פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

למה צריך לעבור מבחן פסיכומטרי?

יום שני 16 כינואר, 2012

המבחן הפסיכומטרי מיועד לתת אינדיקציה לאוניברסיטאות ולמכללות, האם הסטודנט יוכל לעמוד בדרישות הסטודנטיאליות בהצלחה או לא. קיימים עוד כמה מדדים לבדיקת הסטודנט הפוטנציאלי. אך בכל זאת המוסדות להשכלה גבוהה החליטו שציון מבחן הפסיכומטרי עם שקלול ציון הבגרות הוא המדד הטוב ביותר שיוכל לנבא את הצלחתו של הסטודנט. רבים מאיתנו חוששים ממבחן זה, נכון שהוא נחשב מבין המבחנים הקשים, אך יש דרך להתגבר עליו.
מה זה המבחן המפחיד הזה – איך הוא בנוי?
המבחן הפסיכומטרי, הוא מבחן ידע המורכב משלושה נושאים: חשיבה מילולית, חשיבה כמותית ואנגלית. הנושאים מחולקים לשמונה פרקים שונים, סך הכל מאתים עשרים וחמש שאלות ידע כללי, יכולת ניתוח והבנת הנקרא בעברית ובאנגלית. מבחן בן שלוש שעות ועשרים דקות, כאשר לכל שאלה מוקדשת לנו פחות מדקה למצוא את הפיתרון הנכון ביותר מבין הפיתרונות המוצעים לנו. נכון המבחן לא קל ודורש שעות על גבי שעות של למידה רבה. עליך לזכור שאתה לא הראשון ולא האחרון שיעבור מבחן פסיכומטרי ושקיימות דרכים רבות להצליח במבחן המאתגר הנ"ל.
כמה זמן צריך ללמוד למבחן
לשאלה זו אין תשובה חד משמעית, אין ציון נכשל בבחינה, תוצאות הבחינה הן יחסיות לכלל כל התלמידים שנבחנו באותו המועד. מה שבטוח- ככל שתתרגל יותר, אתה מגדיל את סיכוייך לקבל ניקוד גבוה יותר במבחן ומגדיל את סיכוייך להתקבל לאוניברסיטה. אם בחרת ללכת ללמוד במכון המכין אותך למבחן, משך הקורס יהיה בין חודשים לארבעה חודשים. ההבדל בין הקורסים הוא מספר המפגשים בשבוע. לא משנה אם בחרת קורס קצר או ארוך בשני המקרים, יהיה עלייך לתרגל הרבה מאוד לבד בבית.
איך בוחרים בית ספר לפסיכומטרי?
בשנים האחרונות ענף הפסיכומטרי הפך להיות מאוד ממוסחר. בתי הספר מציעים לנו מגוון אפשרויות לימוד, קורס בוקר או ערב, קורס בקבוצות גדולות או קטנות ואפילו שיעורים עם מורה פרטי. אנו חשופים לאלפים של פרסומים בתחום זה. בחלק מבתי הספר יבטיחו לך ציון 700 , או קורס נוסף אם לא קיבלת ניקוד המספק אותך. פתגם יפני עתיק אומר: "אם אתה מאמין לכל מה שאתה קורא, עדיף שלא תקרא". אל תאמינו לכל הפרסומות, תמיד תסתכלו בין השורות הקטנות. צאו לעשות סקר שוק, לקרוא באינטרנט המלצות של תלמידים, לברר על המורים ולברר אחוזי הצלחה של אותו מכון.
חברות גדולות בעלות מוניטין גבוה
בדרך כלל אנו נוטים לחשוב כי חברות גדולות הן בעלות המוניטין הגבוה יותר ולכן הלימודים במכונים אלו עדיפים יותר. אבל האם הן באמת טובות יותר? לאו דווקא. לעיתים חברות קטנות יותר מציעות שיטות לימוד, שבמכונים הגדולים לא מציעים לכם. כמו לימודי פסיכומטרי לליקוי למידה. שיעורי תגבור וכדומה . צאו לברר בכמה מכונים לגבי שיטת הלימוד שלהם, מה הם מציעים ואז תהיו חכמים יותר לבחור היכן אתם רוצים ללמוד לפסיכומטרי.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: