פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

איך שומרים על ריכוז במהלך לימודים לפסיכומטרי?

יום ראשון 8 כאוגוסט, 2010

לימודים לפסיכומטרי דורשים מאיתנו ריכוז וקשב לזמן רב לנושא, שאיך נגיד את זה יפה, הוא לא הכי מעניין בעולם. רבים מהלומדים לפסיכומטרי מגלים לפתע שבהייה בדגי הזהב שבאקווריום יכולה להיות מרתקת, ושקורה כל כך הרבה בעולם ולכן חשוב לרפרש שוב ושוב את אתרי החדשות. ובכל זאת, בכדי לקבל ציון פסיכומטרי טוב צריך להשקיע וללמוד, אז איך עושים את זה?

 

שיטה 1: הגדרת צ'ופרים

פרגנו לעצמכם צ'ופרים לרגל סיום מקטעי למידה שונים. העריכו את הזמן אותו תצטרכו להשקיע על שיעורי הבית לפסיכומטרי, וקבעו לפיו את התחלת הלימודים, כך שבסיומם תוכלו ללכת לראות את הסדרה שאתם אוהבים, לצאת עם חברים וכדומה. אם תקבעו לכם דד ליין מראש, תראו שתצליחו לסיים בלי מריחות את השיעורים בקורס פסיכומטרי ולהספיק להנות מהחיים גם כן.

 

שיטה 2: נצלו זמנים מתים ללמידה 

כיום יש מספר אפליקציות לימוד מילים לפסיכומטרי המאפשרות ללמוד תוך כדי נסיעה באוטובוס או המתנה לחברים. אם תנצלו את הזמנים ה"מתים" הללו, ישאר לכם יותר זמן פנוי והלמידה תעביר לכם את הזמן הזה. אפליקציות פסיכומטרי שונות מותאמות למכשירים שונים, ועל כן בדקו בעודכם בבית איזו אפליקציה מתאימה למכשיר שלכם.

 

שיטה 3: עובדים מול המחשב? הורידו חוסמי הסחות דעת
כיום הרבה מכוני פסיכומטרי מאפשרים לתרגל מול המחשב, אך הבעיה היא שיחד עם אתר המכון פתוחים גם הפייסבוק, הפורומים השונים, אתר חדשות מועדף ומיני דפי אינטרנט שונים הגוזלים את תשומת הלב. בכדי להתמקד בלימודי פסיכומטרי ללא הסחות, חפשו תוספים או תוכנות למניעת הסחות דעת אותן ניתן להתקין על המחשב ולהפעיל בזמן שמתכננים לעשות שיעורים. תוכנות אלו מונעות מכם לשוטט לאתרים אחרים במקום להשקיע את משאביכם בלימודי פסיכומטרי, ומסייעות לכם להצליח.

 

שיטה 4: לומדים עם חבר לחוץ

לכל אחד יש בחבר'ה את החבר הלחוץ, ולהצלחה בלימודים למבחן פסיכומטרי הוא בדיוק החבר אותו אתם צריכים. החבר הלחוץ לא יתן לכם למרוח זמן או להתחיל לקשקש איתו על נושאים אחרים כי הוא עוד לא סיים את השיעורים למחר, וכשתראו שאין לכם שותפים לדבר עבירה אולי גם אתם תתחילו להשקיע ולהכין את שיעורי הפסיכומטרי שלכם סוף סוף.

 

שיטה 5: פירוק לגורמים

כתבו לעצמכם את המשימות שיש לכם מפורקות לגורמים, ובכל פעם שאתם מסיימים משימה מחקו אותה מהלוח. מחקרים מוכיחים שפירוק של מטלה גדולה (כמו שיעורי בית לפסיכומטרי) למטלות קטנות מסייע לשמור על המוטיבציה.

 

שיטה 6: דאגו לשקט בסביבת העבודה   

כאשר יש הסחות דעת כגון טלפונים, SMSים וכדומה, קשה להתרכז בלימודים. החליטו שהציון פסיכומטרי מספיק חשוב עבורכם בשביל לכבות את אמצעי התקשורת בזמן התרגול, ותגלו שכך פרק הזמן שבו אתם מנותקים מהעולם מתקצר אף יותר.

 

שיטה 7: דאגו לאינרציה

הכי קל לגשת למטלות המבאסות לאחר שנכנסים לתלם עם מטלות קלות יותר. בלימוד למבחן פסיכומטרי התחילו בחלקים שמציקים לכם פחות, ולאחר שהתחממתם וסימנתם וי עליהם, עברו למטלות המציקות יותר.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: