פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

ציון פסיכומטרי גבוה יאפשר לכם לבחור בלימודים המשתלמים ביותר

יום חמישי 19 כאוגוסט, 2010

הדרך לשוק העבודה עוברת דרך האקדמיה, שהדרך אליה כוללת מעבר מבחן פסיכומטרי. בהיותו נקודת המוצא במסלול לשוק העבודה לציון פסיכומטרי השפעה רבה על יכולת ההשתכרות העתידית. סקר שנערך לאחרונה מצא פערי השתכרות של עשרות אלפי שקלים בשנה בין בוגרי לימודים במסלולים דומים שלמדו במוסדות אקדמיים שונים. הסקר מצא גם מתאם בין גובהו של ציון פסיכומטרי לרמת ההשתכרות, כך שאם חשבתם לחפף בלימודים לפסיכומטרי, כדאי לחשוב שוב.

הפקולטות המשתלמות
המקצועות המשתלמים ביותר בשוק העבודה הם מקצועות הפיננסיים, מקצועות הניהול בדגש על התעשייה ומקצוע הרפואה. חדי העין יבחינו שסף הקבלה לפקולטות אלו דורש ציון פסיכומטרי גבוה מאד, וכי קיימת שונות משמעותית בין מוסדות הלימודים השונים המציעים את האפשרות ללימודים אקדמאיים במסלול זה. כך למשל, ציון פסיכומטרי לשם לימודי ראיית חשבון במכללה נמוך משמעותית מהציון הנדרש לאוניברסיטאות, וניתן לראות גם פערים ברמות השכר בין בוגרי אוניברסיטה ומכללות.

מקצועות משתלמים נוספים הם המתמטיקה, ההנדסה והמחשבים. השכר שמקבלים בוגרי לימודים אלו כפול משכרם של בוגרי לימודים בפקולטה למדעי החיים. גם כאן, קיימת שונות הנובעת מיוקרתו של המוסד ומקשיי הקבלה אליו המגולמים בדרישת ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד. למרבה ההפתעה דווקא הבוגרים של האוניברסיטה הפתוחה מרוויחים הכי הרבה מבין בוגרי לימודים אקדמאיים במדעי המחשב, על אף שדרישות הקבלה כוללות ציון פסיכומטרי נמוך יחסית. הסיבה לכך היא שהלימודים בפתוחה נחשבים לקשים יותר מבכל מקום אחר והשורדים אותם זוכים להערכה בשוק העבודה.

אפשרות תמרון
הבחירה בפקולטה המשתלמת אינה בהכרח הנכונה עבורכם, שכן גורמים נוספים כגון עניין בתואר ורצון לעסוק במקצוע צריכים להכנס למערך השיקולים כאשר בוחרים מסלול לימודים. מכיוון שקיים פער בין המוסדות האקדמיים כמעט בכל אחת מהפקולטות, ציון פסיכומטרי גבוה יאפשר לכם לבחור את המוסד שיעניק לכם באופן יחסי את דרגת השכר הגבוהה ביותר, כיוון שבאמצעותו תוכלו להתקבל לכמה שיותר אפשרויות.

לרוב, עדיף  להשקיע עוד זמן וכסף ולגשת לפסיכומטרי נוסף ולא לבנות על מסלולי מעבר או ללכת למוסד לימודים בעל דרישות נמוכות יותר. העלות של קורס ומבחן פסיכומטרי נוספים קטנה משמעותית מעלות שנות לימודים אקדמאיים, והסיכויים להתקבל באמצעותה למסלול המבוקש גדולים יותר מהסיכויים לעבור ועדת קבלה בתום שנת הלימודים הראשונה או השניה.

הכירו את שוק העבודה
במקצועות לימוד מסוימים לימודים במכללות ייעודיות כגון מכללות לחינוך או לעיצוב, יכולות להביא אתכם לתפקידים הנחשקים ביותר ולרמות שכר נאות, בעוד שבתפקידים אחרים לימודים באוניברסיטאות המובילות יוכלו להשתלם לכם בעתיד. לפני שבוחרים מוסד לימודים כדאי לדעת את היתרונות והחסרונות ולהתפקס על ציוני פסיכומטרי שיפתחו בפניכם את מרב הדלתות. כדאי להתעדכן במחקרים של הלמ"ס והמל"ג בנוגע לקשר בין האקדמיה לשוק העבודה, לרחרח מה ציוני הפסיכומטרי האמיתיים המאפשרים קבלה בטוחה ולהשקיע בלימודי פסיכומטרי ככל האפשר בכדי להשיג אותם.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: