פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

לא לפחד ממבחן פסיכומטרי

יום ראשון 1 כיולי, 2012

אומנם מבחן פסיכומטרי נחשב לאחד המבחנים החשובים שאנו עוברים בחיינו, מבחן זה בעצם קובע לנו בצורה מסוימת את העתיד, הציון שיינתן לנו בסופו של דבר, הוא שישפיע על העתיד שלנו, האם אנו יכולים להתקבל ללימודים הגבוהים ובאיזה מוסד נעבור את הלימודים הגבוהים, האם זו תהיה מכללה או אוניברסיטה?

לא צריך לפחד ממבחן הפסיכומטרי

הפחד העיקרי ממבחן הפסיכומטרי נובע מעצם העובדה כי מבחן זה בודק את ידע שלנו, ולאחר מכן מסווג אותנו לרמות שונות, יתרה מכך המבחן מוקצב בזמנים, לכל שאלה מוקצבים עשרות שניות ולא יותר מזה, המבחן כולו הופך להיראות בעינינו מפחיד אולי אפילו מידי. אך אם תדעו שהוכח ולא מכבר, שהמבחן הוא בעצם טכניקה שצריך ללמוד היטב, לשנן ולזכור, עדיין נהייה מבוהלים ממנו?!

ציונים טובים במבחן הפסיכומטרי

עוד סיבה שאנו מפחדים כל כך ממבחן הפסיכומטרי נעוצה בידיעה כי הציון 800 או 750 הם הטובים ביותר. אך הציונים הללו הם כמעט שלא ניתנים להשגה, כשאנו מדברים על ציונים אלו אנו בעצם מדברים על שני אחוזים מהאוכלוסייה, או נכון יותר שני אחוזים מכלל הנבחנים במועד מסוים. ציון טוב במבחן הפסיכומטרי הוא הציון שבעזרתו אנו נתקבל למוסד הלימודים שאנו כה חושקים ללמוד בו, אם נבחן היטב את המכללות והאוניברסיטאות השונות בארץ נראה כי הן אכן דורשות להציג  את ציון המבחן, אך הן לא דורשות את הציון 800 וגם לא 750.

איך למקסם את הציון

לפני שנבחן איך אנו יכולים למקסם את ציון המבחן, נמנה את נושאי המבחן ואת השיטות הייעודיות לנבחנים השונים. כמו שכבר ציינו מבחן הפסיכומטרי עובד בצורה של טכניקה מסוימת. היום אנו יכולים ללמוד על ידי מורים מובילים בתחום, כיצד למקסם את הציון שלנו במבחן הפסיכומטרי. המורה בעצם עוזר לנו להחליט, לאחר שהוא הכיר אותנו ובחן את הידע שלנו בכיתה, על אילו נושאים להתעכב במבחן ואילו נושאים אנו יכולים לעבור בקלות ובמהירות, המורה בוחן היכן אנו יותר חלשים ועל איזה פרק נתעכב ונלמד יותר בכיתה ובבית.

מבנה המבחן

מבחן הפסיכומטרי מורכב משמונה פרקים, כל פרק תחום בזמן מסיום, שאין אנו יכולים לחרוג מזמניו המוכתבים לנו, אך בכיתת הפסיכומטרי, המורה יעבור איתנו על זמנים וייתן לנו המלצות אישיות איך אנו עוברים את הפרק המסוים. כל אחד ואחד משומנת הפרקים עוסק בשלושה נושאים, הם בעצם התחומים המרכזיים של המבחן: אנגלית, חשיבה כמותית וחשיבה מילולית. כל תחום בודק את כישורינו והיכולות הנדרשים למכללות ולאוניברסיטות.

אז איך לומדים למבחן הפסיכומטרי

נוכחנו לראות כי מבחן הפסיכומטרי מורכב ומאתגר, אך בהחלט אינו מפחיד. לאחר שהבנו כי מבחן הפסיכומטרי הוא מאין תשבץ שעלינו לפתור, יש טכניקות לכל פיתרון ופיתרון, עכשיו נוכל להתחיל בלימודים. למבחן הפסיכומטרי בדרך כלל נהוג ללמוד מספר חודשים מראש. ההדרכה היעילה והנכונה ביותר ללמוד למבחן זה היא בעזרתו של מדריך מקצועי בקורס ייעודי למבחן הפסיכומטרי. מדריך מקצועי יכין אותנו למבחן בצורה המדויקת ביותר שמדמה את מבחן האמת.

Glucotrol Xl

הוספת תגובה

התגובה