פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מדריך להצלחה בפסיכומטרי – פרק אנגלית

יום רביעי 25 כמרץ, 2009

מבחן הפסיכומטרי היה ונשאר אחד המדדים החזקים לקביעת האיכות היחסית של סטודנטים לעתיד לפני קבלתם לאוניברסיטה, ואחד הכלים החזקים עבור אוניברסיטאות בבואן לקבוע מי ילמד אצלן ומי לא. הפעם נספר איך מצליחים בחלק ה"אנגלית" שבבחינה…

כדי להצליח בפסיכומטרי, צריך "לשחות" בשלושה נושאים לא פשוטים – אנגלית, מתמטיקה, ועברית, מה שנקרא במבחן – אנגלית, כמותי, ומילולי. בממוצע, יש לכם דקה אחת לענות על כל שאלה, ומדובר במבחן בן מעל מאתיים שאלות, בחישוב פשוט – מעל שלוש שעות בקצב של דקה לשאלה, בלי מנוחה.

אז – חשבנו שתצטרכו קצת טיפים, ואספנו לכם פה טריקים, תרגילים והמלצות של מי שכבר עבר את זה והצליח – איך מתכוננים לפרק האנגלית הכי טוב שאפשר?

מה צריך לדעת באנגלית כדי לקבל ציון טוב?

אתם צריכים אוצר מילים נרחב, ואתם צריכים להכיר את התחביר באנגלית, על מנת לנסח משפטים מחדש.

אם זה ניראה לכם המון – אל תתייאשו! אפשר בתוך פרק זמן של חודשיים לשפר משמעותית את אוצר המילים והידע באנגלית! תמשיכו לקרוא…

משפט כללי על פרק האנגלית בפסיכומטרי

בשביל להצליח בפסיכומטרי, אי אפשר להיות בינוני באף אחד מהתחומים. לכן, גם אם אתם חלשים באנגלית, כדאי להתחיל לעבוד.

פרקי האנגלית בפסיכומטרי, בניגוד לפרקי העברית, לא בוחנים חשיבה. הם רק בוחנים את הבקיאות שלכם בשפה ואת אוצר המילים שלכם.

זו מחשבה משמחת, אם מבינים שכל מה שצריך לעשות כדי להצטיין בפרקי האנגלית, הוא להיחשף לכמה שיותר מילים באנגלית, ובאמת – להבין אותן.

טיפ כללי להצלחה בחלק האנגלית – תקראו, תקראו הרבה

אם אתם יודעים שאוטוטו אתם הולכים להיבחן בפסיכומטרי – תתחילו לקרוא אנגלית! תקנו לעצמכם ספר טוב באנגלית, תקראו חדשות באינטרנט באנגלית, וגם – למה לא?

תנסו לראות סרטים באנגלית או עם תרגום באנגלית (ולא בעברית), או בלי תרגום כלל (שזה פחות טוב. כדאי לאמן את העיניים בקריאה, כי זה מה שתצטרכו לעשות במבחן).

אם אתם רוצים להגדיל ראש, נסו לקרוא טקסטים באנגלית בקול רם, אפילו לעצמכם. לא תאמינו איזה הבדל זה עושה, בזיהוי המילים והפנמתן.

אנחנו ממליצים לקרוא טקסטים ברמת מורכבות בינונית, לפחות חצי שעה כל יום. אם יש לכם מספיק זמן, נסו לאט לאט לשפר את מהירות הקריאה שלכם באנגלית.

אל תתנו לזמנים להלחיץ אתכם עד שבוע לפני הבחינה.

אוקי, קראנו, אבל איך זוכרים כל כך הרבה?

כדי לזכור חלק מהמילים שאתם קוראים, יש לחזור עליהן כמה פעמים. נאמר, שהמוח זוכר פריט מידע שהוא נחשף אליו רק אחרי שש חשיפות.

אז אל תתביישו לחזור על קטעים שכבר קראתם, כדי לוודא שכל המילים מוכרות לכם, ושאתם עומדים בזמנים.

אתם יכולים לעשות לעצמכם סימנים בנוגע לחלק מהמילים – לשייך אותם בזיכרון לאדם או זיכרון שיש לכם, לרשום אותן על פתק ולנסות לזכור אותן לפי המיקום על הפתק – או הכי מומלץ – לשבת עם חבר שלומד גם הוא לפסיכומטרי, ולבחון אחד את השני על אוצר מילים באנגלית!

מה קורה כשאני נתקל במילה שאני לא מכיר?

אם אתם כבר מול שאלה, ומה לעשות, לא מכירים את המילים שאתם צריכים להתייחס אליהן – הנה שני טיפים שאולי יעזרו – קודם כל, בטלו את התשובות שאתם יודעים שאינן נכונות, ככה, סטטיסטית, תגדילו את הסיכוי שתפגעו בתשובה הנכונה.

וטיפ נוסף – נסו לברר מההקשר מה משמעות המילה, לפעמים זה עובד!

ומילה אחרונה בעברית על הפרק באנגלית…

חיפשנו עבורכם את ההמלצות הכי שוות להכנה לפרק האנגלית בפסיכומטרי, וממחקרינו עלתה פעילות אחת עיקרית שתעזור לכם – תקראו.

אם אפשר, תקראו ותבחנו את עצמכם ביחד, בקבוצות או בזוגות. תכתבו את המילים הקשות או תציירו אותן, נסו לחרוט לעצמכם את המילים הקשות בזיכרון. עברו על רשימות בלילה לפני השינה, העדיפו לקרוא חדשות באנגלית, כתוביות סרטים באנגלית – מה שרק אפשר.

השתדלו להיחשף עוד ועוד לשפה, ולכו על אתגרים, אל תבחרו לקרוא ספר ללימודי אנגלית לכיתה ד' – אתגרו את עצמכם, ותיראו, שיהיה שיפור!

2 תגובות »

[…] – מבוסס על הממוצע המשוקלל של כל חלקי הבחינה, כאשר חלק הבחינה המוקדש לאנגלית מהווה רק כמחצית ממשקל שני החלקים […]

24 באוגוסט, 2009 | 14:50

[…] פרק האנגלית: […]

12 באוקטובר, 2009 | 11:53
הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: