פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מה נחשב ציון טוב

יום שני 16 כינואר, 2012

ציון טוב במבחן הפסיכומטרי, הוא לאו דווקא הציון 750 ( שאותו מקבלים רק 2 אחוז מכלל הנבחנים באותו המועד) ציון טוב נחשב ציון שבעזרתו תתקבלו למוסד האקדמאי בו רציתם ללמוד. עכשיו כשהבנתם את מדרג הציונים והתפלגות ציוני הפסיכומטרי, כל שנותר זה לאחל לכם בהצלחה.
פסיכומטרי – קשה אבל אפשרי
למרות שמקובל לחשוב כי פסיכומטרי בודק רק ידע, הוכח כבר מזמן שלא. כל עוד אנו יודעים איך להתכונן לבחינה, מתרגלים בבית שעות על גבי שעות, לומדים ארסנל של מילים בעל- פה. אולי נכון יותר לומר שהמבחן הפסיכומטרי בודק קישורי למידה. לכן זו הסיבה שמסודות להשכלה גבוהה אינן מתפשרות על מבדקים אחרים. היום ניתן ללמוד למבחן בעזרת מורים ומדרכים, אשר יכינו אותנו למבחן הקשה הזה בדר הטובה ביותר. קשה מאוד ואולי גם בלתי אפשרי ללמוד למבחן הזה לבד. אי אפשר לדבר על קושי הבחינה מבלי לדבר על הבחינה ומרכיביה.
נושאים ופרקים בבחינה
הבחינה הפסיכומטרית מורכבת משמונה פרקים, בראש כל פרק נוכל לראות כמה זמן מוקצב לפיתרון הפרק וכמה שאלות אותו פרק כולל. כל אחד משמונת הפרקים עוסקים באחד משלושת התחומים המרכזיים (חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית). בכל התחומים נבדקים הכישורים והיכולות הדרושים להצלחה בלימודים באוניברסיטה או במכללה.
הפרקים בתחום החשיבה המילולית
תחום זה יכלול שאלות מכמה סוגים. מילים וביטויים, אנלוגיות, השלמת משפטים, שאלות הגיון, הבנת הנקרא, החלפת אותיות. כיוון שאנו קצובים בזמן מסוים ולא נוכל לחרוג. עלינו להבין את דרגת הקושי, השאלות בבחינה יוצגו מהשאלות הקלות אל הקשות. שאלות בנושא מילים וביטויים, דורשות זמן מועט יותר, כנ"ל גם לגבי האנלוגיות, שאלות אלו נחשבות בדרגת קושי קלה. שאר השאלות כמו הבנת הנקרא וההיגיון דורשות יותר זמן. מדריכי פסיכומטרי יוכלו לראות היכן אתם מתקשים יותר ואיפה פחות. הם יעזרו לכם להחליט באילו שאלות להתעכב ואילו לעבור זריז יותר.
הפרקים בתחום החשיבה הכמותית
פרק זה יכלול שאלות ובעיות, הסקת מסקנות מתרשים או מטבלה והשוואה כמותית. גם בחלק זה השאלות מסודרות לפי דרגת קושי, בתחילת הפרק שאלות קלות יותר ובהמשך שאלות מורכבות וקשות יותר. השאלות הן שאלות ברירה (מבחן אמריקאי) מדריכי פסיכומטרי יסבירו לכם איך לגשת לשאלות ואיך לפסול תשובות מבלי להתעמק בשאלה.
ידיעת האנגלית
בפרק זה יופיעו שאלות כמו, השלמת משפטים, ניסוח מחדש של משפט (שיכתוב) ושאלות בהבנת הנקרא לאחר קריאת קטע. כמו בכל החלקים גם החלק של האנגלית מסודר לפי רמת קושי. שאלות בהבנת הנקרא יופיעו לפי סדר הופעת הנושאים בקטע המוצג.
אז איך לומדים
נוכחנו לראות כי המבחן הפסיכומטרי מסורבל ועמוס בשאלות. מכוני פסיכומטרי יוכלו להכין אתכם למבחן בדרך מקצועית ביותר. מדריכי הקורס ילוו אתכם לאורך כל הדרך עד יום המבחן. במשך הקורס תתרגלו סימולציות של מבחן בזמן אמת ובכך המדריך יוכל להבין היכן אתם מתקשים יותר ובחלק זה תצטרכו להתמקד יותר. הפסיכומטרי בנוי מהחלקים שהצגנו בפניכם. אך הסדר משתנה ממבחן למבחן. בכיתה אתם תעשו מבחני דמה המורכבים בווריאציות שונות. כך שלמבחן האמתי, אתם תגיעו מוכנים.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: