פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

הכנה לפסיכומטרי

יום שני 13 כדצמבר, 2010

ציון מבחן פסיכומטרי נגזר מכמות התשובות הנכונות אותן ענה התלמיד, ומהיחס בינן לבין מספר התשובות הנכונות שענו כלל הנבחנים. תשובה נכונה אחת במבחן פסיכומטרי יכולה להקפיץ את הציון בעשרות נקודות, ועל כן הצורך לענות על כל השאלות כמה שיותר נכון, הינו צורך קריטי.

התפקיד הפסיכולוגי של הכנה לפסיכומטרי הוא להפוך את פתרון השאלות למיומנות, שכמעט ואינה צורכת מאיתנו זמן או משאבים נפשיים. בכדי להגיע למצב זה עלינו לבצע הכנה לפסיכומטרי במשך שבועות רבים ולפתור עשרות אם לא מאות תרגילים דומים בכדי להבין את הדרך לפתרון, הרציונל העומד מאחוריה ואת הטכניקה הנכונה לעשות זאת.

אפיקי הכנה לפסיכומטרי
הלומדים למבחן פסיכומטרי יכולים לבחור מבין מספר אפיקי הכנה לפסיכומטרי – לימודים בקורס פסיכומטרי, לימוד עם מורה פרטי, לימוד מקוון או לימוד מספרי פסיכומטרי של חברים. לכל אחד מאפיקים אלו יתרונות וחסרונות, אליהם כדאי לשים לב כאשר בוחרים אופן הכנה לפסיכומטרי.

למי שאוהב ללמוד בשעות לא שגרתיות, או שצריך הפסקות ארוכות יחסית בין פרקי לימוד, קיימת אפשרות ללמוד באמצעות מורה פרטי לפסיכומטרי, ספרי לימוד של חברים או באמצעות אתרים מקוונים המציעים מערכי הכנה לפסיכומטרי אונליין. אפשרויות אלו מספקות גמישות בשעות הלמידה, אך לפני שבוחרים בהם צריך לעשות חשבון נפש ולשאול את עצמנו האם יש לנו מספיק משמעת עצמית בכדי להתמודד לבד ובלי מסגרת קבועה עם הדרישות התובעניות של הכנה לפסיכומטרי.

הכנה לפסיכומטרי באופן מקוון או באמצעות ספרי לימוד משומשים, מאפשרות גם למוגבלים תקציבית להתכונן למבחן פסיכומטרי. באמצעות פתרון כל התרגילים המופיעים בספר או באתר הם יצליחו לצבור את המיומנות והמהירות הדרושה לפתור את המבחן, מבלי לשלם את אלפי השקלים שעולה קורס פסיכומטרי. עם זאת, כמו בסעיף הקודם גם כאן נדרשת משמעת עצמית גבוהה לשם הצלחה.

מי שפועל טוב יותר תחת מסגרת יוכל לבחור קורסי הכנה לפסיכומטרי המתאימים לו ולאופיו. יש קורסי פסיכומטרי המבוססים על יצירת תחרותיות בין הלומדים בהם ויש קורסים המעודדים שיתופיות ועזרה הדדית. כמו כן, הוא יוכל לבחור בין קורסים המציעים פרקי זמן בהם הוא ילמד לבד עם המרצה ואפילו בקורס פסיכומטרי המותאם לבעלי לקויות למידה. החסרון של קורס פסיכומטרי הוא העלות הגבוהה והעדר הגמישות. על אף כי לעיתים ניתן לקפץ בין כיתות פסיכומטרי שונות, הדבר אינו מאד מקובל או רצוי, ועל התלמיד מצופה להתאים את לוחות הזמנים שלו לזמני הקורס.

אלו המרגישים כי הם הולכים לאיבוד בתוך כיתת פסיכומטרי יכולים להתכונן באמצעות שיעורים פרטיים לפסיכומטרי. שיעורים אלו נערכים על ידי בעלי ציון פסיכומטרי גבוה ששמשו כמדריכי פסיכומטרי, אך כיום אינם מלמדים עוד במסגרת זו. שיטה זו של הכנה לפסיכומטרי מתאימה לביישנים, שאינם מעיזים להרים יד ולשאול בכיתה, ועל כן מאבדים נקודות חשובות. כדאי לציין כי שיטת הכנה לפסיכומטרי זו היא שיטה יקרה גם כן, והיא דורשת גם כן משמעת עצמית ועקביות.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: