פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מוסד להשכלה גבוהה

יום שני 16 כינואר, 2012

סיימתם את התיכון, השתחררתם מהצבא, אפילו הספקתם לטוס לחו"ל. עכשיו הגיע הזמן להתחיל בלימודים במוסדות להשכלה גבוהה. בניגוד לתיכון לימודים לתואר ראשון הם לא חובה ולא כל אחד מתאים ללימודים מסוג זה. לכן לכל מוסד אקדמאי יש תנאי קבלה: פסיכומטרי, ציוני תעודת בגרות ושיחה אישית. תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד ובהתאם לתחום הלימודים.
אוניברסיטה או מכללה
רבים מאיתנו אשר רוצים ללמוד לתואר ראשון (BA), ישאלו את עצמם איפה כדאי לי ללמוד באוניברסיטה או במכללה? אין תשובה חד משמעית מה עדיף או היכן הלימודים טובים יותר. השאלה אשר אתה צריך לשאול את עצמך מה אתה רוצה ללמוד? בכל מקרה תנאי הקבלה באוניברסיטה מחמירים יותר מתנאי הקבלה למכללה. אך בשני המקומות ידרשו ממך פסיכומטרי, תעודת בגרות בממוצע מסוים ובחלק מהמוסדות תידרש לעבור ראיון אישי.
אוניברסיטאות בישראל
בארצנו הקטנטונת יש שבע אוניברסיטאות הפזורות מצפון עד דרום. אוניברסיטת תל-אביב, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת הנגב -בן גוריון בבאר שבע, בר- אילן, אוניברסיטת חיפה והטכניון בחיפה, מכון ויצמן למדע. בשנת 1976 נפתחה גם האוניברסיטה הפתוחה, הלימודים בה נעשים בשיטת "הלימוד מרחוק". כל אחת מהאוניברסיטאות בארץ תדרוש מאיתנו לעבור מבחן פסיכומטרי אשר תוצאותיו יהוו תנאי קבלה. מלבד האוניברסיטה הפתוחה בה אינכם נדרשים לעבור מבחן זה ואפילו אינכם נדרשים להציג תעודת בגרות.
האוניברסיטה הפתוחה
לא מעט אנשים נרשמים לאוניברסיטה הפתוחה, כיוון שזהו המוסד היחידי בארץ להשכלה גבוהה אשר אינו דורש בגרות מלאה או מבחן פסיכומטרי. באוניברסיטה הזו בניגוד לאוניברסיטאות האחרות שמנינו קודם לכן, מהלך הלימודים לתואר אינו מוגדר שלוש שנים. אתה ראשי לבחור את מספר הקורסים אשר תעבור בכל סמסטר. אומנם זה נשמע מפתה, שכן מבחן פסיכומטרי נחשב לאחד המבחנים היותר קשים שתעברו בחייכם. ובאוניברסיטה הזו הוא איננו נדרש. אך הליך הלימודים נעשה בצורה עצמאית, כל סטודנט יוכל ללמוד מביתו, בזמן שלו ובקצב שלו. ניתן למשוך את הלימודים למספר שנים רב (בניגוד לאוניברסיטה בה משך הלימודים בין 4-3 שנים). באוניברסיטה קיימת האפשרות להגיע פעם בשבוע לשיעורי תגבור עם המרצה (הנוכחות אינה חובה). אולי אלו הסיבות שאחוז הפרישה ממוסד זה הם בין הגבוהים ביותר.
המכללות בארצנו
על- פי החוק בישראל, "מכללה אקדמית" תהיה מוסד שקיבל אישור מהמועצה להשכלה הגבוהה להיקרא בשם זה. לא כל מוסד שיקרא לעצמו מכללה יוכל להנפיק תארים. בישראל קיימות מעל 54 מכללות פרטיות, אזוריות וטכנולוגיות. בדרך כלל מכללה אקדמית תדרוש מאיתנו תנאי קבלה דומים לתנאי הקבלה של האוניברסיטה, יידרש להציג ציון מבחן פסיכומטרי, ציון משוקלל של בגרויות וראיון אישי. השוני העיקרי בין מכללה לאוניברסיטה הם בתנאי הקבלה, בעוד שבאוניברסיטה לא נתקבל ללא ציון פסיכומטרי מסוים (לדוגמא 650) במכללה נוכל להציג ציון נמוך יותר. זה לא אומר שהלימודים קלים יותר, על- מנת לקבל תואר ראשון ממכלה או אוניברסיטה צריך להתאמץ.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: