פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

פסיכומטרי חוזר-ללמוד לבד או בקורס פסיכומטרי

יום ראשון 24 כאוקטובר, 2010

ההתלבטות הכי קשה בלימודים לקראת מבחן פסיכומטרי שני הוא האם ללמוד אליו לבד , ולא במסגרת קורס פסיכומטרי.

בואו נסקור את השיקולים ללימוד פסיכומטרי בפעם השנייה  במסגרת קורס או באופן עצמאי.
בעוד שלקראת מבחן פסיכומטרי ראשון, למעלה מתשעים אחוז מהנבחנים – עושים זאת לאחר לימוד בקורס הכנה לפסיכומטרי,
במקרה של מבחן חוזר – הרבה פחות ברור אם עדיף ללמוד בקורס או באופן עצמאי.

למה לא ללמוד לבד למבחן פסיכומטרי וכן במסגרת קורס פסיכומטרי?

יש מדריך פסיכומטרי מקצועי שיודע למקד אתכם, לדרבן אתכם ולעקוב אחר ההתקדמות שלכם.
יש חומרי תרגול עדכניים שמקבלים ליד ולא צריך לכתת רגליים ולחפש באתרי פסיכומטרי שאף אחד מעולם לא שמע עליהם, חוץ מחולי פסיכומטרי כמובן. במסגרת קורס פסיכומטרי אתם מקבלים לו"ז מפורט שנבדק ונמצא מתאים, ואין לכם צורך להכין תוכנית למידה בעצמכם.

למה כן ללמוד לבד למבחן פסיכומטרי?

נניח לרגע כי ההחלטה אינה קשה עבורכם, ואתם מוכנים ברגע אחד להתמסר ללימודי פסיכומטרי בעבודה עצמית. אבל מדוע בעצם לעשות זאת? למה בכלל ללמוד לבד?
למידה אישית בבית  דורשת משמעת עצמית גבוהה ומיקוד, שכן ברור לכולנו שמסגרת קורס נוחה הרבה יותר. שם המדריכים אומרים לך מה לעשות, מתי לעשות והכי חשוב- איך לעשות. נוח, נכון?

אבל למידה בבית מקנה עצמאות רבה יותר, ומאפשרת לכם לשים דגש על החולשות שלכם מהמבחן הפסיכומטרי הקודם.
באמצעות למידה ביתית אתם יכולים להתחזק בכיוונים מסויימים, בעוד שחלקים אחרים נשארים על אש קטנה.

לדוגמא, אחרי כמה שנים שגרתי בחו"ל, אני דוברת אנגלית ברמה גבוהה, אבל בשל כך הקריאה שלי בעברית איטית וחלשה. במסגרת הקורס אמנם אלמד לשפר את הקריאה בעברית, אך איאלץ לשים דגש גדול גם על לימודי האנגלית, בהם אין לי צורך.
אם אחליט ללמוד לפסיכומטרי בבית- אוכל לעבוד קשה על קריאה בעברית, ואקדיש פרק זמן קצר יותר ללימודי האנגלית.

יתרון בולט נוסף בלמידה ביתית הוא שאם תיגשו לקורס נוסף ללימודי פסיכומטרי, תיאלצו לשבת וללמוד יחד עם רבים אחרים שעבורם זהו המבחן הראשון. בדרך כלל הייתי לא הייתי פוסלת להיות בחברת אנשים ולשמוע מה יש להם להעיר, לשאול ולספר- לרוב זה אפילו מומלץ. אבל במצב הנתון אתם תמצא את  עצמכם יושבים ושומעים מחדש את כל הבלבול והתמיהות של אותם חבר'ה. יתרה מכך, אתם עלולים להגיע למצב בו אתם מתחילים להסביר לחבריכים לשולחן דברים שהם לא הבינו "כי אתם כבר למדתם את זה פעם", במקום להקשיב ולנסות להפיק את המירב מהשיעור. כך תציבו את עצמכם אמנם כראש לשועלים אך התועלת מהקורס לא תהיה גבוהה כפי שציפיתם. לעומת זאת, בלמידה שלא במסגרת קורס, אתם לא מוגבלים על ידי אף אחד, ואין דבר שימשוך אתכם למטה ויעכב אתכם.

דבר נוסף שהוא משמעותי לא פחות, הוא שאין פרק זמן מסויים לו אתם צריכים להתחייב לצורך הלמידה. אתם קובעים כמה זמן מראש להתחיל ללמוד למבחן, ולפי זה תיקבע רמת האינטנסיביות של למידתכם. אם כבר מתוכננת לכם נסיעה לחו"ל, או שאתם סתם מוצאים את עצמכם עסוקים מדי מכדי להתחייב ללימודים חודשים רבים מראש- אין צורך לדאוג, שיפור הציון עדין אפשרי. מניסיוני, ניתן אפילו ללמוד חודש אחד בלבד למבחן, ולקבל ציון פסיכומטרי עליו חלמתם (כמובן שלא אמליץ על כך אלא אם המצב מחייב). המצב האידאלי הוא כאשר יש לכם כמות זמן בלתי מוגבלת, ואז תוכלו לפרוש לכם את הלימודים על פני כמה חודשים שתצטרכו, בלי להרגיש את הלחץ שמחלחל לאיטו. אולי אינכם רואים זאת עדין, אבל זהו יתרון משמעותי בהמשך הלמידה.

אגב, לימוד פסיכומטרי באופן עצמאי לא דורש מכם לומר "להתראות" לחברים ולעבודה לכמה חודשים. הדבר מאפשר גמישות רבה ומקנה שילוב של פעילויות רבות בין לבין. תאמינו לי, עם כל זה ברקע, לימודי פסיכומטרי הופכים למייאשים ומתסכלים הרבה פחות!
חוץ מכל זה, חשבו רגע על סכום הכסף אותו תוכלו לחסוך מההרשמה לקורס, ועל איך תוכלו להשתמש בו כדי לצאת לחגוג כשתסיימו עם הפסיכומטרי…

האם יש פתרון נוסף? פתרון שמאזן בין היתרונות של לימודים בקורס פסיכומטרי לבין היתרונות שבלימוד עצמאי

יש כמובן גם אפשרות שלישית שהיא פשרת ביניים והיא ללמוד באופן עצמאי , אך כן להיעזר במורה פרטי לפסיכומטרי. יש חברות כמו איזי ווי פסיכומטרי וכמו אחד לאחד, אשר מספקות פתרון מסוג זה. במקרים אלו מדובר במורה פרטי לפסיכומטרי שהוא מקצוען שמקבל עדכונים שוטפים והכשרה במסגרת החברה בה הוא עובד. אתם תוכלו לבחור יחד עימו באלו נושאים להתמקד. החיסרון הוא שזהו כמובן פתרון יחסית יקר.

בסופו של יום הבחירה בין לימודי פסיכומטרי עצמאיים לבין למידה במסגרת קורס נוסף אינה פשוטה ואין תשובה אחת שנכונה לכולם. אני מאחלת לכם שתעשו את ההחלטה הנכונה עבורכם, ותצליחו לקבל ציון פסיכומטרי כפי שתמיד חלמתם.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: