פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מבחן אמיר

יום חמישי 23 כדצמבר, 2010

עבור מי שלא הצליח להוציא פטור מאנגלית במבחן הפסיכומטרי, מבחן אמיר הוא ההזדמנות השניה להתחמק מקורסי האנגלית המייגעים אותם האוניברסטיאות מחייבות לקחת. כמו ציון פרק האנגלית המשוקלל בפסיכומטרי, גם ציון אמיר הוא ציון המעיד על בעליו כעל בעל ידע מספיק בשפה האנגלית, מבחינת הרמה האקדמית.

מה כולל מבחן אמיר?
מבחן אמיר כולל 3 חלקים – שיבוץ מילים במשפטים, כתיבה בנוסח חדש של משפטים והבנת הנקרא של טקסטים אקדמיים קצרים. החומר הכלול במבחן אמיר חופף ברובו לחומר הלימוד באנגלית לפסיכומטרי, ומבנה הבחינה מזכיר אף הוא את הפרקים הרלוונטיים בפסיכומטרי. גם במקרה של מבחן אמיר הציון נקבע רק על סמך התשובות הנכונות, וגם בו מומלץ לנחש במידת הצורך.

הציונים במבחן אמיר נעים בין 150ל-250, והם מתוקננים באופן דומה לאופן בו מתוקננים ציוני הפסיכומטרי. ברוב האוניברסיטאות, ציון הגבוה מ234 יעניק לבעליו את הפטור המיוחל מלימודי אנגלית. מכיוון שאין הגבלה על מספר הפעמים בהם תוכלו להבחן במבחן אמיר, שווה להמשיך ולנסות להגיע אל הפטור המיועד.

מבחן אמיר ללקויי למידה
גם במבחן אמיר ניתן לקבל התאמות. המרכז הארצי לבחינות והערכה מאפשר לסטודנטים בעלי לקויות למידה ולקויות פיזיות להגיש בקשה למבחן אמיר מותאם. ערכת ההרשמה למבחן מותאם דומה לזו של מבחן פסיכומטרי, והיא דורשת מילוי שאלון אישי, אישורים על אבחונים קיימים ושאלון למאבחן. סטודנטים שנמצאו על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה כזכאים להקלות, יוכלו לקבל את האפשרות להבחן בגרסא הממוחשבת של מבחן אמיר – אמיר"ם, או התאמות נוספות הנגזרות מלקויותיהם.

מבחן אמירם הממוחשב שונה במתכונתו ממבחן אמיר. הוא אינו כולל חלוקה לפרקים, לא ניתן לחזור אחורה לשאלות שנפתרו ולתקנם, ורמת הקושי של השאלה הבאה תלויה בנכונות התשובה של השאלה הנוכחית.

למה כדאי לגשת למבחן אמיר?
רוב הניגשים למבחן אמיר הם מועמדים ללימודים או סטודנטים שעברו מבחן פסיכומטרי. אלו שחסרו להם מעט נקודות עד לרמת הפטור, עשויים להשיג את השיפור פשוט על ידי הבחנות במבחן אמיר. עבור האחרים, קיימים קורסים ייעודיים שמטרתם רענון ולימוד ממוקד של חומר הלימוד באנגלית. קורס אמיר הוא קורס קצר וממוקד, המכין בצורה הטובה ביותר את המשתתפים בו לקראת מבחן אמיר. הקורס מאפשר חשיפה לתכנים ושיטות לימוד, וכן תרגול של סימולציות נוספות לאלו הנמצאות באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה.

למבחן אמיר יתרונות רבים עבור הניגשים אליו, שכן עלותו נמוכה משמעותית מעלות קורסי השלמה לרמת האנגלית הרצויה. בקורסי שפה מתקיימים מבחנים ובחנים רבים במהלך השנה, ואילו מבחן אמיר פותר עבור הלומדים בו את ההתעסקות בשפה במבחן אחד בלבד, אם הגיעו לרמת פטור. גם מי שלא הגיע לרמת פטור במבחן אמיר יצא מורווח, שכן שיפור בציון יכול להוות הקטנה של מספר הקורסים באנגלית אותם נדרש הסטודנט לקחת עד הגיעו לרמת פטור.

הוספת תגובה

התגובה