פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

האתגר ללקוי למידה – מבחן פסיכומטרי

יום חמישי 19 כיולי, 2012

אם נבחן את העבר והלא ממש רחוק, ניווכח כי אנשים בעלי לקויות למידה כמו הפרעות קשב וריכוז, דיסלקציה או דיסקלקוליה, היו נפלטים ממערכת החינוך בשלבים די מוקדמים. לא משום שהם לא יכלו ללמוד ובטח לא בגלל שהם נחשבים טיפשים או מפגרים, אלא כי לא הכרנו את התופעה, אנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז הם אנשים אינטליגנטיים מאוד, רק שהקשב שלהם לוקה בחסר, אולי בעבר אוכלוסייה זו אינה הייתה יכולה לעבור את מבחן הפסיכומטרי, אך כיום השמים הם גם לא גבול עבורם.

מבחן פסיכומטרי – אתגר או מיותר

מבחן הפסיכומטרי עורר לא מעט מחלוקות בקרב חברי האקדמיה המלומדים, חלק התנגדו לו בתוקף וחלק רואים בו פיתרון פרקטי ומעשי, למרות הניסיונות הרבים, עד כה לא הצליחו לשלול את חשיבות המבחן, ולא רק שלא הצליחו לבטלו אלא שמבחן הפסיכומטרי מוגדר כאחד המבחנים החשובים ביותר, הוא המבחן שבאמצעותו נוכל להתקבל למוסדות הגבוהים למיניהם בין אם מדובר באוניברסיטה או בין אם מדובר במכללה פרטית. היום הדרישות הן די ברורות עלינו להציג כתנאי בסיסי ביותר מבחן פסיכומטרי וציוני תעודת בגרות.

לקויות למידה ומבחן פסיכומטרי

אחת הסיבות העיקריות שהובילה את מתנגדי הפסיכומטרי לדעה איתנה על ביטול המבחן הייתה נעוצה בחוסר השוויון וחוסר האכפתיות עבור לקוי הלמידה, הטענה המרכזית כנגד הממסד הייתה כי אוכלוסיה זו אינה תצליח לעבור את המבחן בציונים מספקים, וכי הם לא יוכלו להמשיך למוסדות הגבוהים. כמובן לא בגלל שהם לא יכולים או לא רוצים אלא בגלל שהמועצה הגבוה בעצם "שמה להם מקל בין הגלגלים" מבחן פסיכומטרי שתוצאותיו  ידועות מראש מול הרצון ללמוד ולהתפתח.

התאמה אישית ללקויות למידה

ימים חודשים ושנים עברו, הפסיכומטרי כמובן אינו בוטל, אך הבשורות לאוכלוסייה הסובלת מלקויות למידה הייתה בגדר היסטוריה. מבחן מותאם אישית לאוכלוסייה בעלת צריכים מיוחדים\ ולא רק לאלו שנמנים עם הפרעות הקשב והריכוז, אלא מבחן מותאם לעולים חדשים, לנכים פיזית או רגשית, בעצם מבחן הפסיכומטרי המותאם בישר על שוויון מסוים ורצון לקבל את החריג והשונה.

פסיכומטרי נדבך על נדבך

ברגע שהוכרז מבחן לבעלי צרכים מיוחדים, התחילה שיטת לימוד שונה עבור האוכלוסייה הזו. היום אנו יכולים ללמוד בכיתה מיוחדת אשר מתאימה שיטת לימוד יוצאת דופן וייחודית. חשוב לציין כי המבחן נשאר אותו המבחן אך שיטת הלימוד משתנה. מי שזכאי למבחן מותאם יקבל הקלות  שונות לפי האבחון כמובן, לחלקנו הזמנים עשויים להשתנות, יותר זמן לכל פרק ולכל שאלה, במקרים מיוחדים יורשה הנבחן לעבור את הפסיכומטרי עם מחשבון (במיוחד במקרים של דיסקלקוליה) או עם מילון תלוי באבחון כמובן.

שיטת לימוד ייחודית

בקורס פסיכומטרי מותאם התלמידים יוכלו ליהנות מאווירה שונה. מבחן פסיכומטרי אינו קל, עלינו לזכור ארסנל של מילים וביטויים, עלינו להיות בקיאים באנגלית ובהבנת הנקרא. חלק מהשיעורים יועברו בצורה פרטנית (אחד על אחד) וביתר השיעורים המדריכים פשוט יעבירו לנו את החומר בדרך מעניינת וקלה יותר, השיעור יכלול יותר מצגות, תמונות וכרטיסיות על מנת להעביר את החומר בצורה מעניינת ומשעשעת. בהצלחה.

הוספת תגובה

התגובה