פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

איך מתקבלים להיות מדריך פסיכומטרי?

יום ראשון 23 כמאי, 2010

אחד המקצועות שהכי שווה לעבוד בהם במהלך לימודים אקדמאיים הוא הדרכת פסיכומטרי. עבור מי שאוהב להדריך, מדובר בעבודה אידיאלית שמתסדרת בצורה נהדרת עם לוח הזמנים כסטודנט, זו עבודה מעניינת שעוזרת לאחרים להגשים את שאיפות הלימודים שלהם, היא נראית טוב בקורות החיים יותר מעבודות בשירות לקוחות או מלצרות, היא מביאה גאווה לאמא ומסדרת אותך בחברת אנשים כמוך – בעלי אוריינטציה להדרכה וציון פסיכומטרי גבוה.  עוד יתרון שחשוב לציין בהקשר של הדרכת פסיכומטרי הוא השכר – מדריך פסיכומטרי מתחיל מרוויח כ-40 ₪ לשעה, וככל שהוותק עולה השכר מטפס ל-80 ₪ ואף ל-100 ₪ לשעה בהתאם לטיב המדריך ולוותק שלו. על אף כי הדרכת פסיכומטרי נחשבת למקצוע סטודנטיאלי, בשנים האחרונות הדרכת פסיכומטרי הפכה למקצוע שאינו נחלתם של סטודנטים בלבד, וישנם מכונים המתהדרים במדריכי פסיכומטרי שסיימו תואר והפכו את הדרכת הפסיכומטרי למקצוע לחיים. המשכורות הניתנות למדריכי פסיכומטרי במשרה מלאה הינן משכורות מכובדות למדי, והן הופכות את הדרכת הפסיכומטרי לבחירה מוצלחת מצד מי שיכול להתקבל לתפקיד זה.

תנאי הסף
לאחר שמנינו את היתרונות, הגיע הזמן לספר איך מתקבלים להיות מדריך פסיכומטרי במכוני פסיכומטרי בישראל. מרבית מכוני הפסיכומטרי מגייסים מדריכים בעלי ציון 700 ומעלה, כשלרוב מתקבלים בעלי ציון שאינו נמוך מ-720 ואף מ-750, כתוצאה מהביקוש הרב וההיצע המשובח. ציון הפסיכומטרי הגבוה מבטיח למכונים כי למועמד הבנה ובקיאות בתכני הפסיכומטרי, כי ציון כזה לא משיגים באמצעות מזל וניחושים.

לבעלי ניסיון בהדרכה במסגרת הצבא, תנועות נוער, מקומות עבודה קודמים וכדומה יש יתרון במיונים לקבלה לתפקיד מדריך פסיכומטרי. מאחורי העדפה זו עומד הרצון לאתר לא רק את אלו שמבינים כיצד לפתור מבחן פסיכומטרי, אלא גם את אלו שיכולים להסביר זאת לאחרים ולגרום להם להבין. על אף שניסיון קודם בהדרכה חיוני למכוני פסיכומטרי, רוב המכונים מעבירים את המתקבלים קורסי הכשרה ארוכים של מספר חודשים, שמטרתם להכשיר אותם בשיטות ההדרכה של המכון ולהפוך אותם למדריכים מקצועיים.  

אם אתם גאונים שהוציאו 750 בפסיכומטרי, אבל אף אחד לא מוצא את הדרך להתקרב אליכם, כנראה שתוכלו לוותר כבר עכשיו על קריירה כמדריך פסיכומטרי. אחת מדרישות הסף של מכוני הכנה לפסיכומטרי הן כריזמה אישית ויכולת ליצור תקשורת בין אישית עם אחרים. בכדי לדרבן תלמידי פסיכומטרי להצלחה, על המדריך להיות נגיש עבורם, לסחוף אותם בהתלהבות שלו וליצור אצלם את המוטיבציה להשתפר. על המדריך לדעת להעביר את החומר בצורה מעניינת ולא מונוטונית כיוון שגם כך אנשים נוטים לנקר במהלך המרתונים המתישים, ועל מדריך פסיכומטרי לעורר אותם ולא לסייע להם לתפוס תנומה.  

השלבים בקבלה להדרכת פסיכומטרי
שני מועדי הפסיכומטרי הגדולים בשנה הם אפריל ואוקטובר, ועל כן גיוסי המדריכים נעשים בתחילת תקופת הקיץ לשם קליטת המדריכים והכשרתם לקראת מועדים אלו. אם איתרתם מודעת דרושים למשרת מדריך פסיכומטרי, שלחו את קורות החיים שלכם בפקס, וציינו בהם את ציון הפסיכומטרי שלכם, משרות הדרכה קודמות, זמינות בתקופת ההכשרה והלימודים, ונסו להבליט את החלקים המעידים על כריזמה ויכולת ליצור קשר עם אחרים.

במידה וקיבלתם תשובה ממכון פסיכומטרי, צפוי לכם יום מיון במסגרתו תצטרכו להפגין את כישורי ההדרכה שלכם בפני שאר המשתתפים, תפתרו בעיות תוך מתן הסברים שונים ודרכים לפתרון, ותיקחו חלק בראיון אישי עם מראיין שינסה להבין מי אתם.

אם התקבלתם, תתחילו בקורס ההכשרה של המכון ותלמדו את הסודות והטריקים ללימוד אחרים. תוך מספר חודשים תעמדו כמדריכים בפני הכיתה הראשונה שלכם, ותתחילו את הקריירה שלכם כמדריכי פסיכומטרי.

17 תגובות »

ציפי:

האמת שזה באמת נראה טוב בקורות חיים שהיית מדריך פסיכומטרי. זו מאין תעודת אחריות שאתה כנראה איכותי. אז זה הזמן להתחיל להיזכר בחומר של הבחינה: כמה בלונים צריכים להיות לדני כדי ש….

7 ביוני, 2010 | 23:01
suckmyballs:

רושמים 'מעין'

אולי עדיף שלא תתאמצי להתחיל להיזכר בבלונים של דני.

gg

7 ביולי, 2010 | 17:00
רון:

ציפי הזו רק עשתה שגיאת כתיב – את זה אפשר ללמוד לתקן. אבל את הנימוסים האיומים שלך והוולגאריות שהפגנת בשם שנתת לעצמך – קשה מאד לתקן.

20 ביולי, 2011 | 0:24
רעיה:

אני סטודנטית ןרוצה לשלב הדרכת פסיכומטרי. נראה לכם שיקבלו אותי אם אני מוכנה לעבוד רק בחופש הגדול?

4 בספטמבר, 2011 | 13:43

סביר להניח שלא. שווה לבדוק בלחמן שם מכשירים הרבה מדריכים לטובת קורסי תיכונים בקיץ וידוע שרבים מהם לא בהכרח ממשיכים אח"כ, כי יש אצלם פחות קורסים לאורך השנה.

22 בספטמבר, 2011 | 14:30
אפרת:

האם ייתכן מצב בן מישהו מדריך פסיכומטרי וקיבל 580 בפסיכומטרי??

23 בספטמבר, 2011 | 12:34
איציק:

הי,
בתור איש הי-טק שעובד במשרה מלאה, יוצא לי מדי פעם לעזור להרבה חברים שבאוניברסיטה, במיוחד במתמטיקה והרבה ממליצים לי להיות מורה פרטי בגלל הדרך שבה אני מלמד. חייב להודות שאני די נהנה ללמד אבל כאמור אני עובד במשרה מלאה.
שתי שאלות:
1. האם ניתן ללמד פסיכומטרי בשעות הערב בלבד?
2. האם ניתן ללמד רק את החלק הכמותי שבבחינה? בבחינה ציוני היה 727 כאשר החלק הטוב ביותר אצלי היה החלק הכמותי.
תודה,
איציק.

28 בספטמבר, 2011 | 23:29
אלעד מיכאלי:

אולי שאלה לא ראויה, אבל כל ההכשרה בתשלום?

26 באוקטובר, 2012 | 18:44
אופיר:

שלום רב,
הנני מעוניין לעבוד כמדריך פסיכומטרי.
ציוני הוא – 740.
ב ב ר כ ה,
אופיר (מס' הטלפון הוסר)

17 בדצמבר, 2012 | 9:43
חיימון:

עם ציון 690 יש סיכוי להתקבל או שלא כדי לבזבז על זה את הזמן?
הייתי מדריך באחרי ואני עובד כמתרגל מכין לבגרויות בכיתות י'- יב' …. הבנתי שזה גם קריטריון

27 בדצמבר, 2012 | 13:16
שירה:

היי,רציתי לשאול לגבי הגיל שבו ניתן להדריך פסיכומטרי(מאיזה גיל זה אפשרי) ולגבי הציון שקיבלתי. הציונים שלי הם: עם דגש על הכמותי- 711, בשקלול רב תחומי- 697ועם דגש מילולי- 682. מה הסיכוי שלי להתקבל עם הציונים הללו להדרכת פסיכומטרי?

21 במרץ, 2013 | 10:53

זה ציון גבולי למדי. הוא כמובן ציון יפה מאוד בפני עצמו, אבל לצורך הדרכה, תוכלי להתקבל בעיקר אם יש לך ניסיון עשיר בהדרכה או אם תשאפי להתקבל להדריך קורסי תיכונים בלחמן.

8 באפריל, 2013 | 15:01

שלילי. בלחמן יש מדריך נפרד לאנגלית ומדריך נפרד שמלמד מילולי+כמותי.
ב-EZ Way יש להם באוניברסיטת בן גוריון קורס פסיכומטרי בדגש כמותי שמיועד למי שרוצה להתקבל להנדסה, אבל שם מדריך אחד מלמד גם מגוון הנושאים.

8 באפריל, 2013 | 15:02

כנראה שיבקשו ממך לשפר ציון כדי להתקבל להדרכת פסיכומטרי.

8 באפריל, 2013 | 15:02

זה לא חוקי לבצע הכשרות שלא בתשלום ואיננו מציעים לך להתקרב לחברה שנוהגת כך.

8 באפריל, 2013 | 15:03

1. אפשר ברוב המקומות. כלומר שיעורים שהם מ-16:30.
2. שלילי. בתור מדריך תצטרך לשלוט ולדעת ללמד את כל רזי הבחינה. בהכשרות מדריכים נותנים לזה מענה וזה לא נדיר בכלל שמדריך קרוב יותר לצד מסויים של הבחינה.

8 באפריל, 2013 | 15:05

לא ממש. לא בבית ספר רציני בכל אופן ולדעתי גם לא באף בית ספר. מדריכי פסיכומטרי לעיתים ניגשים למבחן כדי להתעדכן ולא כדי לפתור אותו בזמן אמת ואז הציון שהם מקבלים לא ממש משנה.

8 באפריל, 2013 | 15:06
הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: