ובגדול. התחככו בהילת זוהרו של מועדון ה 800 הנכסף, סללו לעצמם דרך לכל מסלול אקדמי בו יבחרו ועתה, מנחילים את סודות ההצלחה לדור הבא.

המדריכים בקורסי הפסיכומטרי מהווים שלוחיו של בית הספר, המכין לקראת המבחן.

ככאלה, הם עוברים תהליך מיון ארוך, במהלכו נבחרים בקפידה האיכותיים והמתאימים ביותר ומתמקצעים במסגרת מסלול הכשרה מקיף לתפקיד.

פרט להקניית החומר התיאורטי והעברת תרגולים, נדרשים המדריכים להחדיר בתלמידים מוטיביציה, לגרום להם לשאוף ליותר ולעודד למצוינות.

מטבע הדברים, כל מדריך מביא איתו לתפקיד את אופיו האישי והאני מאמין שלו, וכשם שבין משתתפי הקורס ניתן לפגוש סוגים מגוונים של תלמידים: השקדן, המאחר, הישנוני, החנפן וזה שצועד בנעלי המדריך.

כמו כן קיימת קשת רחבה של טיפוסי מדריכים:

המדריך החברמן

לבד מתפקידו להעביר את החומר ולהכין את התלמידים להתמודדות עם אתגרי הבחינה, רואה ערך מוסף בהגברת האופטימיות של משתתפי הקורס והעלאת חיוך על פניהם.

מדריך מסוג זה נכנס לתפקיד ולכיתה בראש טוב – הוא טייל אחרי הצבא, ראה עולם, בין לבין עשה גם פסיכומטרי, השיג ציון נאה פלוס ועתה הוא סטודנט מצטיין בחוג מבוקש באחת הפקולטאות היוקרתיות.

המדריך החברמן ינסה לזרוק קצת צבע באפרוריות החומר, יעשה שימוש בחוש הומור ככלי הדרכתי ראשון במעלה ויצטייר לא אחת כמדריך צופים סחבקי וסוחף, אהוד הבנים וחביב הבנות.

לתשומת לב התלמידים: מדריך כזה מומלץ לכל מי שזקוק לקצת איזון ופרופורציה בתקופת הלימודים למבחן פסיכומטרי.

על פי רוב, ניחן באוזן קשבת ומידה נדיבה של אכפתיות וישמח להפיג את חששותיכם לאחר תרגול מתיש במיוחד או מבחן סימולציה מפרך.

המדריך הלחוץ

הוא גם בן אדם כזה בכל היבט אחר – לחוץ בלימודי התואר שלו, לחוץ על קריירה, מבקש להיות תמיד עם היד על הדופק ומפחד לפספס את הרכבת.

הוא יודע, שכמות החומר, שנדרש להספיק לקראת המבחן – כמותי, מילולי ואנגלית, היא נכבדה ורחבת היקף, לכן לא יבזבז זמן על small talks ובדיחות.

אצלו זה ישר ולעניין – להרביץ תורה בתלמידים, כמה שיותר, לא לוותר ולהשאיר את השאלות לסוף השיעור (ואצל מדריך לחוץ במיוחד – להפסקה!).

אזהרה: מדריך כזה אינו מומלץ לתלמידים בעלי לב חלש וסף חרדה גבוה, מאחר וצפוי להעלות את מפלס הלחץ שלהם לגבהים חדשים.

המדריך שבטוח בעצמו

מדריך מסוג זה ניפץ כל תקרת זכוכית אפשרית, משלב גן הילדים ובכל תחנה בהמשך, גאה מאד בציון, שהשיג במבחן הפסיכומטרי (800 עגול – לא פחות!), משוויץ בחברותו במועדון המבוקש ואינו מפסיק לדבר על כך.

המדריך הזה מחזיק מעצמו תותח ומקצועי, מנסה אולי לדרבן את התלמידים ללכת בדרכיו ולהפיק מעצמם את המיטב, אך לאורך זמן –  מצליח לעלות לכולם על העצבים…

טיפ לתלמידים בכיתה שלו: סבלנות, אורך רוח ושוב סבלנות. כשאתם תהיו מדריכי פסיכומטרי לבטח תעשו זאת בדרכים אחרות – הרבה יותר מוצלחות…

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: