פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

רוצה להתקבל לאוניברסיטה?

יום שני 16 כינואר, 2012

אם אתם מתכננים ללמוד באחת האוניברסיטאות אתם חייבים לעבור מבחן פסיכומטרי, זה תנאי קבלה הכרחי, תנאי הקבלה למוסד אקדמאי משתנים בין מוסד אחד למשנהו ובין תחומי הלימוד באותו מוסד. ניקח לדוגמא את האוניברסיטה העברית בירושלים הדורשת ציון פסיכומטרי 800 ללימודי רפואה וציון פסיכומטרי הנע בין 580 ל- 600 במדעי הרוח. גם אם אינכם מעוניים ללמוד רפואה, אין מנוס מלעבור את המבחן הפסיכומטרי. השאיפה לקבל ציון גבוה.

אפשר ללמוד לבד למבחן הפסיכומטרי?
המבחן הפסיכומטרי נחשב לאחד המבחנים הקשים. גם אם לא עברתם מבחן פסיכומטרי, ודאי שמעתם עליו רבות, צריך לתרגל הרבה מאוד זמן כדי לקבל ציון גבוה, צריך לזכור הרבה מילים בעברית ועוד בעל-פה, צריך לפתור בעיות מתמטיות, לדעת אחוזים, כפל וחילוק. שמעתם רבות על המבחן הנ"ל. ודאי לא פעם חשבתם לעצמכם אולי אני אלמד לבד. זו אכן שיטה אפשרית, אתם יכולים לקנות ערכה של המרכז הארצי לבחינות הכוללת ספרים, חוברות, מבחנים לדוגמא והסבר מפורט על המבחן. את הערכה ניתן למצוא ברשתות הספרים המוכרות.אתם יכולים גם להיעזר באינטרנט, שם תמצאו מבחנים לדוגמא "און ליין" ואפילו תראו מה הציון שלכם. אך לא תמיד הדרך הזו היא הטובה ביותר. עליכם לזכור שהציון שלכם הוא כרטיס הכניסה לאוניברסיטה.

קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי
הדרך הקלה והנוחה יותר ללמוד למבחן הגדול היא, לעבור קורס פסיכומטרי של כמה חודשים המכין אותך בצורה טובה יותר מאשר אתה יכול ללמוד לבד. כיוון שהמבחן הפסיכומטרי לא בודק ידע, אלא נכון יותר לומר שהוא בודק דרך חשיבה, יכולת הסקת מסקנות ועוד כמה יכולות שצריך כל סטודנט באוניברסיטה. אפשר לומר בביטחון מלא שהיכולות הללו אינן טבועות בנו מלידה, אלא נרכשות במשך החיים. קורס הכנה יוכל לתת לך את הכלים להתמודדות במבחן. חשוב לזכור שהמבחן מוקצב בזמן ועל כל שאלה נקדיש דקה אחת בדיוק ולא יותר. המדריכים בקורס ילמדו אתכם איך לפסול תשובות מסוימות עוד לפני שהתעמקתם בשאלה. זה דבר שאינך יכול ללמוד לבד. המדריכים יסבירו לכם איפה עליכם להשקיע יותר זמן לכל שאלה. חשוב לזכור שציון המבחן נקבע בהתאם למספר התשובות הנכונות.

סימולציות – מבחן בזמן אמת
יתרון נוסף בקורס הכנה לפסיכומטרי ואולי גם החשוב ביותר, הסימולציה. בקורס פסיכומטרי תעברו סימולציות המדמות תנאים של מבחן בזמן אמת. לא פעם ולא פעמים תעברו סימולציה זו במהלך הקורס. ממש לפני סיום הקורס יהיה עליכם לעבור ימי מרתון של מבחנים. נכון שזה נשמע לא נעים. אך ללא ספק זה עוזר. במועד הבחינה לא תהיו מופתעים, אתם יודעים בדיוק לקראת מה אתם עומדים. לחץ והתרגשות אשר גורמים לנו ל-"בלאק אווט" יכולים להרוס לנו את הציון. לכם זה לא יקרה, עברתם כבר מספיק סימולציות בקורס אשר הכינו אתכם למבחן הפסיכומטרי האמיתי.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: