פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

עשר המכות של מבחן פסיכומטרי

יום חמישי 11 כמרץ, 2010

אלו עשר המכות שהביא המרכז הארצי לבחינות והערכה על התלמידים בקורסי פסיכומטרי:

 

1. דם יזע ודמעות
בכדי להצליח במבחן פסיכומטרי, אתה צריך להשקיע דם יזע ודמעות, להגיע פעמיים בשבוע לשיעור (כולל יום שישי!), לעשות אינסוף תרגולים וסימולציות, ללמוד אוצר מילים אינסופי והכל בשביל מבחן פסיכומטרי בן 3 שעות.

 

2. לבלוע את הצפרדע

המכה הבאה בלימודים לפסיכומטרי היא המחיר של קורס פסיכומטרי. בכדי להצליח ללמוד ברצינות רובנו צריכים מסגרת, ועל המסגרת הזו משלמים כמה אלפים מכספי הפקדון. לא רק שאתה סובל בשביל ציון פסיכומטרי טוב, אתה גם משלם על זה והרבה.

 

3. כינים – השאלות שגורמות לך לגרד בראש
אחד הדברים הכי מעצבנים במבחן פסיכומטרי הוא לשבת מול שאלה ולא להבין מה רוצים ממך. לשאלות שקרנים, שאלות פטל ושאלות הגיון יש את הנטייה לגרום לך לשבת מולם לגרד בראש בניסיון לחפור ממנו תשובה ולא להבין מאיפה אתה מתחיל לפתור את זה. אם לא למדתם טריקים לשם כך בקורס פסיכומטרי, חלפו לבינתיים דקותיים והסיכוי לציון פסיכומטרי טוב הלך והתרחק…

 

4. ערוב פרקים

מבחן פסיכומטרי הוא סיטואציה מלחיצה ולכן תמיד כשתכנסו למבחן תקוו שהפרק הראשון שבו תבחנו יהיה זה שבו אתם הכי בקיאים. אבל אתם תמיד יכולים להיות בטוחים שבזכות מרפי והעובדה שסדר הפרקים בבחינה מופיע בערבוב בין העותקים, תמיד תתחילו את המבחן עם הפרק שהכי מעצבן בעיניכם.

5. כל דבר יחסי

חרשתם, למדתם, שיננתם ואתם מכירים כל מילה בארמית ששרדה את זמננו. מלאי בטחון עצמי אתם ניגשים למבחן פסיכומטרי, פותרים אותו ומתפללים שהאחרים השקיעו פחות, כי ציון פסיכומטרי לא נקבע רק על סמך יכולתכם לענות נכון אלא גם על היכולות של השכנים למבחן שלא לטעות.

 

6. שחין
זה מה שאתם מאחלים למי שהגה את תקופת הצינון בין מועדי פסיכומטרי אליהם תוכלו לגשת. לא מספיק שהלך לכם רע יחסית (ע"ע מכה חמישית), אתם גם צריכים לחכות עכשיו מועד שלם לפני שתוכלו לגשת שוב. עד אז תהיו בטוחים שתשכחו את חלק מאוצר המילים או כמו שאנחנו קוראים לו – המכה השמינית.

 

7. ברד ירד במהירות 4 קמ"ש לעבר ספרד
אם חשבת בתיכון שלעולם לא תצטרך להתמודד שוב עם האנשים הלא יעילים שממלאים בריכה ומרוקנים אותה בו זמנית כאילו אין משבר מים במדינה, אם הנחת שלעולם לא תדע מתי יפגשו המכונית שיוצאת מתל אביב והמשאית שיוצאת מחיפה, אם בעיות ממוצעים לא היו אף פעם התחביב שלך וגיאומטריה גרמה לך לפזילה, ברוך הבא למכה השביעית במבחן פסיכומטרי – בעיות כמותיות.

 

8. משננים וארבה
כל מי שלמד למבחן פסיכומטרי נתקל בייאוש גובר אל מול אוצר המילים בעברית ובאנגלית. מאות מושגים שלעולם לא תשמש בהם שוב אמורים לתפוס לך תאים פנויים במוח. אתה יושב מול מסכי שטיפת מוח ולומד מילים בשפה שחשבת שהיא שפת אמך ובשפה שחשבת שאתה בקיא בה (בכל זאת, 5 יח' אנגלית בתיכון), משחק משחקוני מילים באינטרנט, כותב את השמות שלמדת לפסיכומטרי על עצמים דוממים, וכל זה כי במבחן פסיכומטרי עצמו יש פחות מ-10 שאלות אוצר מילים לכל שפה, אבל כל תשובה קובעת.  

 

9. חושך בעיניים 

כל תלמיד פסיכומטרי שניסה להשיג מבחן פסיכומטרי מותאם מהמרכז הארצי ראה בוודאי חושך בעיניים לנוכח רשימת הדרישות שכוללת הצהרה על לקויות למידה או הפרעת קשב וריכוז כבר מכתה א', ושאינה מסתפקת בהצהרה שבתוקף. זה כמובן, לפני שנעשה לכם שחור בעיניים כשראיתם כמה חומר יש לשנן וכמה שעות צריך לשבת בכדי ללמוד למבחן פסיכומטרי ותהיתם האם יש כמות מספקת של ריטלין בעולם לשם כך.

 

10. מכת בחורות

על פי נתוני המרכז הארצי, נשים מקבלות בממוצע ציון פסיכומטרי נמוך משל גברים. גם מי שאינו יהודי, גר בפריפריה או עולה חדש יזכה לציון ממוצע נמוך יחסית. כנראה שכמו בשוק העבודה גם במבחן פסיכומטרי, שווה יותר להיות גבר יהודי מאזור המרכז. 

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: