פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

תרגול לפסיכומטרי – שיטות תרגול והכנה למבחן פסיכומטרי

יום ראשון 1 כפברואר, 2009

בכל קורס הכנה וכל אחד מהנבחנים שעברו את הבחינה הפסיכומטרית בהצלחה יגידו לכם: אין תחליף לתרגול והכנה נכונה למבחן. על מנת להצליח במבחן עליך לתרגל ולשנן, להבין את שיטת המחשבה הנדרשת ולהכיר את מבנה המבחן.

על מנת להשיג ציון פסיכומטרי גבוה באמת, כזה שיכניס אותך לכל פקולטה בכל אוניברסיטה בישראל, צריך לעבור תרגול מתאים. ומה למעשה הוא תרגול נכון? ובכן, התשובה לכך פשוטה להסבר אך קשה מעט יותר לביצוע. תרגול משמעותו פתרון בעיות בחשיבה כמותית, חשיבה מילולית ופתרון בעיות באנגלית.

על שלושה קריטריונים מרכזיים אלה מתבסס המבחן הפסיכומטרי. כחלק בלתי נפרד מהליך הכנה לקראת המבחן יש לפתור בעיות. רצוי כמובן להתמקד בפתרונם של שאלות ותרגילים, הכתובים ובנויים כמו במבחן עצמו. וחשוב לא פחות, לפתור ולעיין במבחנים קודמים.

רשת האינטרנט מציעה מידע ומבחנים לדוגמא, משנים קודמות וכאלה שנכתבו על ידי מדריכים ואנשי מקצוע. מעבר לכך, בחלק ניכר מאתרי האינטרנט של מכוני ההכנה, תוכלו למצוא מדורי: תרגול פסיכומטרי חינם.

זיכרו כי בעת המבחן תשאלו מספר קבוע של שאלות, בתחומים הנ"ל, כאשר המבחן מוגבל בזמן. תרגול איכותי ילמד אותך לחשוב ולנתח בעיות באופן יעיל, על מנת לצמצמם עד כמה שניתן את פרק הזמן שעובר עד למציאת פתרון לשאלה – פתרון מדוייק שיקנה לך נקודות.

זה לא ממש משנה אם נרשמת לקורס הכנה מקצועי, קיבלת ספרים ואתה לומד בשיעורים. החלק החשוב ביותר לפני המבחן, הוא תרגול עצמי. פשוט לפתור שאלות וכמה שיותר, לבד. תעשו את זה, תפתרו תרגילים לפי שיטות חשיבה נכונות, תצליחו במבחן. אין קסמים ואין קיצורי דרך.

רוצים ציון גבוה בפסיכומטרי? תתחילו לתרגל כי הפתרון הוא רק: תרגול, תרגול ועוד קצת לפני השינה. ככה תוכלו להתמודד ביום המבחן טוב יותר, עם כל שאלה בכל נושא ובמינימום טעויות לא הכרחיות.

3 תגובות »

Evgenia:

I want to getsome psichometric tirul. Thank you.

3 במרץ, 2009 | 19:03

[…] לבחינה מומלץ להקדיש כמה חודשים של לימוד יומיומי והרבה תרגול. הוספת […]

11 במרץ, 2009 | 10:01

[…] להקניית החומר התיאורטי והעברת תרגולים, נדרשים המדריכים להחדיר בתלמידים מוטיביציה, לגרום להם […]

14 בספטמבר, 2009 | 17:56
הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: