פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

לימודים לפסיכומטרי במקביל לבגרויות – כדאי או לא?

יום רביעי 30 כיוני, 2010

אחת הדילמות של מי שניגש למבחן פסיכומטרי אחרי הצבא או בזמן התיכון היא האם זה נכון ללמוד לפסיכומטרי במקביל ללימודים לבגרויות. בסוגיה זו התשובה כמובן נתונה לוויכוח, אך קיימים מספר כלים שיעזרו למתלבטים להחליט האם ללכת על הכל ביחד או לפרק לגורמים.

כמה זמן יש לך?
לימודים לפסיכומטרי דורשים השקעה וזמן רב, ולכן כאשר שוקלים לגשת לפסיכומטרי במקביל לבגרויות כדאי להעריך כמה זמן נוכל להשקיע בלימודים. אם אתם עומדים לגשת למספר בגרויות ובעיקר לבגרויות שדורשות שינון רב כמו היסטוריה, פיזיקה או מתמטיקה, יתכן שעדיף לכם לא להתחיל קורס פסיכומטרי במקביל כיוון שיתכן שלא תוכלו לחלק את הזמן בצורה טובה ותקבלו בשני התחומים ציון נמוך מזה שיכלתם לקבל לו הייתם לומדים להם בנפרד. 

כאשר ניגשים למועד פסיכומטרי שני ומעלה, התמונה קצת משתנה, כיוון שמדובר ברענון וחיזוק של חומר הקיים כבר בראשכם. במקרה כזה, אם אינכם עובדים במקביל או עסוקים מעל הראש בתחומים אחרים, יתכן וזה רעיון טוב לקיים לימודים למבחני בגרות ולפסיכומטרי במקביל, להגיש טפסי בקשה על תנאי ובכך לחסוך שנת לימודים אקדמאית. 

עד כמה אתה מתמודד טוב עם עומס?
יש אנשים שדווקא כשיש להם המון מטרות להשיג נכנסים יותר לפוקוס ומצליחים טוב. כאשר לאנשים אלו יש זמן הם נוטים למרוח את המטלות שלהם ולגרור את הלמידה עד לרגע האחרון ואילו כשיש להם הרבה מטלות הם מסתערים עליהם כאריות. אם אתם טיפוסים מסוג זה, לימודים לבגרויות ולמבחן פסיכומטרי יסייעו לכם להצליח בשני האפיקים גם יחד. מנגד, אם אתם מהטיפוסים שמתייאשים מהעומס ומפסיקים לתפקד תחת לחץ, אולי כדאי שתקחו את הזמן ותלמדו לכל מבחן בנפרד, בכדי להגיע לסיכויי המקסימום שלכם לקבלה ללימודים אקדמאיים. 

לאילו בגרויות אתה ניגש?
אם אתם ניגשים לבגרות באנגלית אולי כדאי לכם לשקול במקביל לימודים בקורס פסיכומטרי, כיוון שהחומר הנלמד בקורס והחומר למבחן הבגרות יסייעו לכם לחדד את הידיעות שלכם בתחום ויתרמו להצלחתכם בשני המבחנים. על אף הדעה הרווחת, לימודים לבגרות במתמטיקה לא יסייעו להצלחתכם בפסיכומטרי כיוון שחומר הבחינה בכל אחד מהם שונה, כמו גם דרכי הפתרון. 

האם אתה נמצא במסגרת או לומד לבד?
לימודים לפסיכומטרי במסגרת קורס בית ספרי או מכינה אקדמאית נערכים כך שישתלבו באופו הרמוני עם הלימודים לבגרויות. כך למשל רבים מהלומדים במכינות לומדים במקביל ב-EZ Way פסיכומטרי בקורסים המותאמים במיוחד מבחינת לוחות הזמנים והעומס למערכת המשלבת גם לימודים לבגרויות. כאשר לומדים לבד, יש נטיה להשקיע בחומרים שמעניינים אותנו יותר ולהזניח את אלו שאנו לא נהנים מהם. מכיוון שחלוקת חומר הלימודים על פני זמן חשובה להצלחה בבגרויות כמו גם בפסיכומטרי, כדאי לעשות בדיקה עצמית ולגלות האם יש לנו מספיק מוסר עבודה בכדי להתמיד בשני האפיקים במינונים הנכונים.

כדאי לזכור שלציון פסיכומטרי יש משקל רב בקבלה ללימודים אקדמאיים, ולעיתים ניתן להתקבל רק באמצעותו בלי קשר לציוני הבגרות, כך שמומלץ לעשות את הבחירה שתתן לנו את הסיכוי הגבוה ביותר להצלחה בפסיכומטרי.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: