פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

יום פתוח במוסדות אקדמיים

יום ראשון 25 כאוקטובר, 2009

אנו מוצפים בפרסומות לימים פתוחים במוסדות האקדמיים השונים. מהם בעצם הימים הפתוחים הללו? מה מחכה לנו שם? בואו לקרוא הכל בנושא.

בפני המעוניינים לרכוש השכלה גבוהה עומדת כיום קשת של אפשרויות ומסלולים, במוסדות אקדמיים – אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ.

ההיצע הקיים הינו רחב היקף עד, כי סטודנטים לעתיד מוצאים עצמם לא פעם מתלבטים בין מגוון התוכניות וחוככים בדעתם לגבי המוסד בו יבחרו ללמוד.

יום פתוח, אשר הפך למסורת במרבית מהמוסדות האקדמיים, נועד לעשות מעט סדר בשפע האינפורמציה, להשיב על שאלות שמתעוררות אצל המועמדים להרשמה ולסייע במיקוד הכיוון בבחירת מסלול הלימודים.

ימים אלה מהווים הזדמנות להתרשמות, היכרות ואיסוף מידע, הנדרש לצורך קבלת החלטה מושכלת בעניין רכישת השכלה.

יום פתוח –  הפן האינפורמטיבי

במסגרת הימים הפתוחים, אותם עורכות מרבית האוניברסיטאות והמכללות בארץ בתדירות של מספר פעמים בשנה ובדגש על תקופת הרישום ללימודים (כשישה חודשים טרם מועד פתיחת השנה האקדמית), נחשפים סטודנטים לעתיד למגוון המסלולים, תוכניות הלימוד, המחלקות השונות במוסד הלימודים ומקבלים גם מידע על מכינות קדם אקדמיות.

כמו כן, מקבלים המשתתפים מידע רב על תנאי ההרשמה, תנאי קבלה (לפי ציוני בגרויות וציון פסיכומטרי) ותנאי המחייה בקמפוס.

הימים הפתוחים, כשמם כן הם – פתוחים להשתתפות לכל, ללא דרישת תשלום. במהלכם, יועצים, מרצים ואנשי סגל (ולאו דווקא מהחוגים לכלכלה או לתקשורת) חובשים כובע של אנשי שיווק ויחסי ציבור, פורסים את מרכולתם ונכונים לספק מידע, לייעץ ולהשיב על שאלות.

בנוסף, מזמנים הימים הפתוחים אפשרות לערוך סיור מקרוב ברחבי הקמפוס, להיפגש עם ראשי החוגים ועם סטודנטים בהווה ובעבר, ליהנות מיעוץ אישי, המותאם לצרכיו של המועמד הפרטני ולקבל מידע אודות מלגות והטבות מנציגי אגודת הסטודנטים.

יום פתוח – הפן האטרקטיבי

כפועל יוצא מהתחרות העזה, אשר מתקיימת בין מוסדות הלימוד השונים, המבקשים למשוך אליהם  מספר רב של סטודנטים, הפכו הימים הפתוחים ברבות השנים מכינוסים לצורך מתן מידע לארועים חברתיים, באווירה צעירה.

בחלק ניכר ממוסדות הלימוד, ימים אלה, הלובשים אופי של הפנינג ססגוני, מלווים גם במוזיקה, חלוקת מזון ומשקאות חינם ושפע של הצעות אטרקטיביות לקהל הסטודנטים לעתיד – בתחום הלימודים ומעבר לכך.

את הימים הפתוחים מקדימים פרסומים נרחבים באמצעי התקשורת, שילוט חוצות ושליחת הזמנות בדיוור ישיר למשתתפים מחתך הגילאים הרלוונטי.

במהלך היום עצמו מוזמנים באי האירוע לעבור בין הדוכנים והעמדות השונים, להתרשם, לשאול להתעניין ובדרך, ליהנות מהטבות שונות – מהקלות בשכר הלימוד, החזר דמי רישום וכד' לנרשמים ללימודים במעמד זה, ועד הנחות ומבצעים ברשתות שיווק, מקומות בילוי, תרבות ופנאי, מועדוני כושר, חלוקת מנויים לעיתונים יומיים, שוברי מתנה ועוד.

ימים פתוחים במתכונת שונה

פרט לימים הפתוחים המרוכזים, אשר נערכים במספר מועדים לאורך השנה, מקיימים חלק מהמוסדות האקדמיים  מפגשים ייעודיים להכרת מסלול לימודים מסויים, שיעורי דוגמא לסטודנטים פוטנציאליים על תקן של "מאזין חופשי" וכן מפגשי הכוונה פרטניים.

כדאי להגיע בראש פתוח

הימים הפתוחים מהווים הזדמנות מצויינת להיחשף למגוון המסלולים, החוגים והתוכניות, שמציעים מוסדות הלימוד השונים. זוהי גם הבמה להעלות שאלות, להתלבט ולקבל יעוץ אישי.

מומלץ להגיע למפגשים אלה בראש פתוח ואוזן קשובה, שכן לא אחת, מי שחושב על לימודים בתחום מסויים משנה כיוון בעקבות היום הפתוח, מאמץ רעיונות חדשים ומחליף את סדר העדיפויות ברישום.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: