פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

כיצד לבחור קורס פסיכומטרי שמתאים לך?

יום ראשון 25 כאפריל, 2010

מכוני פסיכומטרי מציעים סוגים רבים של קורסים ומתגאים ביתרונות שאין אצל האחרים. היצע גדול מדי יכול לפעמים לבלבל, מה שמתאים לחברים או לאחים הגדולים לא בהכרח מתאים לך ומכיוון שקורס פסיכומטרי הוא עסק יקר, לא כדאי לסמוך בהחלטה זו על הטלת קובייה.

אז איך בוחרים קורס פסיכומטרי? בודקים מה הדרך שבה אתה לומד הכי טוב ומוצאים את הקורס המתאים.  בפוסט זה ניתן קווים מנחים לחיפוש קורס פסיכומטרי, ונעזור לכם להתמקד על קורסים שעונים על אותם קווים.

תחנת סינון ראשונה: מוטיבציה, יש?
דעתם של חברים או אחים גדולים לגבי עד כמה קורס פסיכומטרי מסוים היה טוב או רע נגזרת בדרך כלל מהציון שלהם, שהוא בעצמו נגזרת של הנכונות שלהם להשקיע בקורס. חבל ללכת לקורס פסיכומטרי יוקרתי וטוב ולגלות באמצע, לאחר ששילמתם את הסכום הלא מבוטל, שבעצם אין לכם זמן או כח ללמוד למבחן. ההחלטה הראשונה בבחירת קורס פסיכומטרי חייבת להיות ההחלטה להשקיע בזה כמו שצריך. ומכאן, נשאר רק לבחור.

תחנת סינון שנייה: הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה
בשנים האחרונות קמו קורסי פסיכומטרי מותאמים ללקויי למידה ולבעלי הפרעות קשב וריכוז, כמו הקורס של EZ Way פסיכומטרי. אם אתם זכאים למבחן פסיכומטרי מותאם – אין בכלל שאלה – לכו על קורס ייעודי, אבל גם אם לא קיבלתם את האישורים למבחן מותאם ואתם סובלים מלקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, כדאי לכם לבחור בקורס פסיכומטרי מותאם, כדי שלפחות את חומר הלימודים תוכלו לקלוט בדרך המתאימה לכם ביותר. קורס פסיכומטרי מתקיים בכיתות של כ-30 איש, ולפעמים לא נעים לעצור את כל הכיתה אם לא מבינים משהו. כיום כמעט כל חברות הפסיכומטרי מציעות שעות תרגול אישיות עם המדריך, אבל כפי שציינו בפוסט השקרים הגדולים שתשמעו בהרשמה למכוני פסיכומטרי,  קיימת פרשנות רחבה למדי לליווי אישי של מדריך ועל כן רצוי לבדוק בהסכמי הרשמה של מכוני פסיכומטרי על מה באמת מדובר, מה היקף השעות המוקצה לכם ובאיזה פורמט מתקיימות הפגישות עם המדריך. אם אתם מאלו שיודעים שתצטרכו מפגשים אישיים רבים בכדי להבין את החלקים בפסיכומטרי שבהם אתם חלודים, הסכמי ההרשמה כבר יעשו עבורכם חלק מהסינון.  

תחנת סינון שלישית: עזרה אישית

תחנת סינון רביעית: סוג התרגול
חלק ממכוני פסיכומטרי העבירו בשנים האחרונות את התרגולים לרשת. אם אתם מאלו שמעדיפים להיות מול המחשב ולא מול ספר כדאי לכם לבחור בקורס פסיכומטרי כזה, אך אם אתם מאלו שנוטים להתפתות לפיתויים ולגלוש לפייסבוק באמצע התרגול, אולי כדאי לכם לברר מי ממכוני הפסיכומטרי מציע עדיין תרגול בספר. חלק מהמכונים מציעים את שתי האופציות ללימוד פסיכומטרי ובהן חלק מהתרגול ממוחשב וחלקו על ידי ספר. אם אתם מאלו שיכולים ללמוד לפסיכומטרי מספר כל עוד החומר לא משעמם (כמו לימוד אוצר מילים) – גם זה פתרון עבורכם.

יש כאלו שטוענים שתרגול לפסיכומטרי על ידי ספרים יוצר הכנה טובה יותר למבחן פסיכומטרי שנכתב אף הוא על ידי סימונים בעפרון על דף. מנגד, יש שטוענים שתרגול באינטרנט מכין יותר טוב כי אי אפשר "לגנוב זמן" ולרמות את עצמך כדי להעלות עוד קצת את הציון בסימולציה.  : אופן הקליטה שלכם
יש אנשים עם זיכרון נהדר לנוסחאות שלא מסוגלים לזכור פרטים מאירועים שקרו לא מזמן, ויש את האנשים ההפוכים להם – אלו שלא יצליחו לזכור מספר גם אם חייהם תלויים בכך, אבל זוכרים במדויק מי אמר מה ומתי באירועים שהתרחשו לפני שנים. הסיבה לכך תלויה בקיומם של כמה סוגי זיכרון שמכתיבים לנו את האופן שבו אנו זוכרים הכי טוב.

תחנת סינון אחרונה

קורס פסיכומטרי מכיל כמות גדולה של חומר שצריך לזכור, ועל כן סוג הזיכרון שלכם יכול לשמש ככלי סינון לקורסי פסיכומטרי. רוב הקורסים משתמשים בהרצאות פרונטאליות ובסיכומים והם מתאימים מאד לבעלי זיכרון צילומי והזיכרון לנוסחאות. עם זאת בשנים האחרונות התפתחו קורסים שבהם נעשה שימוש באמצעים חזותיים כגון סרטונים, בדיחות, מצגות וכדומה והם מתאימים במיוחד לבעלי זיכרון חזותי. כך למשל, על החברות המציעות קורסי פסיכומטרי עם כלים חזותיים נמנים EZ Way פסיכומטרי וחברת HighQ.  

הוספת תגובה

התגובה