פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

התפתחות הלימוד של מילים לפסיכומטרי

יום ראשון 2 כינואר, 2011

לימוד אוצר מילים נעשה על ידי אינטרקציות חברתיות מהתקופה שבה נולדנו ועד לבגרותנו. על פי פסיכולוגים התפתחותיים, הזינוק המשמעותי בכמות המילים אותם אנו לומדים מתרחש עד לגיל 4, אך אם תשאלו תלמידי פסיכומטרי הם יאמרו לכם כי בתקופת הלימודים אוצר המילים שלהם הכפיל את עצמו הודות לצורך ללמוד מילים לפסיכומטרי גם בפרקי העברית וגם בפרקי האנגלית.

למה כדאי ללמוד רשימות מילים לפסיכומטרי?
ידיעת רשימות המילים לפסיכומטרי יכולה לחסוך זמן רב במבחן עצמו, שכן בקריאת טקטסים מסוג אנסין באנגלית, קטן הסיכוי שנופתע. כמו כן, מכיוון שלכל שאלה במבחן מוקצית דקה במקסימום, ככל שרוחב הידיעה שלנו גדול יותר, ההתעכבות על שאלות תקטן, ואפילו אולי ישאר לנו זמן לבדוק את עצמנו ולהקדיש תשומת לב לשאלות אחרות בפרק שבתשובתם איננו בטוחים.

ברשימות של מילים לפסיכומטרי כלולות מילים וביטויים בדרגות קושי שונות. רוב הלומדים לפסיכומטרי שנולדו בארץ או גרו בה מספר שנים, יוכלו לזהות בוודאות כמה מאות מילים מתוך המילון, בעוד שאת האחרים יצטרכו לשנן לקראת המבחן. מחקרים מוכיחים שככל שהחשיפה לשפה האנגלית של התלמיד גדולה יותר, גם אם מדובר בשירים, סרטים או משחקי מחשב, כך גדלה גם הפרופורציה של מילים לפסיכומטרי אותן הוא יכיר ויזהה. כמובן שגם ההמלצה של אמא ושל המורה לקרוא ספר מדי פעם משפיעה על ההכרות שלנו את השפה ומקטינה את כמות הביטויים שאינם מוכרים לנו.

כדאי לציין כי רבות מבין המילים לפסיכומטרי בשפה האנגלית, לקוחות מהשפה הטכנית המדעית בה משתמשים באקדמיה. שינון של המילים הללו לא רק שיסייע לנו לקבל ציון טוב במבחן פסיכומטרי בכלל, אלא גם יכול לסייע לנו בקבלת פטור מלימודי אנגלית באקדמיה, ולהגביר את ההבנה שלנו כאשר נצטרך לקרוא מאמרים וטקסטים אקדמיים נוספים בשפה זו.

התפתחות הלימוד של מילים לפסיכומטרי
אם בעבר שיטות הלימוד של מילים לפסיכומטרי כללו שינון מתוך המילון הניתן על ידי מכוני הפסיכומטרי, וסימון במרקר של המילים שנקלטו, ההתפתחות הטכנולוגית של השנים האחרונות השפיעה משמעותית על אופני הלימוד, והעבירה את לימוד המילים לפסיכומטרי למדיות ידידותיות יותר כגון אתרי אינטרנט, לומדות, אפליקציות סלולריות ואפילו משחקוני רשת. שיטות כמו "שטיפת מוח" של מילים, פינו את הדרך למשחקונים בעלי פן לימודי המעודדים את המשחקים בהם לצבור נקודות באמצעות מענה על תשובות נכונות, ובכל יום אנו עדים לחידושים נוספים בתחום זה.

ההיצע הרב של דרכים ללימוד מילים לפסיכומטרי נוצר גם בעקבות ההבנה על חשיבותה של החוויה בתהליך הלמידה, וגם כאמצעי לסיוע לבעלי הפרעות קשב וריכוז, שאחוזם באוכלוסיה נמצא במגמת גידול.

גם ברשימות מילים לפסיכומטרי, כמו גם בתחומים אחרים, יש דינמיות, ומן המאגר של המרכז הארצי לבחינות והערכה מוצאים ומוכנסים מדי פעם מילים לפסיכומטרי. מכוני פסיכומטרי עוקבים מקרוב אחר מגמות ושינויים בתחום של מילים לפסיכומטרי, ומעדכנים את ספרי הלימוד והאפליקציות בהתאם לכך, ועל כן כדאי לוודא כי הגרסא שבידינו של מילון או אפליקציה היא העדכנית ביותר.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: