פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

למה אנחנו צריכים פסיכומטרי ?

יום שני 16 כינואר, 2012

כאשר אנו רוצים להתקבל ללימודים גבוהים, אנו מחויבים לעבור מבחן שיקבע אם נצליח לשרוד באקדמיה. מחקרים רבים בנושא הראו כי לפסיכומטרי כושר חיזוי גבוה, בדרך כלל נבחנים שקיבלו ציונים גבוהים, מצליחים יותר מאלה שקיבלו ציונים נמוכים. אך הדרך הטובה ביותר לבדיקת התאמת המועמד היא על- ידי שקלול הציונים של הפסיכומטרי ומבחני הבגרות.
אם לא קיבלתי ציון גבוה זה אומר שאני לא אצליח.
הבחינה הפסיכומטרית אומנם הוכיחה את עצמה מספר פעמים, אך כמו בכל דבר יש גם יוצא מן הכלל. רבים הסטודנטים שהתקבלו על תנאי (בעיקר למכללות) כיוון שלא היה להם ציון גבוה מספיק ללא ספק הוכיחו את יכולתם וכישוריהם. הבחינה הפסיכומטרית מוודת את הכישורים והיכולות שלנו אך ללא ספק אין באפשרותה למדוד מוטיבציה, יצירתיות והתמדה. אלו הכישורים הדרושים על מנת להצליח בלימודים הגבוהים.
פסיכומטרי אסון או ששון
רבים מאיתנו לא מבינים למה הם צרכים לעבור את המבחן. הרי כבר ראינו שאפשר להצליח בלימודים גם אם לא קיבלנו ציון גבוה במבחן. בכל מקרה הפסיכומטרי נותן הזדמנות שנייה לאותם התלמידים שלא כל כך הצליחו בבחינות הבגרות. אותם תלמידים אשר יש להם פוטנציאל גבוה אך מסיבות מסוימות לא ניתנה להם האפשרות להביא את כישרונם לידי ביטוי בתיכון. כך שגם אם הצלחנו להביא את כישורנו בלימודים ולהוציא ציונים גבוהים בכל מבחני הבגרות ומבחן הפסיכומטרי נראה כמו אסון. קיימת אוכלוסייה שלמה שתשמח להזדמנות שנייה. לא נותרו לנו הרבה ברירות בשביל להתקבל ללימודים גבוהים אנו חייבים בתוצאות הבחינה.
איך בוחרים בית ספר
החלטנו שאנו רוצים להירשם ללימודי תואר ראשון. ראשית, כל הכבוד זה צעד נבון וחכם. שכן במקומות עבודה רבים בישראל דורשים לקבל מועמדים עם תואר אחד לפחות. עכשיו נותר למצוא את הבית ספר הנכון שיוכל לעזור לנו להגיע לציון המיוחל. כיום בארצנו מתחרות חברות רבות על הכיס של הצרכן. גם בתחום לימודי הפסיכומטרי. רבים יציעו לכם הצעות מגוונות ומפתות. לכם זה לא צריך להיות חשוב. אתם צריכים למצוא בית ספר המעסיק מדריכים בעלי ותק רב ולא תלמידים שזה עתה סיימו פסיכומטרי בציון גבוה ויום למחרת הפכו למדריכים. אתם צרכים לבדוק את אחוזי ההצלחה המיוחסים לבית ספר. אל תתביישו לבקש זו זכותכם המלאה.
מדריכי פסיכומטרי
מדריכי פסיכומטרי מיומנים, יוכלו לאבחן היכן אתם מתקשים ובאותו מקום נצרך לתגבר הרבה יותר. מדריכים טובים ילמדו אתכם שיטות לפסילת תשובות שגויות רק מלהסתכל על השאלה. אל תרשמו לבית ספר אם המדריך לו זמין עבורכם מעבר לשעות הלימודים. מדריכי פסיכומטרי יוכלו לעזור לכם להוציא את הציון המיטבי עבורכם בבחינה.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: