פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

פסיכומטרי אונליין

יום ראשון 10 כאפריל, 2011

מכוני ואתרי פסיכומטרי רבים החלו להציע את האפשרות לתרגול שיעורים ומבחני פסיכומטרי אונליין. לפסיכומטרי אונליין יש יתרונות וחסרונות התלויים באופיו, בקהל היעד ובשל היותו שונה מהפורמט בו מועבר המבחן. לפני שבוחרים ללמוד לפסיכומטרי באמצעות חומרים הנמצאים אונליין, כדאי לבדוק מהן נקודות החוזקה והחולשה של השיטה ולהבין כיצד להתגבר על החסרונות.

יתרונותיו של פסיכומטרי אונליין

אחד היתרונות של תרגול מסוג זה הוא ביכולת להתמקד על תחומים ושאלות בהן התלמיד מתקשה ולהעלות בהדרגה את רמת הקושי בהם. מערכות פסיכומטרי אונליין שולחות למדריכי הקורס משוב על התרגולים שעשו הסטודנטים וכך ביכולתם לגלות האם יש נושא שרוב הכתה מתקשה בו, באילו נקודות כדאי לגעת עם כל תלמיד בשעות התרגול האישי וכן הלאה. פסיכומטרי אונליין מעניק גם את ההזדמנות לתרגול עמידה בלוחות זמנים, והמבחנים בו מוגבלים בזמן ובדפדוף בדיוק כמו מבחן פסיכומטרי אמיתי.

פסיכומטרי אונליין מאפשר לתלמידים שנגשו לקורס פסיכומטרי ומבחן לרענן את הזכרון מבלי להוציא סכום משמעותי נוסף על קורס. גם למי שהחליט ללמוד לבד, פסיכומטרי אונליין יכול לספק מגוון של תרגילים והסברים ואפילו סרטוני יוטיוב עם טריקים ושיטות לפתרון. כאשר קורס פסיכומטרי אונליין הינו חלק מקורס פסיכומטרי רגיל, הוא יכול לסייע לשפשף את הנקודות החלשות, ולחסוך את הצורך לסחוב ספרי לימוד כבדים בין הכיתה והבית.

כיום מרבית מכוני הפסיכומטרי משלבים אלמנטים של לימוד פסיכומטרי אונליין במערכים שלהם, ומסייעים בכך ללמוד את החלקים הקשים עבור התלמידים, ובפרט את אוצר המילים. המכונים משקיעים המון זמן, כסף ומחקר בפיתוח סימולטורים, אפליקציות ומשחקים שיסייעו להקל על הלמידה ולגוון אותה, ועל כן השילוב בין השיטות מקל על עומס הלמידה.

פסיכומטרי אונליין כולל גם משחקי פסיכומטרי מקוונים כגון משחקי פייסבוק ורשת ללימוד מילים ותרגול של חומרי הפסיכומטרי. המשחקים מאפשרים להשקיע שעות של למידה באופן שאינו מתיש ואינו מייגע, דבר הגורם ללומד להיות מוכן יותר למבחן.

החסרונות של פסיכומטרי אונליין

אחד החסרונות הבולטים של פסיכומטרי אונליין הוא בעובדה כי תרגול פסיכומטרי מסוג זה אינו מסייע לפיתוח המיומנות הדרושה לפתרון מבחן פסיכומטרי בפועל. מכיוון שמבחן פסיכומטרי נכתב בעפרון על גבי דף, חשוב לתרגל גם את אופן הפתרון שלו, ולהפוך אותו למיומנות שאין צורך להקצות עבורה קשב בזמן המבחן.

עוד חסרון של פסיכומטרי אונליין הוא בהעדר לוח זמנים מסודר ללמידה. אחת הסיבות לפופולריות של הקורסים היא מתן מסגרת וקבוצת למידה מסודרת. מכיוון שמדובר בהרבה מאד חומר ובנושאים שאינם מזמינים במיוחד, הקורס יוצר עבורנו הגדרה ומחוייבות ומכריח אותנו להתקדם בקצב נכון. בקורס פסיכומטרי אונליין ניתן להתקדם בקצב אישי, ולכן קשה יותר לחלק את הזמן נכון, להתחייב ולשמור על רצף למידה.

קורסי פסיכומטרי אונליין יכולים לפעול בשתי צורות – שיעור מקוון או צפייה בהקלטה. במקרה של צפייה בהקלטה, התלמיד אינו יכול לשאול שאלות ולעצור את המדריך והוא תלוי ביכולת הבנתו את הניסוח המוקלט בלבד. אם השיעור נערך באופן מקוון, הוא מחייב את התלמיד למיקרופון בכדי לנהל תקשורת דו צדדית, וכן להתייצבות בשעה הנקובה עם אינטרנט זמין.

עתידו של פסיכומטרי אונליין

יתכן ובעתיד המבחן הפסיכומטרי יהפוך למבחן ממוחשב, כמו המבחן ללקויי למידה. במקרה זה, סביר להניח כי יצוצו יותר ויותר קורסי פסיכומטרי אונליין, וכי התמורה שלהם ללומד תהיה גבוהה יותר. כיום, האפשרות ללמוד בקורס פסיכומטרי אונליין ולהצליח במבחן בעזרתו שמורה בעיקר לבעלי המשמעת העצמית הגבוהה ויכולת הקליטה המהירה.

תגובה אחת »

לימודי פסיכומטרי:

אין תחליף ללימודי פסיכומטרי באופן אישי. אומנם אפשר ורצוי להשתמש באינטרנט ובטכנולוגיות השונות כדי לתגבר את הלמידה, אך זה לבד לא מספיק היום ולא נראה לי שיספיק אף פעם. בתור מישהו שמלמד תלמידים קורס פסיכומטרי הרבה שנים אני יכול להעיד שלאינטרקציה שנוצרת בכיתה אין תחליף. במפגשים פנים מול פנים אפשר לעלות על בעיות מיוחדות של אנשים ספציפים ולעבוד עליהם, להעביר טיפים וטריקים לתמידים ולענות על שאלות שלהם, שמכל שאלה לא רק השואל לומד אלא בדרך כלל זהוי שאלה רלוונטית לכול הכיתה. חוץ מזה לא נראה לי שבטווח הקצר יהפכו את קורס הפסיכומטרי לקורס ממוחשב, בגלל שהמון אנשים נבחנים בכל מועד ואין כמעט באף מקום כמות מחשבים שתספיק לכל הנבחנים, אלא אם יעשו מבחן פסיכומטרי פעם בחודש וזה לא הולך לקרות. נראה לי שנמשיך ללמוד במתכונת הנוכחית.

10 באפריל, 2011 | 11:28
הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: