פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

השקרים הגדולים שתשמעו בהרשמה למכוני פסיכומטרי – חלק ב'

יום שלישי 22 כדצמבר, 2009

בחלק א' של הפוסט דיברנו על חלק מ"חצאי האמיתות"  בהם נתקלים המעוניינים להרשם לקורס פסיכומטרי מטעם אנשי השיווק של הקורס. בחלק זה נציג חצאי אמיתות נוספים ונציע פתרון לקורא המתוסכל, שאבד עכשיו את התקווה להבין איזה קורס פסיכומטרי מתאים לו יותר, וכן לראשונה ברשת, נציג באופן מרוכז את הסכמי ההרשמה של מכוני פסיכומטרי נחשבים.

לא מדברים במספרים
סוגיה בעייתית נוספת החוזרת בפרסומים השיווקיים של מכוני פסיכומטרי מתייחסת למספר התלמידים. בשיחות השכנוע, כמעט כל מכון פסיכומטרי מבטיח כי מספר התלמידים בכיתת פסיכומטרי בו נמוך יחסית, במטרה להבטיח לנרשם יחס אישי והתקדמות בקצב טוב של הקבוצה. בפועל, לעיתים המספר המצויין הוא מספרם הממוצע של תלמידי הקורס ולא המספר המקסימלי, ולאחר שנרשמתם אתם מוצאים את עצמכם עם כמות גדולה בהרבה של שותפים ללימודים. חשוב לזכור שממוצע מושפע בקלות מנקודות קיצון, כך שלא מדובר בשקר, אך בהחלט מדובר בגילוי מבאס.

הכי טובים בממוצע
אחת מהבטחות השכנוע הטובות ביותר של מכוני פסיכומטרי היא הבטחה לממוצע הציונים הגבוה ביותר מקרב המתחרים. בפועל, מדובר בנתון שאינו בר ביסוס כיוון שהמרכז הארצי לבחינות והערכה אינו חושף את הנתונים הללו בפני מכוני פסיכומטרי. במקרה הטוב, הנתונים נגזרים מתוך מדגם סטטיסטי שעושה חברה חיצונית עבור מכוני פסיכומטרי שונים, ובמקרה הפחות טוב מדובר במדגם שעושה כל מכון פסיכומטרי בקרב בוגריו, ובו החשד להטיה גדול אף יותר. מכיוון שבשני המקרים הנתונים מסתמכים על דיווח ולא על נתון אובייקטיבי, יתכנו הטיות רציניות בין ממוצעי הפסיכומטרי אותם מציגים המכונים ובין המצב בפועל. אז לאיזה מכון להאמין? לזה שאומר בפנים "אין דרך לבדוק זאת".

1,2,3 ניסיון
מכוני פסיכומטרי רבים מתהדרים במדריכים בעלי שנים רבות של ניסיון. בחלק מהפעמים מדובר בסטודנטים שמעדיפים להמשיך ללמד לפסיכומטרי בעודם לומדים לתואר ברפואה או לתואר שני, אך במקרים אחרים יתכן ומדובר במדריכים שפוטרו ממכוני פסיכומטרי אחרים. מכיוון שאין דרך לדעת זאת, הניסיון יכול להיות לפעמים חרב פיפיות ולא האקמול להרגעה שאיש השיווק מנסה למכור. 

ספרים רבותי, ספרים
אפיק שיווק נוסף של מכוני פסיכומטרי הוא התהדרות בכמות הספרים. אסטרטגיה זו מכוונת ככל הנראה למי שלא נרתע מלסחוב והרבה, אך גם בה יש בעייתיות מסויימת – מה נחשב למעשה כספר? האם חוברת תרגול של פחות מ-100 עמודים נחשבת גם היא בספירה? ובכלל – האם עדיף לסחוב מעט ספרי פסיכומטרי הכוללים את רוב החומר או לפרק אותו להרבה ספרים קטנים? והאם בכלל כמות העמודים משנה, כאשר קיימות בקרב מכוני פסיכומטרי מסויימים אפשרויות תרגול ממוחשבות. 

דופקים שעות ביציאה
אחד הסילופים הנפוצים נוגע למספר השעות – כאשר מדברים על מספר שעות של קורס פסיכומטרי יכולים להתכוון לאחד משני דברים – שעות אקדמאיות, העומדות על 45 דקות לשיעור, או שעות מלאות. מכוני פסיכומטרי מסוימים נוטים לכלול בחישוב השעות גם את התרגולים והסימולציות המתבצעים בבית, על כן כאשר מתלבטים בין קורסי פסיכומטרי חשוב לברר על איזה סוג של שעות מדובר ואפילו לבקש לראות את הלו"ז של הקורס, בכדי להעריך האם מספר השעות בפועל קרוב לזה שמובטח על ידי מכון הפסיכומטרי.

ישנם עוד מספר עיוותים הנוגעים לקורסי פסיכומטרי אותם לא הזכרנו בפוסט זה ובחלק א' של הפוסט, אם אתם רוצים לחלוק, להתמרמר, להזדהות או להוסיף משלכם – אתם מוזמנים!

אז מה לעשות
לבקש ולקרוא את הסכם ההרשמה היטב לפני שנרשמים לקורס. חברה הוגנת, היא חברה שמפרטת את ההתחייבות שלה בהסכם ולא רק באוויר.

הסכמים ותקנונים של מכוני פסיכומטרי:
תקנון אנקורי
תקנון קידום
תקנון יואל גבע
תקנון היי קיו
תקנון EZ Way פסיכומטרי

2 תגובות »

ציפי ב:

מבחן פסיכומטרי, בשל היותו מבחן משמעותי והכנה מקצועית לקראתו אכן יכולה להגדיל את הסיכויים להצלחה, אכן מומלץ להתעקש על הסכם כתוב לפני שמשלמים על הקורס. בנוסף, מומלץ לנסות לשאול מסביב מי התנסה בתקופה האחרונה בקורס פסיכומטרי ולחפש אחר חוות דעת. אין כמו המלצות מחברים.

2 בינואר, 2010 | 14:31
מבחן פסיכומטרי:

זה הכל עניין של קידום מכירות

18 בינואר, 2010 | 12:48
הוספת תגובה

התגובה