פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מילים לפסיכומטרי – חלק 2

יום ראשון 31 כאוקטובר, 2010

לימוד מילים לפסיכומטרי בזוגות או קבוצות

אז נכון, מחקרים שנעשו בנושא ממליצים שלא ללמוד לפסיכומטרי עם עוד אנשים, אבל דווקא קיימות המלצות חמות בלמידת מילים לפסיכומטרי עם חברים. אם אתם נתקלים במילים האלו בפעם הראשונה, אני מציעה שזה יהיה בנפרד, אבל לשם חזרה ותרגול המילים אני בהחלט בעד מציאת "חברים למילים". אתם יכולים להיפגש בסוף היום- דרך לסגור את הלמידה, או בצהרים- כדי לעשות הפסקה קלה משגרת הלימודים שלכם. אמליץ לכם להשאיר את הבוקר לעצמכם, ככה תוכלו לנצל אותו למעבר נוסף על המילים לבדכם, ותגיעו מוכנים לתרגולים בהמשך היום.

למידה עם אנשים שונים יכולה להועיל מאוד במציאת אסוציאציות, בחיבור שירים וסיסמאות על מילים, ובבחינה על המילים. מיותר לציין שהדבר גם יתרום לכישורים החברתיים שלכם, דבר שנוטה לדעוך ככל שאתם מבלים יותר זמן בבית מול הספרים…
אגב, אתם יכולים גם "לנצל" חברים טובים שלא לומדים לפסיכומטרי, כדי שיבחנו אתכם על המילים. במידה והם מסרבים, נסו טענות כמו "זה יתרום לכם בעתיד כשתעשו פסיכומטרי" או "זה יעשיר לכם את אוצר המילים". אם גם זה לא עוזר- על "ריגשי" שמעתם? (-:

כרטיסיות מילים לפסיכומטרי

הכרטיסיה מורכבת מכמה שורות מכל צד, כשבצידה האחד רושמים מילים לפסיכומטרי שאתם לא מכירים, ובצידה השני רושמים את הפירוש שלהן בהתאמה. הכרטיסיות מאוד נוחות ויעילות, כי כך פירוש המילה לא נמצא מול עיניכם ואתם לא מתפתים להסתכל. זו שיטה מעולה לבחון את עצמכם, מבלי להיות תלויים באחרים שיבחנו אתכם. החיסרון היחיד של הכרטיסיות הוא שחלק מאיתנו בעלי זיכרון צילומי, ונוטים לזכור את המילה על פי מיקומה בכרטיסייה, ואילו מילים באות לפניה. לשם כך אציע שלאחר שלמדתם חלק נכבד מהמילים, העבירו את המילים שנותרו לכרטיסיות חדשות, בסדר מעורבב.

מילים לפסיכומטרי בכל מקום!

שיטה נוספת שנתקלתי בה אצל רבים מחבריי היא להדביק מילים לפסיכומטרי בכל מקום בבית. קחו פתקים דביקים קטנים וכתבו עליהם מילים לפסיכומטרי שאתם לא מכירים, יחד עם הפירוש שלהן. השתדלו לרשום מילה אחת בכל פתק, כדי לא להעמיס. תלו אותם בכל המקומות האסטרטגיים בבית, כמו על המראה בחדר, על המחשב והטלויזיה, על הכיסא והשולחן, ועל הקירות (בתנאי כמובן שזה לא יקלף את הצבע). פשוט תלו פתקים בכל מקום שאתם מסתכלים עליו. מהר מאוד תמצאו את עצמכם מסתכלים עליהם אפילו בלי לשים לב.

לימוד מילים לפסיכומטרי – להיזהר לא להיסחף

אוצר מילים משפיע מאוד על הציון בפסיכומטרי, אבל חשוב לא להיסחף, כי זה לא הדבר היחיד במבחן. אם הזמן שמשקיעים בלימוד מילים הוא על חשבון גיאומטריה, אלגברה או נושאים אחרים שיש להם חלק גדול בציון הפסיכומטרי הסופי – אז זה עלול לפגוע בכם. לכן, ההמלצה הכי טובה היא להתחיל עם לימוד מילים לפסיכומטרי, לפחות חודש-חודשיים לפני תחילת הקורס עצמו, כשעוד אי אפשר לתרגל חומרי לימוד אחרים.

לימוד מילים לפסיכומטרי לא חייב להיות מעיק כמו שזה נשמע, ויכולה אף להיות קליל. גשו אל הלמידה בראש פתוח וגישה חיובית, והמילים יחייכו אליכם חזרה. למשל במקרה של משחקי לימוד מילים.

משחקי לימוד מילים לפסיכומטרי

מומלץ מאוד להיעזר במשחקי לימוד מילים ממוחשבים. היתרון של המשחקים הוא שהם מהנים ולא מעיקים. למשל באתר של EZ Way פסיכומטרי יש משחקים חינמיים ללימוד מילים לפסיכומטרי; תותח מילים, מחולל תשבצים וגם משחק לימוד אנגלית לא שגרתי שבו התשובות קובעות אם תסיים את המשחק כרופא מדופלם או כבטלן מוחלט.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: