פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

פסיכומטרי בכיתה יב' – בעד ונגד

יום שני 19 כאוקטובר, 2009

כיום בתי ספר רבים מאפשרים להתכונן לבחינה הפסיכומטרית כחלק מלימודי התיכון. האם זה כדאי או שעדיף להמתין לאחרי תקופת הצבא?

במהלך 20 השנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בחשיבות ציוני המבחן הפסיכומטרי כמדד לקבלה במוסדות להשכלה גבוהה , בחוגים הנחשבים, ברחבי הארץ.

כפועל יוצא החלו לצוץ בתי ספר מיוחדים המכינים את הסטודנטים לפסיכומטרי ומלמדים איך מקבלים ציון גבוה במבחן פסיכומטרי. עלות הקורס יקרה מאוד ויכולה להגיע לאלפי שקלים, דבר המונע את לימודיהם בקורס של סטודנטים שאינם יכולים להרשות לעצמם קורס כל כך יקר.

יש להוסיף ולציין שלמרות הפרסומים יעילות הקורס אינה מובטחת, כמו גם קבלה למוסדות להשכלה גבוהה בעקבות סיום הקורס והבחינה.

במהלך 5 השנים האחרונות החלו לעלות בכנסת ובמשרד החינוך הצעה שלפיה לימודי ההכנה למבחן הפסיכומטרי יערכו במסגרת הלימודים של כיתות יב' בתיכון, כפי שנהוג בבתי הספר התיכוניים ברחבי ארצות הברית ובאירופה.

במהלך 3 שנות הלימודים התיכוניים יוקצו מספר שעות לימוד מוגדרות למטרת הכנה לפסיכומטרי לכל תלמידי התיכון ללא יוצא מהכלל. כיום ניתן ללמוד למבחן הפסיכומטרי רק בחלק מבתי הספר התיכוניים ברחבי הארץ.

יתרונות הפסיכומטרי כחלק מתוכנית הלימודים בכיתות יב':

יתרון אחד משמעותי ובולט של שילוב הפסיכומטרי כחלק מלימודי יב' הנו ברור, בדרך זו יוכלו להתכונן למבחן כל תלמידי התיכון ללא הבדל מין, דת או מצב סוציואקונומי של ההורים ובעלות מינימאלית.

יתרון נוסף גם הוא קשור לצד הכלכלי, אין מטרת רווח. המכונים הפרטיים, מטרתם להרוויח כסף על חשבון הסטודנטים המעוניינים להתקבל למוסדות ההשכלה הגבוהה ולכן עלות קורסי ההכנה שלהם גבוהה.

תלמידים הלומדים לפסיכומטרי במסגרת לימודיהם התיכוניים אינם צריכים לבזבז זמן יקר וכסף בדרך לתואר המיוחל.

כמו כן, הקורס אינו מקוצר והוא מתפרש על שנה לפחות, כך שחומר הלימוד נלמד באיטיות וביסודיות.

עלות לימודי הפסיכומטרי בתיכון זולים בהרבה, לעיתים אף במאות אחוזים מבתי הספר הפרטיים אליהם נרשמים בדרך כלל אחרי צבא.

חומר הלימוד טרי ורענן בתקופת התיכון לכן סיכויי ההצלחה של התיכוניסטים במבחן הפסיכומטרי גבוהים בהרבה מאלו של חיילים משוחררים לשם השוואה.

ציון הפסיכומטרי תקף למשך 7 שנים כך שיש לתיכוניסטים מספיק זמן להתגייס, לראות עולם ולהתחיל בשקט בלי לחץ את הלימודים האקדמאיים באוניברסיטה המועדפת.

חסרונות הפסיכומטרי כחלק מתוכנית הלימודים בכיתות יב':

מחסור בתקציבים – על מנת ליישם את לימודי הפסיכומטרי בבתי הספר התיכוניים יש להקצות לכך משאבים רבים: שעות לימוד, מורים ועוד.

אין בידי משרד החינוך והאוצר תקציבים שיספיקו לכל בתי הספר בארץ ולכן יכול להיווצר מצב בו רק בתי ספר במקומות אמידים או מתוקצבים היטב יוכלו ליישם את התוכנית שתהפוך לתוכנית לבתי ספר לעשירים בלבד.

אין אפשרות לסייע באופן אישי לתלמידים מתקשים או לחלופין להתקדם עם תלמידים מצטיינים.

כמו כן, קיים החשש שבתי הספר התיכוניים יהפכו להיות בתי חרושת לציוני פסיכומטרי ללא דגש על מה שחשוב (ערכים, אהבת הזולת והמולדת ועוד).

תלמידי יב' נמצאים תחת לחץ לימודים גדול עקב בחינות הבגרות. זאת יכולה להיות סיבה לזלזול בלימודים לפסיכומטרי היות והם יודעים כי יוכלו לעשות זאת אחרי הצבא.

אז מי מבינכם שלומד בבית הספר המאפשר להתכונן לפסיכומטרי, נשאר רק לעשות בעד ונגד ולהחליט האם כדאי ללמוד לפסיכומטרי בכיתה יב'.

רוצים לברר בנוגע לקורס פסיכומטרי?

מלא פרטיך ומכוני פסיכומטרי מובילים יפנו אליך

השם שלך (חובה)

הטלפון שלך (חובה)

סוג הקורס בו אתה מעוניין
 קורס פסיכומטרי קורס פסיכומטרי לקויי למידה קורס פסיכומטרי אחד על אחד

ההודעה שלך

2 תגובות »

פיט:

מי שמתלבט – כדאי. אין ספק שהעובדה שהחומר שנלמד בתיכון יסייע מאוד בלימודים.

אני עשיתי לפני מספר שנים והקורס אומנם "נפל" על חציו השני של החופש הגדול ותחילת שנת הלימודים האחרונה בבית הספר, אולם הייתה זו החלטה טובה. ציון טוב כללי או לפחות באחד החלקים (כמותי, מילולי או נגלית) יכול לסייע בשלב מאוחד יותר בקבלה לאוניברסיטה.

יש לציין שמוסדות לימוד רבים מקבלים ציוני פסיכומטרי מעבר ל-7 שנים (אפילו 10 שנים אחורה). כך שאין מה לדאוג לגבי הבחינה ותוקפה

20 באוקטובר, 2009 | 20:46
אלונה קלע:

היזהרו מלחמן פסיכומטרי , אינם אמינים , יעשו הכל כדי שתירשמו גם אם זה לא להגיד את כל האמת . יש להשקיע בין 5-8 שעות ביום לימוד ואת זה יגידו לכם רק בשיעור הראשון לאחר שיהיה מאוחר מידי ואם תבטלו תשלמו 50% , אני עכשיו תובעת אותם ומזהירה אחרים שלא יפלו בפח .

הישמרו !!יש מכללות אמינות אחרות שלצערי גיליתי רק אחרי ….
נ.ב למי שאין את הזמן להשקיע , לכו ללמוד באוניברסיטה הפתוחה

7 באוקטובר, 2010 | 10:16
הוספת תגובה

התגובה