פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מה אנחנו יודעים על פסיכומטרי

יום ראשון 30 כספטמבר, 2012

הרבה פעמים שמענו על מבחן פסיכומטרי, אך מה באמת אנו יודעים על המבחן הזה מלבד העובדה שהוא תנאי קבלה הכרחי לאוניברסיטה, אנו גם יודעים כי מבחן הפסיכומטרי מורכב משלושה חלקים עיקריים. אך מתי נכנס הפסיכומטרי לחוק, מהם המועדים הקבועים ומהם שיטות הלמידה חדשות, כל זאת ועוד נסקור במאמר זה.

היסטוריה קצרה של הפסיכומטרי

כבר בשנות השמונים המוקדמות מבחן הפסיכומטרי נכנס לתוקף או יותר נכון לתנאי קבלה לאוניברסיטאות השונות בארץ. מטרת הבחינה הייתה ועודנה בחינה המשמשת לדרוג מועמדים  ושל המועמד הספציפי.

האחראים על המבחן

האחראי על המבחנים הפסיכומטריים, כל הבירוקרטיות, על מתן הקלות, כל ערעורים ובכלל על כל הקשור במבחן, הוא המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. מרכז זה הוקם על פי החלטת ועד ראשי האוניברסיטאות בארץ, הוא רשום כעמותה ללא כוונות רווח, חברות העמותה הן כל האוניברסיטאות בישראל.

קמו המתנגדים

במהלך השנים ניסו כמה פעמים לבטל את המבחן הפסיכומטרי. הטענות לכך היו רבות ומגוונות, הטענה העיקרית הייתה כי הוא אינו יכול באמת למדוד את סיכויי ההצלחה וכי העמותה באפשרותה להכשיל שכבות חלשות כמו עולים, נכים או לקוי למידה מבעוד מועד. אך למרות הוויכוחים הרבים בנושא מבחן הפסיכומטרי עדיים לא בוטל והוא נכון להיום המדד העיקרי הקובע את סיכוי ההצלחה שלנו באוניברסיטה.

ללכת לקראת

כיום אנו עדים לצעד גדול עבור האוכלוסיות החלשות, היום התלמידים רשאים להיבחן וללמוד במסלולים יעודים. מבחנים בשפות שונות, מבחנים מותאמים ללקוי למידה ולאוכלוסייה העם הפרעות קשב וריכוז. גם מסגרות הלימודים השונות התאימו עצמם לצרכים אלו כיום אנו יכולים לראות מסלולים ייחודיים, עבור אוכלוסיות המתקשות ללמוד למבחן.

שיטות לימוד

המרכז הארצי לבחינות והערכה טינו מחייב אותנו ללמוד במוסדות מיוחדים בכדי לעבור את הבחינה, יש לנו את האופציה ללמוד לבד בעזרת ערכת לימוד אותה ניתן לרכוש בכל חנות ספרים, אך עם זאת רבים מעדיפים ללמוד למבחן הפסיכומטרי בעזרת מוסדות ובתי ספר המוסמכים לכך, כיוון שסיכויי ההצלחה במבחנים גבוהים יותר כאשר אנו לומדים בבית ספר או עם מורה פרטי. זו גם עוד אחת מהטענות שהביאו המתנגדים לפסיכומטרי. ברגע שאו יכולים ללמוד למבחן ולעלות את סיכויי ההצלחה אזי המבחן אינו אמין ואינו מודד את האי קיו.

אץ נראה כי המתנגדים אינם הצליחו להביא לביטול המבחן, אז כל שנותר חנו זה לבחור את הדרך הנכונה ביותר עבורנו ללמוד למבחן, בין אם אנו נרשמים לבית ספר, בין אם אנו מעדיפים מורה פרטי או אפילו ללמוד לבד. ככל שנלמד יותר למבחן הפסיכומטרי הסיכוי שלנו להצליח יהיה גבוה יותר.

הוספת תגובה

התגובה