פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מילון מושגים פסיכומטרי – כ עד ס

יום שלישי 20 כינואר, 2009

ועכשיו, החלק של מילון המושגים באותיות כ עד ס – כל המונחים שחשוב שתדעו לפני המבחן הפסיכומטרי הקרוב…

כל החברים שלי קיבלו מעל 700 – אם הייתי מקבל נקודה על כל תלמיד שאמר לי את זה הייתי היו לי יותר נקודות מכל אלו שנבחנו אי פעם ביחד. סקר נחמד שאני עורך בכיתות שלי בשיעור הראשון הוא: מי מכיר מישהו שקיבל יותר מ700? כולם מצביעים. מי מכיר מישהו שקיבל מתחת ל-300? לרוב אף אחד לא מצביע ממצאי הסקר הללו קצת מוזרים לאור העובדה שלפי המרכז הארצי על כל ציון מעל 700 ישנו ציון סימטרי הנמוך מ-300…

לית מאן דפליג – אין מחלוקת- ביטוי שכדאי להכיר. אם כבר בארמית עסקינן דעו לכם שעברית ,כשפה שמית, מבוססת מאוד על ארמית ולמרות שלא פעם חשבתם שארמית היא שפה מתה איפכא מסתברא.

מכוני הכנה – ישנם מכוני הכנה רבים – ההבדלים ביניהם מינוריים ועצומים כאחד. זכרו תמיד שאין מכון טוב ומכון גרוע יש מכון מתאים או לא מתאים. בררו היטב את הסניף הקרוב ביותר לביתכם, דרכי ההגעה לכיתה, הסדרי החניה, כמה ספרים תקבלו בקורס, כמה שעות יש, כמה סימולציות, האם יש מערכת תרגול ולימוד אוצר מילים באינטרנט, האם יש תרגול אחד על אחד עם מדריכי הקורס, מה מחירו של קורס, מהם יתרונות הקורס.

ניבוי – הפסיכומטרי מתיימר לנבא את כושר ההצלחה של הנבחן באקדמיה. ברור שאין הדבר נכון ואף אינו מתקרב לנכונות חלקית. שאלו כל פסיכולוג בוגר קורס תורת המבחנים והוא יאמר לכם שעל מנת לבדוק התאמה למקצוע יש לבחון תכונות מסויימות ולכן אותו מבחן לא יכול למיין גם למקצועות ההנדסה וגם למקצועות הניהול והמשפטים וגם למקצועות אומנותיים כמו אדריכלות. מה שכן, תודות לאחידות של הפסיכומטרי אתם יכולים לעשות מבחן אחד כדי להתקבל לאקדמיה ולא עשרה מבחנים שונים בעבור כל מקצוע שאתם שוקלים.

סימולציות – מבחני דמה. אחד הקשיים בפסיכומטרי הוא להתרכז במשך 3.5 שעות. מלבד הקושי המנטאלי ישנו קושי פיזי לעשות זאת ולכן נועדו הסימולציות להכנה. לדעתי, סימולציה תורמת המון ואף יותר מזה תיחקור נכון שלה. לכן ישנה חשיבות מכרעת למספר הסימולציות שעושה תלמיד לפני המבחן. בחלק מהמכונים יש מערכות מתוחכמות שמנתחות את הסימולציות שעשיתם ועוזרים לכם להפיק לקחים – מומלץ מאוד.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: