פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מוסדות לימוד שאינם דורשים ציון פסיכומטרי כתנאי קבלה

יום שלישי 15 כספטמבר, 2009

אחת מדרישות הסף לצורך חישוב ציון ההתאמה, הנדרש לקבלה למוסדות אקדמיים, הינה הישגי המועמד במבחן הפסיכומטרי. לא כולם יודעים, אבל ישנם לא מעט מוסדות לימוד אקדמיים שאינם דורשים ציון פסיכומטרי כתנאי לקבלה. רוצה לדעת איפה ולמה?

עבור חלק מהמבקשים לבחור במסלול לימודים גבוהים, מהווה תנאי זה גורם מאיים ומטריד.

לסטודנטים לעתיד המעוניינים לפסוח על הבחינה הפסיכומטרית מוצע מספר לא מבוטל של אפשרויות לימוד במוסדות אקדמיים ברחבי הארץ:

מסלולי לימוד במגוון מכללות ואף בחלק מהחוגים בפקולטאות, שבאוניברסיטאות השונות.

אופן הקבלה למוסדות אקדמיים שאינם דורשים ציון פסיכומטרי

לצורך מיון וסינון המועמדים, מבצעים מוסדות הלימוד, אשר מאפשרים קבלה ללא ציון פסיכומטרי, שקלול ציוני הבגרות של המועמד עם קריטריונים נוספים בהם: ראיון קבלה, בחינת אמי"ר – לקביעת רמת התלמיד בשפה האנגלית, ועוד.

בין המסלולים, המאפשרים קבלה ללא ציון פסיכומטרי, נמנים בעיקר מקצועות בתחום מדעי הרוח ומדעי החברה.

מוסדות הלימוד שאינם דורשים ציון פסיכומטרי לצורך קבלה ללימודים אקדמיים

בארץ קיימת כיום קשת רחבה של מוסדות לימוד, המאפשרים קבלה למסלולים שונים ללא צורך בציון פסיכומטרי – מכללות ואוניברסיטאות כאחד.

האוניברסיטה הפתוחה, על מגוון שלוחותיה, היתה בין המוסדות האקדמיים הראשונים, אשר אפשרו קבלה ללימודים ללא דרישת פסיכומטרי, כחלק ממדיניותה הכללית לפתוח את שערי האקדמיה למועמדים שונים, ללא תלות בנתוני קבלה דוגמת ציוני בגרות.

לאורך השנים התרחב מוסד אקדמי זה וכיום פועלות בארץ מספר מכללות מבית האוניברסיטה הפתוחה, בהן: מכללת רמת גן, מכללת רחובות, מכללת רעננה, המכללה למדעים ראשון לציון, מכללת אשדוד ומכללת בת ים.

מכללות אלה מאפשרות קבלה ללימודים ללא צורך בציון פסיכומטרי במגוון רחב של חוגים ומחלקות, לרבות מדעי המחשב, מדעי החיים ומסלול לימודי כלכלה וניהול.

ברשימת המכללות הנוספות, שאינן דורשות ציון פסיכומטרי לצורך קבלה, ניתן למצוא את: המכללה האקדמית בצפת, המכללה האקדמית עמק יזרעאל, המכללה האקדמית לחינוך אורנים, המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון (לימודים לתואר ראשון במדעי החברה), מכללת שערי משפט בהוד השרון, המרכז הבינתחומי בהרצליה, המסלול האקדמי של המכללה למנהל (לימודים לתואר ראשון במדעי ההתנהגות), המכללה האקדמית למשפטים רמת גן, הקריה האקדמית אונו ומכללת אחווה.

סיטואציות נוספות המאפשרות קבלה ללימודים אקדמיים ללא ציון פסיכומטרי

מרבית מהמוסדות האוניברסיטאיים בארץ – אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית בירושלים ואחרים, מאפשרים קבלה ללימודים, בחלק מהחוגים והמחלקות, ללא דרישת ציון פסיכומטרי, על בסיס עמידה בקריטריונים מסויימים.

כך, בעלי תואר אקדמי ראשון בכל תחום, המעוניינים להירשם ללימודים מתקדמים במסגרת תואר שני, יהיו פטורים מהצגת ציון פסיכומטרי וכן מי שלמד לימודים חלקיים במסלול אקדמי במשך שנה אחת לפחות והשיג ממוצע ציונים של 75 ומעלה.

מקצועות שונים מאפשרים קבלה ללא ציון פסיכומטרי מעל גיל מסויים (בדרך כלל 40) ולחלק מהחוגים יכולים להתקבל גם בעלי ממוצע כללי בבחינות הבגרות, ברף אותו קבעה האוניברסיטה, תוך דרישה לציון מספיק במקצועות ספציפיים.

בנוסף, לא מיוחסת חשיבות לציוני פסיכומטרי או בגרות בלימודים לתואר הנדסאי או טכנאי ובמסלולי לימודי תעודה והעשרה.

8 תגובות »

אורטל חבני:

לפי דעתי חייבים לבטל לצמיתות את המבחן העלוב הזה ,שמגלגל מיליונים כל שנה למספר לא מבוטל של מוסדות לימוד שמעבירות קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית! כל כך מקשים על האנשים שרוצים ללמוד באמת ובתמים במוסדות להשכלה גבוהה, לא מספיק מבחני הבגרות שעברנו בתיכון? יותר פייר יהיה לעשות מבחן כניסה לאונברסטאות, שהדבר יהיה באחריותם לפחות!! הלוואי שיהיה בי את הכח לעשות שינוי משמעותי בעתיד ולבטל את המבחן הפסיכומטרי שמאיים על כל כך הרבה אנשים.
אורטל

27 בדצמבר, 2009 | 18:52
ענתי:

אורטל אני כל כך מסכימה איתך! מילה במילה!
אנחנו פשוט חיים במדינה של מטומטמים.
בא איזה מישהו אחד שכל הפסיכומטרי הזה תלוי בו והכסף מגיע אליו ישירות וכולם אוכלים אותה..
כמה דיכאון…
כמה ייאוש :/

8 בפברואר, 2010 | 18:40
ענתי:

אורטל אני כל כך מסכימה איתך! מילה במילה!
אנחנו פשוט חיים במדינה של מטומטמים.

8 בפברואר, 2010 | 18:40
יש:

כן, אבל גם אם אין מבחן פסיכומטרי, עדיין יש את שקלול ציוני הבגרות של המועמד,ראיון קבלה, בחינת אמי"ר ועוד.

11 באפריל, 2010 | 11:16
אלירן מאשדוד:

אורטל וענתי אני אתכם ואני בטוח שעוד רבים… צריך לפתוח איזה אתר או אגודה "אנטי פסיכו"- יענו נגד פסיכומטרי.. -אנשים אומרים שזה טוב שמציבים רף שלא יכנסו כל מיני מופרעים בלי השכלה וכאלה, אפשר להבין, אבל מה לעזאל צריך פסיכומטרי מזויין ללימודי מחול, או ספורט.. זה התחום שברצוני ללמוד מחול או ספורט, למה לי ללמוד את המילים המזויינות האלה בפסיכומטרי שאף אחד לא ישתמש בהם מעולם ולעולם?? מילא, לימודי משפטים וכאלה אפשר להבין.. מורה למחול??!!! תנו לי לרקוד, וללמד ריקוד, לפתוח קבוצות, מגמות, למה מבחן פסיכומטרי מזוייייייןןןןןןןןןןןן!!!!!!! צריך להפגין נגד זה!!

9 במאי, 2010 | 15:29
asd:

תודה על המידע.
לא ידעתי שיש מוסדות שלא דורשים פסיכומטרי

14 במאי, 2010 | 11:45
יעלי:

רציתי לדעת איזה מכללות לא דורשות פסיכומטרי לתואר ראשון אני רוצה בירושלים

3 בנובמבר, 2010 | 19:53
זיו רייך:

טוב לדעת – זיו רייך

2 בינואר, 2011 | 10:51
הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: