פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

פסיכומטרי ולימודים בחו"ל

יום רביעי 7 כאפריל, 2010

כל מי שלמד למבחן פסיכומטרי תהה לעצמו בוודאי בשלב זה או אחר "למה אני בכלל צריך את זה? אולי פשוט אעזוב הכל ואבחר במקום במסלול לימודים בחו"ל?"במבט ראשון נראה כאילו באמת מצאנו פתרון שיקל לנו על החיים ויפתור אותנו מהפסיכומטרי, אך במבט שני נגלה שהדרך ללימודים בחו"ל רצופה במבחני מיון נוספים.

Tofel ו-IELTS

אם החלק של האנגלית לקראת המבחן פסיכומטרי נראה לכם כמו משימה שצריך ללמוד אליה רבות, מי שמעוניין ללכת על לימודים בחו"ל צריך לדעת כי אחת התחנות הראשונות שיחכו לו בדרך לשם היא מבחן Tofel. מבחן Tofel הוא מבחן בשפה האנגלית הבוחן את הכתיבה, הקריאה, ההבנה ויכולת השיחה של הנבחן בכדי לוודא שביכולתו להסתדר בסביבה אקדמאית דוברת אנגלית. מקבילו של מבחן Tofel בבריטניה, אוסטרליה וקנדה הוא מבחן IELTS שהינו בעל מבנה די דומה. אוצר המילים ששיננתם כה יפה לפסיכומטרי יוכל לסייע לכם לעבור את הבחינות הללו ולסמן עוד V בדרך להגשמת החלום של לימודים בחו"ל.

SAT – הפסיכומטרי של האמריקאים

אם חשבתם להפסיק את הלימודים למבחן פסיכומטרי כדי ללמוד בחו"ל, נכונה לכם אכזבה לא קטנה – בדרך ללימודים בארה"ב תאלצו לפגוש פנים מול פנים את המקבילה האמריקאית של הפסיכומטרי ה-SAT. מדובר בבחינה בת 10 חלקים הכוללת חשיבה מילולית (באנגלית כמובן), חשיבה כמותית, כתיבה אנליטית ושאלות כלליות, הנמשכת על פני 5 שעות. (נכון שפתאום 8 החלקים של מבחן פסיכומטרי נראים אטרקטיביים יותר?)

GMAT – פסיכומטרי לקראת תואר שני במנהל עסקים

אם עברתם פסיכומטרי בהצלחה, סיימתם תואר ראשון והחלטתם להמשיך בלימודים בחו"ל או בארץ במסגרת תואר שני במנהל עסקים, סביר להניח כי תאלצו לפגוש בדרך מבחן מיון נוסף המזכיר במתכונתו פסיכומטרי – מבחן ה-GMAT. מבחן זה כולל פרק כמותי, פרק מילולי באנגלית הכולל דקדוק, היגיון והבנת הנקרא ופרק כתיבת חיבורים באנגלית. כמו פסיכומטרי גם GMAT הוא מבחן יחסי הנע אף הוא בסקלה שבין 200 ל-800, אך הוא מאפשר להבחן 5 פעמים ב-12 חודשים בעוד שבפרק זמן זה תוכלו להבחן לפסיכומטרי בין 2 ל-3 פעמים בלבד.

GRE – פסיכומטרי לרופאים לעתיד ולתארים מתקדמים

סטודנטים המעוניינים ללמוד לימודים בחו"ל לתואר שני ודוקטורט במקצועות שאינם מנהל עסקים יתקלו בוודאי במבחן ה-GRE הבודק את יכולותיהם בתחום הכמותי, המילולי והכתיבה האנליטית. גם מי שמעוניינים לעבור בארץ או בחו"ל ללימודי רפואה ממסלולי תואר ראשון המאפשרים זאת יאלצו לגשת לGRE ולקוות כי אחרים לא הצליחו להגיע לשאלות הקשות יותר כיוון שמדובר במבחן אדפטיבי. מבחינת המבנה מבחן GRE מזכיר פסיכומטרי אלא שהרמה בו גבוהה יותר.

בסופו של דבר, לימודים בחו"ל אינם פוטרים את המועמד מלימודי פסיכומטרי אלא מחליפים אותם בלימודים למבחני מיון אחרים, על כן אם מעוניינים ללמוד לימודים בחו"ל כדאי לבחור שיקולים טובים יותר מניסיון לחמוק מפסיכומטרי .

2 תגובות »

asd:

תודה רבה.. תמיד תהיתי מהו מבחן הפסיכומטרי של חו"ל

14 במאי, 2010 | 11:48
רוני:

תודה על המידע. גם אישתי עשתה בעבר GRE ונעזרה בחברה שמסייעת למועמדים להתקבל לתארים מתקדמים בחו"ל – בלנהיים.
המון בהצלחה לכולם.
הפסיכומטרי אכן היה סיוט…לא רוצה לבאס…אבל ה- GRE היה לה גם לא קל..

20 בינואר, 2011 | 11:41
הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: