פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מילון מושגים פסיכומטרי – א עד ה

יום שלישי 20 כינואר, 2009

כתבנו עבורכם מילון מושגים מהעולם הפסיכומטרי – חלקם רציניים יותר וחלקם רציניים פחות. בכל מקרה, לפני שנתחיל ללמוד ביחד כהכנה למבחן הפסיכומטרי, חשוב שכולנו נדבר באותם מושגים. להלן המילון הפסיכומטרי הראשון בישראל!

  • אימה – זאת התחושה הראשונית שאופפת את מי שניצב מול האתגר שנקרא המבחן הפסיכומטרי. אל חשש, השד אינו נורא כל-כך ואינו גורלי כל-כך פשוט צריך לצלול לתוכו ולהיזכר בביטוי סיני עתיק: גם מסע של 1,000 קילומטרים מתחיל בצעד אחד.
  • בעיות – בעיות הן חלק מהחיים אבל בפסיכומטרי הבעיות הם ממוקדות הרבה יותר, בחלק הכמותי לדוגמא ישנן בעיות מסוג בעיות אחוזים, בעיות תנועה ועוד כל מיני בעיות מפחידות. לרוב הבעיות ישנה שיטה מסודרת לפתרון. והבעייתיות היא רק חילוץ הנתונים מהמלל של הבעיה והצבתן בנוסחה. כיום חלקן של הבעיות הכלליות במבחן פסיכומטרי, גדול בהרבה מחלקן של בעיות ממוקדות (תנועה, יחס, ממוצע…)
  • גיאומטריה – נו, הזה עם הצורות, מקבילים, משולשים ועוד כל מיני דברים. חלודים בגיאומטריה? כדאי מאוד שתשמנו את המוח קצת כי הנושא הזה מקבל הרבה מאוד משקל בבחינות פסיכומטריות ומשקלו בערך שליש ממשקל שאלות חשיבה כמותית במבחן. מאחר ויש הרבה מאוד שינון בנושא כדאי שתשננו כבר עכשיו את נוסחת שטח משולש (גם משולש שווה צלעות) את נוסחת ההיקף ושטח המעגל ועוד.
  • דמיון – תקופת הלימוד למבחן פסיכומטרי היא תקופה בה הדמיון עובד שעות נוספות. בין אם מדובר בדמיון משולשים וצורות גיאומטריות ואם בדמיונות כמו : איפה הייתי עכשיו אם לא הייתי צריך ללמוד (רמז: תיתכן יותר מתשובה אחת נכונה).
  • המדריכ/ה!! – החבר, המנטור והאויב הכי טוב שלכם לתקופת הלימוד למבחן. חבר- כי אצל מדריך טוב תמצאו את עצמכם שופכים את הלב ואת התקוות לעתיד, מנטור- כי בסופו של קורס תחושו את קולו של המדריך בוקע מכם בזמן המבחן ואויב- מדריך טוב יאמלל את חייכם, יגזול לכם זמן חופשי וירדוף אתכם בחלומות כשהוא מצוייד בסטופר ובספר חשיבה כמותית.
הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: