פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מבחן פסיכומטרי מה צריך לדעת

יום שני 16 כינואר, 2012

אנו כבר יודעים שללא מבחן פסיכומטרי לא נוכל להתקבל למוסד לימודים גבוה (ברוב המקרים). אך מה אנחנו יודעים על מבחן פסיכומטרי מעבר לכך. אתם יודעים כיצד נקבע הציון של המבחן , כמה זמן המבחן עורך אתם יודעים למה חשוב כל כך לקבל ציון גבוה בפרק של האנגלית. יש הרבה דברים שאנו לא יודעים על פסיכומטרי.

מבחן פסיכומטרי – מבנה הבחינה ואורך המבחן

כל מבחן פסיכומטרי מורכב משלושה תחומים, ידיעת האנגלית, חשיבה כמותית וחשיבה מילולית. שלושת התחומים מורכבים משמונה פרקים – מאתיים עשרים וחמש שאלות. אורך הבחינה הוא מאתיים דקות, משמע שלוש שעות ועשרים דקות ללא כל הפסקה באמצע וללא תוספת זמן (אם לא הוגדרת לקוי למידה), המבחן בנוי בצורה של מבחן אמריקאי, על כל שאלה מוצעות לכם ארבע אפשריות לתשובה ועליכם לבחור באפשרות הנכונה מביניהן. המבחנים לא נבדקים על- ידי אנשים אלא באמצעות מחשבים. אין תשובה חלקית או כמעט. לכן גם אם אנחנו לא יודעים את התשובה עדיף לנחש מאשר לא לענות בכלל, לכו על שיטת הלוטו מי יודע אולי תזכו.

מבחן פסיכומטרי – מה הוא מודד?

אנו יודעים שפסיכומטרי הוא תנאי הכרחי בעת קבלה למוסד לימודים גבוה. איזה תוצאה הוא בדיוק מעוניין לבחון? אם אני לא בקיא באנגלית, זה אומר שאני לא יכול ללמוד באוניברסיטה, אם אני רוצה לימודי אומנות כמו תיאטרון או קולנוע למה בכלל צריך לבדוק את הידע שלי במתמטיקה. כל חלק וחלק במבחן בודק את היכולות האקדמאיות שלנו.

מבחן פסיכומטרי – פרק חשיבה מילולית

חלק זה בודק את הכישורים המילוליים שלנו כמו אוצר מילים, היכולת לקרוא ולהבין את הכתוב, היכולת לחשוב בבהירות, איך אנו מתמודדים עם קריאה בעיקר קטעים מורכבים ובמיוחד איך אנו מתפקדים בהבנת הנקרא תחת לחץ. נבחנים ששפת האם שלהם אינה עברית יכולים לברר על מועדים בהם מתקיים מבחן הפסיכומטרי בשפות אחרות – אנגלית, ערבית, ספרדית ועוד.

מבחן פסיכומטרי – פרק חשיבה כמותית

חלק זה בוחן את היכולת שלכם להשתמש במספרים ובמונחים מעולם המתמטיקה כדי לפתור בעיות כמותיות. חלק זה בודק את יכולתכם לקרוא נתונים המוצגים בטבלה או גרף ואת יכולתכם לנתחם. כל עוד סיימתם תיכון ועשיתם בגרות במתמטיקה לפחות שלוש יחידות (המבחן לרמה של שלוש יחידות) חלקית אתם מוכנים למבחן, נשאר לתרגל.

מבחן פסיכומטרי – פרק אנגלית

חלק זה בוחן אוצר מילים באנגלית, שליטה בשפה, דקדוק ואיך נסתדר עם קטעים ברמה אקדמאית. השאלה המתבקשת – למה בישראל אני צריך לדעת אנגלית בשביל ללמוד באוניברסיטה. כאשר תתחילו את הלימודים באוניברסיטה תווכו לדעת, כי רוב המחקרים והמאמרים כתובים בשפה האנגלית. בנוסף המוסדות האקדמיים מחייבים אותנו לעבור קורסים באנגלית. מי שלא עבר מבחן פסיכומטרי או מבחן אמיר יאלץ לעבור חמישה קורסים באנגלית. המבחן הפסיכומטרי מסווג אותנו לרמה, ציונו יקבע כמה קורסים נעשה ומי מאיתנו שיקבל ציון גבוה יקבל פטור מלא מאנגלית.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: