פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

איך להתכונן למבחן הגדול – פסיכומטרי ישר ולעניין

יום ראשון 1 כיולי, 2012

בכדי להתקבל ללימודים גבוהים, אין לנו מנוס אלא לעבור את בחינת הפסיכומטרי הנערכת בכל הארץ מספר פעמים בשנה במועדים קבועים. השאלה איך ללמוד למבחן הגדול הנ"ל האם להירשם לקורס פסיכומטרי, האם לפנות למורה פרטי או אולי אפילו ללמוד לבד?

רגע לפני ההחלטה הגורלית

שאלת השאלות לפני שאנו ניגשים למבחן הפסיכומטרי היא איך כדאי לי ללמוד לבחינה, אז לפני שאתם ממהרים להחליט על מוסד לימודים או לפני שאתם רצים לקנות ספרי לימודים נציג כמה טיפים לגבי הבחינה ואולי כך יהיה לכם קל יותר להחליט איך ללמוד למבחן הפסיכומטרי.

נושאי הבחינה ופרקי הבחינה

כל מבחן פסיכומטרי מורכב בצורה זהה אך בסדר שונה. שלושת הנושאים המרכיבים את הבחינה הם חשיבה מילולית, חשיבה כמותית וידיעת האנגלית. כל הנושאים מורכבים משמונה פרקים, מאתיים עשרים וחמש שאלות. אורך הבחינה שלוש שעות ועשרים דקות. לא תינתן תוספת זמן אלא במקרים מיוחדים בלבד (אבחון למבחן מותאם). המבחן במתכונת של מבחן אמריקאי, על כל שאלה מוצעות לנו ארבע תשובות שתיים מהן שגויות, אחת נכונה אבל חלקית ואחת היא התשובה הנכונה. המבחנים נבדקים על- ידי מחשבים ולא על ידי בני אדם, משמע עלינו לבחור את התשובה הנכונה ביותר תשובה חלקית אינה נחשבת לפתרון אלא לשגיאה  והדרך לפתרון אינה תזכה אותנו בנקודות (עדיף לנחש מאשר לא לענות).

החלק המילולי במבחן הפסיכומטרי

חלק זה במבחן הפסיכומטרי דורש מאיתנו להרחיב את אוצר המילים בעברית. נכון שרבים מאיתנו חושבים שהם יודעים את השפה על בורייה, אך כשמדובר במבחן פסיכומטרי ארסנל המילים הוא בהחלט אינו שמיש ביום יום. אנו נוכל להיתקל במילים וביטויים שלא ראינו ולא שמענו מעולם , במילון הפסיכומטרי 4000 מילים וביטויים, חלקם אנו יכולים לזהות מהתשבצים ומהתשבצים כמו אבוקה (לפיד), אספקלריה (ראי), פוזמק (גרב)  וחלקם אפילו בתשבצים אינם מופעים כמו "איסתרא בלגינא קיש קיש קריא" זהו משפט בארמית מהתלמוד הבבלי שפירשו, הטיפש מרעיש ומבליט את עצמו יותר מהפיקח ועוד מספר רב של פתגמים.

אוצר המילים באנגלית

בחלק זה של מבחן הפסיכומטרי הרחבת אוצר המילים חשובה מאוד, כמו בחלק העברי גם כאן ניתקל במילים שאנו לא משתמשים בהן ביום יום ובטח אם אנו לא דוברי אנגלית כשפת אם. לכן אנו צריכים ללמוד אוצר מילים נרחב באנגלית כדי שנוכל לעבור את המבחן.

החלק הכמותי במבחן

ידע אפילו בסיסי במתמטיקה, כמו שברים ואחוזים יתרום לפתרון נכון של השאלות, הבעיה העיקרית בחלק הכמותי במבחן הפסיכומטרי, היא הזמן, חלק זה של המבחן קצוב בעשרים וחמש דקות לעשרים וחמש שאלות, משמע דקה מקסימום לכל שאלה. מדריכי פסיכומטרי יוכלו ללמד אותנו טכניקות לפתרון השאלות מבלי להתעכב על חישובים מיותרים, הם ילמדו אותנו איך לשלול שתי תשובות רק מרפרוף קל על השאלה. אם בחרתם ללמוד לבד חשוב לתרגל הרבה מבחני עבר כדי שתבינו את הטכניקה הזו. בהצלחה.

קראו ביקורות פסיכומטרי.

הוספת תגובה

התגובה