פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

פסיכומטרי למצטיינים

יום רביעי 1 כספטמבר, 2010

אם לימודי רפואה הם השאיפה שלכם, יתכן ותצטרכו לעשות מספר מבחני פסיכומטרי בטרם תגיעו לציון המיוחל של 700 ומעלה הניתן ל-5% מהנבחנים בלבד. בשנים האחרונות קמו מספר מסלולים המספקים לימודי פסיכומטרי למצטיינים ומיועדים לתלמידים שעברו את מחסום ה-650 ומעוניינים לטפס מעלה.

בניגוד לקורס פסיכומטרי רגיל, הלומדים בקורס פסיכומטרי למצטיינים עומדים לגשת למבחן בפעם השנייה לפחות, ולימודי הבסיס של הפסיכומטרי כבר מאחוריהם. הם שולטים באוצר המילים, מצליחים ליישם את השיטות להשגת מענה נכון מהיר, ומחפשים את התמריץ הנוסף שיתן להם את הסיכוי להתקבל לפקולטות הנחשקות ביותר במוסדות הלימוד הטובים ביותר. רבים מכנים את קורסי הפסיכומטרי למצטיינים בשם פסיכומטרי למועמדים לרפואה, כיוון שהוא כולל את האנשים הנחושים ביותר שמוכנים להבחן שוב ושוב עד שיצליחו לעבור את שלב המיונים הקשה ואת 7 שנות הלימוד, בכדי לשאת בגאווה את התואר דוקטור.

כפי שקיים שוני בשיטות האימון של מאמני ספורטאים אולימפיים, גם האופן שבו מכוני פסיכומטרי שונים עורכים קורסי פסיכומטרי למועמדים לרפואה, שונה ממכון למכון וניתן לראות כי בין הקורסים השונים קיימים הבדלים ברורים.

כך לדוגמא, בקורס "אחד על אחד" של EZ Way פסיכומטרי, שהינו קורס הפסיכומטרי למצטיינים, קיים שוני משמעותי בינו ובין קורס פסיכומטרי רגיל לקורס פסיכומטרי למועמדים לרפואה. בעוד שבראשון הכיתה מיישרת קו עם המדריך, בקורס פסיכומטרי למצטיינים, הדגש הוא על חיזוק הנקודות החלשות של כל משתתף על ידי שעות אימון אישי מותאם. האימון האישי מסייע למשתתפים בקורס הפסיכומטרי למצטיינים לדחוף את עצמם מעבר לגבולות היכולת ולהשיג את הציון שהם מייחלים לו. הליטוש השוטף של נקודות חוסר ההבנה שנעשה בקורסים אלו מאפשר לתלמיד לאסוף את הנקודות שחסרו לו במבחני פסיכומטרי קודמים בכדי להגיע ל-700 ומעבר. הקורס מציע לא רק טכניקות ושיטות פתירה אלא גם מספק אסטרטגיות למידה ומתקן הרגלי למידה מכשילים שנרכשו בעבר.

לעומתו, קורס "מועדון 700" של קידום, שם דגש על הקצב ורמת הקושי שמתאימים לתלמידים בקורס פסיכומטרי למועמדים לרפואה, הנדסה או משפטים, ועל תכנים ייחודיים שנוצרו עבור קורס זה. מדובר בקורס קבוצתי עם פחות דגש על רמת הפרט, אך יותר דרבון לתחרות ברמה הקבוצתית.

השוני בין הקורסים מאפשר לתלמידי פסיכומטרי מצטיינים לקבל את הקורס המתאים להם מבחינת שיטות הלמידה והחלקים החסרים. אלו שמאמינים שבכדי לצלוח פסיכומטרי למועמדים לרפואה  הם צריכים סביבה תחרותית בכדי להצליח יותר ילכו לקידום, בעוד שאלו שצריכים את הליווי האישי ואת העבודה הממוקדת על נקודות התורפה, יעדיפו בוודאי את הקורס של EZ Way פסיכומטרי. מסיבה זו לפני שבוחרים קורס פסיכומטרי למצטיינים כדאי לברר מה מציעים המכונים השונים ולמצוא את השיטה שמתאימה ביותר לצרכים שלכם ולדרכי הלמידה שיעזרו לכם במיוחד.

רבים מבוגרי קורס פסיכומטרי למצטיינים לא רוצים לוותר על העיסוק בפסיכומטרי ונהיים מדריכי פסיכומטרי בהמשך. על כן כדאי להשקיע בלימוד פסיכומטרי אך גם ביצירת קשרים חמים עם המדריך, לכו תדעו, אולי עוד שנה-שנתיים תהיו מדריכי פסיכומטרי ועמיתים למקצוע.

הוספת תגובה

התגובה