פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

איך קובעים את ציון הפסיכומטרי?

יום שני 16 כינואר, 2012

בניגוד לתיכון, בפסיכומטרי אין ציון נכשל וגם אין ציון 100. כל נבחן יקבל ארבעה ציונים, ציון לכל נושא בבחינה (חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית) וציון אחד משוקלל של כל חלקי הבחינה. הציון המשוקלל הוא הציון שיכריע את הכף. הציונים נעים בין 200 – 800. ציון 200 יקבל מי שלא ענה על אף שאלה או מי שענה על המספר הנמוך ביותר של תשובות נכונות באותו מועד ואחרי תקנון של ציון הפסיכומטרי – הוא "זכה" לקבל 200.
ציון לכל תחום בנפרד
המרכז הארצי לבחינות משקלל את שלושת הציונים שלכם לציון פסיכומטרי אחד. בעוד שמשקלם של החלק הכמותי והמילולי הוא 40 אחוז, המשקל של החלק באנגלית הוא 20 אחוז בלבד (הגענו ל- 100 אחוז). כך שאם אתם חשים לא בנוח עם החלק של האנגלית הסירו דאגה מלבכם – משקלו הנמוך ביותר. החל מאוקטובר 2012 האוניברסיטאות והמכללות הולכות לקבל בחלק מהפקולטות ציון תקן ריאלי (60 אחוז כמותי, 20 אחוז מילולי, 20 אחוז אנגלית) ובחלקן יקבלו ציון תקן הומני (60 אחוז מילולי, 20 אחוז כמותי, 20 אחוז אנגלית).

למה כדאי להשקיע באנגלית בכל זאת
באוניברסיטה או במכללה אנו מחויבים לקחת קורסים באנגלית. השאלה היא כמה קורסים. ציון הפסיכומטרי יסווג אותנו לרמה ובהתאם לציון יקבע מספר הקורסים שעלינו לעבור. כמובן שבאוניברסיטה או במכללה כל קורס עולה לנו כסף ככל שנצטרך לעבור פחות קורסים נשלם פחות. מי שיקבל ציון גבוה מאוד בחלק זה של המבחן יהיה פטור מלעבור קורסים באנגלית.

הפסיכומטרי- ציון יחסי
המבחן הפסיכומטרי הוא בעצם מבחן יחסי, הציונים של הנבחנים לא נקבעים רק מהישגיהם אלא לפי הישגיהם של כלל הנבחנים באותו המועד אליו הם ניגשו. הבחינה חייבת להציג פילוג ספציפי של הנבחנים, מי הראשונים, מי האחרונים ומי באמצע- לכן הציון נעשה באופן יחסי. אל תדמיינו תחרות ריצה או מכוניות, בכדי לדעת מי הגיע ראשון ומי הגיע אחרון, זה לא בדיוק ככה. אך ברגע שמדרגים אותך ביחס לקבוצה ולא לפי פרמטר אישי ומדיד, קל לדעת מה המיקום שלך. בין הראשונים (ציון 700 ומעלה) ממוצע (ציון הנע בין 500-600).

הציונים קבועים מראש
ציירו לעצמכם עקומה, מעין גרף בצד אחד כתבו 200 ובצד השני 800. זאת בעצם העקומה הידועה מראש עליה המרכז הארצי לבחינות משבץ את כל הנבחנים לאחר הענקת הניקוד לכל נבחן. התפלגות הציון, תהיה תמיד התפלגות נורמאלית, באחוזים שקבועים מראש. בואו נפשט את הבלגאן- המרכז הארצי לבחינות יודע מראש כמה אנשים יהיו מעל 700 וכמה מתחתיו ועל- ידי שיבוץ בעקומה יקבע הציון שלנו. ניתן לראות את התפלגות הציונים באתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות. ממוצע הבחינה בדרך כלל קבוע והוא נע בסביבות ה- 530.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: