פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

חשיבותם של לימודי פסיכומטרי ולימודים אקדמאיים מותאמים עבור לקויי למידה

יום שלישי 29 כדצמבר, 2009

עבור כל תלמיד באשר הוא תנאי לימודים טובים משפרים את היכולת שלו להוציא ציונים גבוהים, בין אם מדובר בלימודים לבגרות, למבחן פסיכומטרי ובין אם בלימודים אקדמאיים.  עבור תלמידים בעלי לקויות למידה לתנאי לימודים כגון גודל הכיתה, אורך השיעור וכדומה יש אפילו עוד יותר השפעה על סיכויי הצלחתם.

הבעיה: כיתות גדולות – ריכוז מועט
בכתות גדולות המונות 30 תלמידים ומעלה לא ניתן לתת תשומת לב פרטנית ללומדים. עבור בעלי לקויות למידה זהו פתח להתדרדרות בציונים, כיוון שהמורה, המרצה או המדריך בקורס פסיכומטרי אינם יכולים לדעת שהוא נותר מאחור.  נוסף על כך, הסיכוי לרעש בכיתה גדולה מתעצם, ולמי שסובל מהפרעות קשב וריכוז צפויות הסחות דעות רבות שיפגמו ביכולתו לקלוט ולהבין את חומר הלימודים, וכאשר מדובר בחומרים שעוברים עליהם מהר, כמו חומר למבחן פסיכומטרי, הם יכולים לפתוח פער שישאיר אותם מאחור.

בכדי לפתור את בעיה זו מוסדות לימודים עד תיכוניים מקצים ללקויי הלמידה כיתות קטנות או מתגברים את כמות המורים בכיתה בכדי לסייע לתלמידים באופן פרטני. כאשר מגיעים ללימודים למבחן פסיכומטרי או ללימודים אקדמאיים הבעיה צצה במלוא חומרתה שהרי אודיטוריום אוניברסיטאי ממוצע מכיל למעלה מ-200 מקומות ישיבה.  בשנים האחרונות עם עליית המודעות לחשיבותם של התאמות עבור לקויי למידה, חברות פסיכומטרי בודדות הקימו קורסי פסיכומטרי ייעודיים לבעלי לקויות הכוללים כיתה בהרכב מצומצם, ואוניברסיטאות מציעות הקלטות של השיעורים המאפשרות חזרה בבית על חומר הלימודים בסביבה מופחתת גירויים. עבור לקויי למידה קורסי פסיכומטרי ייעודים והקלטות שיעורים יכולים להניב פער ציונים אסטרונומי ביחס לציונים אותם יכלו לקבל במסגרת לימודים שאינה מותאמת.

הבעיה: ימי לימודים שאינם נגמרים
בעלי הפרעת קשב וריכוז מתקשים להישאר ממוקדים במשך שעות על גבי שעות, אך עם זאת מרבית קורסי ההכנה למבחן פסיכומטרי וימי לימודים אקדמאיים, אורכים כ-5-6 שעות, לכל הפחות. לסטודנטים בעלי הפרעות קשב וריכוז קשה להתמודד עם המטלה של קליטת חומרים חדשים וריכוז לפרקי זמן ארוכים כל כך ועל כן הם נוטים "ללכת לאיבוד" בשלב די מוקדם של יום הלימודים ולפגר אחר שאר הכיתה. בקורסים כמו קורס פסיכומטרי, שבו עוברים מהר יחסית על נושאים, המשמעות היא איבוד חלק לא מבוטל מהטריקים להצלחה.

רבים מלקוי הלמידה עושים שימוש בריטלין ובטיפול תרופתי המאפשר להם להישאר מרוכזים במשך שעות רבות יותר, אך בכדי להפיק את המרב מיום לימודים אקדמאיים, כדאי להם לבנות מערכת הכוללת חלונות להתאווררות. כאשר מדברים על הכנה למבחן פסיכומטרי, כדאי לבחור בקורס פסיכומטרי מותאם לבעלי לקויות למידה שכולל פחות שעות לימודים בכל מפגש ויותר מפגשים. כך התלמידים מצליחים לעכל יותר חומר חיוני להצלחה במבחן פסיכומטרי ולהגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם בבחינה.

הבעיה: דיבורים באוויר
לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז מתקשים יותר לקלוט הסברים תיאורטיים. כאשר חומר לימודים קשה מוסבר ברמה התיאורית בלבד ועל התלמידים לעקוב אחר דרך, לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב עלולים לאבד, עקב הלקות, את היכולת לעקוב אחר השתלשלות העניינים וכתוצאה מכך לא להבין את דרך הפתרון שהוצעה. כאשר מדובר בחומר חשוב כגון הסברים לפתירת בעיות במבחן פסיכומטרי, לפספוס כזה עלולות להיות משמעויות בציון.

מתוך מודעות לבעיה זו, קורסי פסיכומטרי מותאמים כמו למשל אלו של חברת EZ Way פסיכומטרי, עושים שימוש במצגות ובעזרים ויזואליים בכדי להקל על לקויי הלמידה. למרבה הצער, לא כל המרצים באוניברסיטאות בימינו יודעים לעשות שימוש נכון במצגות, אך לרשותם קיימים עזרי לימודים אחרים כגון מקרן שקפים. ללקוי למידה לעיתים קשה להקשיב, לכתוב ולהבין בו זמנית. לכן עדיף ללמוד בקורס פסיכומטרי או אקדמי שבו יש דפי סיכום שיעור וכך אפשר להתרכז בלהבין ולא בלכתוב.

הבעיה: הקלות קשות להשגה
השגת הקלות והכרה בלקויות למידה אינה תהליך פשוט או זול ולא כל לקויי הלמידה נמצאים זכאים. עבור לקויי למידה שזכאים להקלות קיימת בחינות פסיכומטרי מותאמות וכן ניתן למצוא קורסי פסיכומטרי במתכונת לימודים המותאמת ספציפית ללקויות הלמידה ולהקלות להן זכה התלמיד.

הבעיה נוצרת בעיקר עבור שכבת האוכלוסייה הסובלת מלקויות למידה או הפרעות קשב וריכוז ושעל פי מכוני האבחון אינה זכאית להקלות. אם חברי שכבה זו יבחרו במסגרת לימודים רגילה הרי שהם צפויים לפגר בה מאחור, אך מנגד הם אינם זכאים לבחינת פסיכומטרי מותאמת או להקלות במבחנים, ועל כן הם אינם הקהל הטבעי של קורסי פסיכומטרי מותאמים.

אז אם לא קיבלתי הקלות, האם בכל זאת כדאי ללמוד בקורס פסיכומטרי מותאם ללקויי למידה?
ברוב המקרים – כן. עצם זה שלא מקבלים הקלות בבחינה, אין בכך לומר – שאין צורך בהן. תלמיד לקוי למידה או בעל הפרעות קשב וריכוז מעבד את החומר בצורה שונה, ועל כן המצאותו בכיתת פסיכומטרי שבה יש מורים שכבר לימדו לקויי למידה ויודעים כיצד לעבוד עימם יכולה לסייע לו יותר משהייה בכיתה רגילה. לקויי למידה רבים גוררים מטען שלילי מאוד מהלימודים, לא בגלל העדר יכולת מצידם, אלא בגלל שלמדו במסגרות שלא ידעו להוציא מהם את המירב, ולימודים בקורס מותאם יכולים לסייע לנבחן למקסם את ציוני הפסיכומטרי, הבגרות וגם ציוניו באקדמיה.

רוצים לברר בנוגע לקורס פסיכומטרי מותאם?

מלא פרטיך ומכוני פסיכומטרי מובילים יפנו אליך

השם שלך (חובה)

הטלפון שלך (חובה)

סוג הקורס בו אתה מעוניין
 קורס פסיכומטרי קורס פסיכומטרי לקויי למידה קורס פסיכומטרי אחד על אחד

ההודעה שלך

הוספת תגובה

התגובה