פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מילים לפסיכומטרי – לא מה שחשבתם

יום חמישי 28 כאוקטובר, 2010

"לימוד מילים לפסיכומטרי הוא החלק הפשוט ביותר בשלבי הלמידה, ומהווה את הבסיס להצלחה במבחן. למידת כלל אוצר המילים אורכת כחצי שעה, וניתן להתחילה לקראת מועד המבחן…"
אם שמעתם את המשפט הזה ממישהו, אז כנראה שהוא אלברט איינשטיין הבא, או שהוא מעולם לא למד מילים לפסיכומטרי…

כולנו יודעים שלמידת מילים לפסיכומטרי יכולה להיות שלב מייגע במיוחד במהלך הלמידה, אם לא המייגע ביותר. זה מפני שלמידת מילים דורשת מאיתנו "לשנן כמו תוכי", או מפני שכמות המילים לפסיכומטרי נראית אינסופית.  בתכל'ס זהו ידע שברובו לא נשתמש יותר לעולם פרט למבחן וזו עוד סיבה מדוע שינון מילים לפסיכומטרי, אינו כוס התה של רובנו.

נחמה פורתא היא שלימוד מילים באנגלית לפסיכומטרי, דווקא כן יעזור לנו בהמשך (בייחוד עם כל המאמרים התאורטיים בתואר ראשון).
אז אחרי שהבנו שלימוד מילים לפסיכומטרי זו משוכה שכן חשוב לצלוח אותה – בואו נתקדם.

מתי להתחיל ללמוד מילים לפסיכומטרי?

הדבר הראשון שצריך לחשוב עליו הוא התזמון. מן הסתם, אם תתחילו ללמוד מילים לפסיכומטרי שבוע לפני המבחן, כנראה שהפרק המילולי לא יעבור לכם כל כך חלק. אבל מצד שני, גם למידה יותר מדי זמן מראש לא מומלצת. אם תלמדו מילים לפסיכומטרי חצי שנה לפני המבחן, סביר להניח שתשכחו את רובן עד שיגיע האקשן. החוכמה היא להתחיל מספיק זמן מראש על מנת שתסיימו ללמוד את כל המילים לפני המבחן ותוכלו לעשות חזרות, מבלי לשכוח אותן בדרך. נשמע פשוט, לא? אז זהו, שלא כל כך.

אם אתם עתידים להתחיל קורס פסיכומטרי, חשוב להתחיל לעבור על המילים עוד לפני תחילת הקורס. כך תקבלו מושג על רמת הקושי של המילים ועל הכמות, ולא יחכו לכם "הפתעות" בשיעור הראשון. יש הרבה אתרי פסיכומטרי שמציעים מאגרי מילים גדולים מאוד, שמהם ניתן ללמוד. בנוסף, אתם יכולים לגשת למשרדי החברה בה נרשמתם לקורס, ולקחת כבר עכשיו ספרים של מילים לפסיכומטרי (באנגלית ובעברית).

לאלו מכם ש-"NO ENGLISH" הוא הצירוף המוכר לכם ביותר באנגלית, אני ממליצה להתחיל את לימודי המילים באנגלית ללא כל קשר לקורס. זאת אומרת שגם אם המבחן עוד במרחק שנות-אור מכם, כדאי לכם להתחיל להשתפשף עם השפה. אתם יכולים להתחיל עם מילים בסיסיות יותר שלא רשומות במילון האנגלית, ועד שתגיעו לרמת המילים הנכונה, תהיו כבר הרבה יותר קרובים למבחן, ולמידת המילים מהמילון תהיה רלוונטית.

והנה סרטון קטן המדבר על לימוד מילים לפסיכומטרי ומדוע דווקא ההתחלה היא החלק הקשה.

אסוציאציות למילים לפסיכומטרי

אם יש דבר שלמדתי על בשרי שעובד- זה חיבור אסוציאציות למילים. למה הכוונה? ניקח לדוגמא את המילה "אוטוריטה". אפשר להסתכל על המילה כשתי מילים: אוטו + ריטה. כשרמי וריטה היו נשואים, מי לבש את המכנסיים בבית ונהג באוטו? ניחשתם נכון- ריטה! על כן ניתן לומר שריטה הייתה הסמכות השולטת בבית… ואכן, משמעות המילה "אוטוריטה" היא סמכות. הבנתם את העיקרון? קחו מילים לפסיכומטרי שאתם לא יודעים, וחפשו מה הן מזכירות לכם. המשיכו לפתח את האסוציאציות כך שתגיעו למשמעות האמיתית של המילה. ככל שהסוציאציות יותר מוזרות, כך יש יותר סיכוי לזכור אותן. זה אולי נשמע קצת משונה, אבל תאמינו לי (וללא מעט מחקרים שנכתבו בנושא), זה עובד.

המשיכו לקרוא כיצד ללמוד מילים לפסיכומטרי – חלק שני

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: