פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

בדרך לאוניברסיטה

יום ראשון 30 כספטמבר, 2012

סיימנו את התיכון ואנו חושבים להתחיל בלימודים גבוהים, בזמן שאנו מתלבטים חבל לבזבז זמן יקר, בינתיים אולי נתחיל בהכנות לפסיכומטרי. נגדיל את אוצר המילים באנגלית, נפתור בעיות מגוונות במתמטיקה ולא פחות חשוב נלמד פתגמים וניבים בעברית שאולי מעולם לא שמענו.

איך מתחילים ללמוד לפסיכומטרי

איך לומדים למבחן פסיכומטרי? האם ללמוד לבד או ללמוד במסגרת? איזו שיטה מתאימה לי ביותר? כל כך הרבה שאלות עולות לפני שבכלל מתחילים ללמוד. התשובות לשאלות המסובכות מקשות עלינו לא פחות מאשר הלימודים עצמם, אז בכדי שלא נישאר תקועים במקום שנתחיל את הלימודים, נציג את היתרונות של הפסיכומטרי, את שיטות הלימוד ודרכי ההכנה.

המבחן הגורלי

מבחן הפסיכומטרי נחשב לאחד המבחנים הקשים ולא רק בגלל דרגת הקושי של המבחן אלא גם מבחינה מנטאלית, מבחן הפסיכומטרי לעיתים הוא שיקבע את עתידנו בהמשך הדרך, לאיזה מוסד אקדמאי נתקבל ולאיזה לא, ואיזה מקצוע נלמד. לכן אסור לנו לזלזל במבחן הזה ולראות אותו כמו מבחני הבגרות.

איך ללמוד למבחן

בנוגע לתשובה הגורלית הזו, אפשר לומר שקיימות מספר דרכים ללמוד למבחן הפסיכומטרי. הדרך המקובלת ביותר היא בקורס פסיכומטרי אשר מכין את התלמידים בצורה היעילה ביותר למבחן. בקורס יחלקו אותנו לקבוצות קטנות ופשוט נכסה את מגוון הפרקים עד שנגיע לרגע הגורלי, אך קצת קודם לכן אנו נעבור סימולציות המדמות את מבחן הפסיכומטרי בזמן אמת.

שלא יתפסו אותנו לא מוכנים

מבחן הפסיכומטרי אינו מבחן חדש, כבר ראינו ותרגלנו אלפים של דוגמאות בעבר, הדרך הטובה ביותר ללמוד למבחן היא על ידי תרגולים בלתי פוסקים, גם אם אנו חושבים שאנו יודעים את החומר או פרק מסוים, לא לדלג עליו, להמשיך בכל בכוח ולא לוותר. הוכח כבר לא פעם כאשר אנו יודעים לקראת מה אנו עומדים, הסיכויים שלנו להצלחה גבוהים בהרבה. אתם יכולים לקרוא לזה בעיית הסתברות אתם יכולים לקרוא לזה סטטיסטיקה אך בסופו של דבר מי שמשקיע ומתאמץ מקבל את התוצאות שיקבעו לו את העתיד אליו הוא ייחל.

הוספת תגובה

התגובה