פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

ציון הבחינה

יום שני 16 כינואר, 2012

הבטיחו לכם 700 במבחן. אחת משיטות המכירה היא להבטיח ציון גבוה. חשוב שתדעו רק 2 אחוזים מכלל הנבחנים יקבלו ציון של 700 ומעלה. אל תאמינו לכל מה שיבטיחו לכם. את תוצאות המבחן נקבל מספר שבועות לאחר הבחינה (תלוי במועד) ציון פסיכומטרי טוב ייחשב אותו הציון שרציתם לקבל בכדי להתקבל למכללה או לאוניברסיטה.
בחינה פסיכומטרית מיוחדת
כיום מבחן הפסיכומטרי הוא הכלי למדידת התאמת מועמד לאוניברסיטה או למכללה. לחלקנו מבחן הפסיכומטרי יכול להוות כישלון גדול. רבים באוכלוסיה סובלים מלקוית למידה בדרגות שונות ומהפרעות קשב וריכוז. היום בניגוד לעבר מכירים בהפרעות הללו. אוניברסיטאות ומכללות אינן מנדות את האוכלוסייה הסובלת מכך אלא ההפך הוא הנכון.
לקוי למידה בעולם האקדמאי
מוסדות אקדמאים רבים מעודדים את האוכלוסייה הסובלת מלקויות אלו ללמוד ואף נותנים להם הקלות בתחומים רבים. כמו התעלמות משגיאות כתיב, תוספת זמן במבחן, הקראת המבחן, הגדלת הטופס ועוד הקלות רבות ומגוונות.
במו"ת – בחינה בתנאים מותאמים
גם המרכז הארצי לפסיכומטרי לא מתעלם מאנשים עם לקויות למידה. יצא לכם לשמוע על היחידה – במו"ת –בחינות פסיכומטרי מותאמות לאנשים עם מוגבלויות. יחידה זו הוקמה כדי לתת מענה לכל אותם אנשים אשר לא יכולים לעבור מבחן פסיכומטרי רגיל. אותם אנשים עם מוגבלויות פיזיות, רפואיות , מגבלות פסיכיאטריות, לקויות למידה או לקויות קשב וריכוז. במו"ת- מורכבת מאנשי מקצוע, פסיכיאטריים, רופאים נוירולוגיים ועוד כמה רופאים מומחים. תפקידם להתאים כמה שיותר את המבחן למגבלה של המועמד. המטרה לעקוף את הקשיים הנובעים מאותה מגבלה ולאפשר לנבחן לקבל ציון ראוי. שכן מבחן רגיל הוא לא היה מסוגל לעבור בצורה הטובה ביותר. הקלות לנבחנים עם מוגבלויות : לעיתים הנבחנים יקבלו תוספת זמן בכמה פרקים בבחינה או בכולם, שימוש במחשבון, השמעת פרקי המבחן באנגלית, הפסקות בין פרקי הבחינה, הגדלת הטופס ועוד.
שיקולים מנחים לפסיכומטרי מותאם
בעוד שבחינת הבגרות בודקת ידע ותוספת זמן תסייע לנבחן לגלות את הידע במלואו, המבחן נשאר זהה, לא ישנו את מבחן הבגרות לאנשים עם לקויות. אך הבחינה הפסיכומטרית בודקת את יכולת החשיבה של הנבחן ואחד הפרמטרים הוא יכולת מהירות החשיבה. לכן היחידה לבחינות מותאמות אינה נותנת הקלות בשל בעיות הקשורות במהירות החשיבה. מי שיהיה זכאי להקלות הם נבחנים אשר גילו אצלם לקות כבר בשלבי הלמידה הראשונים, הלקות המסוימת השפיעה על תפקודם מהותית בעבר ובהווה ולא רק מבחינה לימודית, אלא גם בתחומים אחרים בחיים.
הובחנת לקוי למידה בגיל מאוחר יחסית
לא כולם מגלים הפרעות קשב וריכז או לקויות למידה בגיל צעיר. חלקנו סובלים מהפרעות אלו ואנו כלל לא יודעים (קיימות רמות להפרעות אלו). אך אם בכל זאת הובחנתם בבעיה זו או שאתם מרגישים שקשה לכם ללמוד ושהמבחן הפסיכומטרי מהווה איום ממשי. האופציה הטובה ביותר עבורכם היא, ללמוד בבית ספר המכין לבחינה אנשים לקויי למידה. נכון שהגבלת הזמן תהווה חיסרון משמעותי עבורכם. אך מדריכי בית הספר יעבירו לכם את כל הכלים שיעזרו לכם משמעותית.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: