פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

השקרים הגדולים שתשמעו בהרשמה למכוני פסיכומטרי

יום חמישי 17 כדצמבר, 2009

החלטתם ללכת על קורס פסיכומטרי וכעת אתם מעוניינים לברר באיזה מכון פסיכומטרי כדאי לכם להתחיל וללמוד. אתם מרימים טלפונים למכוני פסיכומטרי, ומיד זוכים למטר תשבוחות, הצלחות והוכחות לכאורה מפי איש השיווק של מכון הפסיכומטרי המבטיח לכם שכאן נסתיימו ההתלבטויות, בעוד אתם מתחילים לחוש שראשכם סחרחר עליכם, וחשים שמטבע הלשון "מבולבלים? גם אנחנו" נוצר במיוחד למצב זה. מבט מפוכח על מנטרות השיווק של מכוני פסיכומטרי יראה לנו כי קיימים הרבה מאד "חצאי אמיתות" המועברות למתקשר במטרה לשווק את הקורס ואת המכון.

אישית לוחצת
בשנים האחרונות המשווק המוביל של קורסי פסיכומטרי הוא הליווי האישי של המדריך. מכוני פסיכומטרי מציעים לכם יחס אישי, שיעורים פרטיים, מפגשי אחד על אחד וידיד אמת בדמות מדריך הפסיכומטרי הפרטי שלכם. בפועל, מרבית הצעות ה-פסיכומטרי עם ליווי אישי מתגלות בסופו של דבר קצת פחות זוהרות ממה ששווקו – לרוב מדובר באפשרות להגיע לפני או אחרי השיעור לבירור נושאים שלא הובנו, בקבוצות תגבור, שהרכבן קטן מהרכב תלמידי קורס פסיכומטרי ממוצע, אך אינו בפורמט של אחד על אחד או בשיעור פרטי פעם בכמה זמן. על כן, חשוב לברר למה באמת התכוון המשווק. יש להיזהר ממכונים שמציעים תגבורים כאוות נפשך. יש גם לשאול מראש האם ליווי אישי הוא מפגש קצר של רבע שעה או פרק זמן שמספיק לעבודה ולימוד אמיתיים ולא לשיחות חולין.

לא שיפרת לא שילמת?
מכון פסיכומטרי אחד מהגדולים מתהדר בסלוגן "לא שפרת לא שילמת" אך מבט מעמיק יותר אל החוזה יבהיר לקורא כי גם אם לא שפרת, סביר להניח שלשלם תצטרך. מה ששלט החוצות לא מציין הוא שהחינם הוא לא באמת חינם אלא בסכום מופחת ובהשתתפות עצמית של לפחות אלף ₪, ושהתנאי לקבלת קורס חוזר ללא תשלום הוא דרקוני ובלתי ניתן לעמידה –  תנאי זה כולל השתתפות בכל השיעורים כמעט, מענה על כל שאלה ושאלה בספרי הקורס ומזל רע במיוחד, כיוון שמן הידועות הוא שבכל פעם שבו סטודנט נגש למבחן מתקיים שיפור טבעי של כ-30 נקודות בממוצע.

תגבורים ככל שתרצה
אחד ממכוני הפסיכומטרי הידועים מתהדר ב- 44 מפגשי תגבור העומדים לרשות כל תלמיד!!!! נשמע מרשים ביותר, רק שאלו מפגשים שנערכים חצי שעה לפני ואחרי השיעור ובעצם מדובר באוסף התלמידים שנעמדים בטור ארוך כדי לעבור על שאלות שלא הבינו ולא תגבור מובנה עם תכנים מתאימים. אבל העיקר שהמכון יכול לספר – 44 תגבורים.

סימולציות, סימולציות, סימולציות
כל מכון מנסה להראות שיש לו את הכי גדול, סליחה את הכי הרבה. אבל מה…חלק מהמכונים מתייחסים לסימולציות בנות 3 או 6 פרקים (שזו אינה סימולציה מלאה, כי מבחן פסיכומטרי הוא בן 8 פרקים) וחלק סופרים את בחינות הפסיכומטרי של המרכז הארצי כסימולציות. שיא החוצפה הוא מכון פסיכומטרי שגובה כ- 6,000 ₪ ועוד אומר לתלמידים שעליהם להוסיף מכיסם ולרכוש סימולציות נוספות של המרכז הארצי להערכה ולבחינה. למספר הסימולציות יש גבול, אבל לחוצפה אין.

בשבוע הבא נמשיך לסקור את השקרים הגדולים שמכוני פסיכומטרי מספרים בעת ההרשמה ונציע דרך להתמודדות ולבחירה מושכלת כמו כן, נציג לפניכם, לראשונה על גבי האינטרנט, את הסכמי ההרשמה של כל מכוני הפסיכומטרי הגדולים. בינתיים, אתם מוזמנים להוסיף את השקרים שאתם נתקלתם בהם!

2 תגובות »

[…] בחלק א' של הפוסט דיברנו על חלק מ"חצאי האמיתות"  בהם נתקלים המעוניינים להרשם לקורס פסיכומטרי מטעם אנשי השיווק של הקורס. בחלק זה נציג חצאי אמיתות נוספים ונציע פתרון לקורא המתוסכל, שאבד עכשיו את התקווה להבין איזה קורס פסיכומטרי מתאים לו יותר, וכן לראשונה ברשת, נציג באופן מרוכז את הסכמי ההרשמהשל מכוני פסיכומטרי נחשבים. […]

22 בדצמבר, 2009 | 13:14

[…] שעות תרגול אישיות עם המדריך, אבל כפי שציינו בפוסט השקרים הגדולים שתשמעו בהרשמה למכוני פסיכומטרי,  קיימת פרשנות רחבה למדי לליווי אישי של מדריך ועל כן […]

25 באפריל, 2010 | 8:26
הוספת תגובה

התגובה