פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

יום המבחן הגיע – איך מתכוננים נפשית למבחן הפסיכומטרי

יום ראשון 30 כספטמבר, 2012

כבר חודשים שאתם מתכוננים למבחן הפסיכומטרי, אתם מדקלמים אוצר מילים בעל פה גם אם מעירים אתכם מתוך שינה, פתרתם אלפי שאלות בגיאומטריה ובאלגברה, קראתם אולי מאות על גבי מאות של טקסטים באנגלית, אך אף אחד לא יכול להכין אותנו באמת ליום הבחינה. הלחץ, החשש, האדרנלין, כאבי הבטן כל אלו מדירים שינה מעיננו דבר שיכול לגרום לנו לא להיות מרוכזים במבחן, דבר שאסור שיקרה לנו.

לישון טוב בלילה

אומנם הלילה לפני יכול להיות מאוד מלחיץ, אך מבעוד מועד עלינו לתרגל נשימה נכונה שתקל עלינו להירדם, אנו יכולים גם לקרוא על דמיון מודרך, להיעזר בצמחי מרפא טבעיים  "ברגעיון" או "ברסקיו" כל אחד יודע מה טוב לו, אבל הכי חשוב שנירגע, שנוכל להירדם בכדי שנוכל לקום מוקדם ערניים ומרוכזים.

לצאת מוקדם מהבית

כאן חברים זה לא התיכון תלמיד שיאחר לבחינה לו יוכל להיכנס ולהיבחן, במבחן הפסיכומטרי אין תירוצים היה לי נקר בגלגל, האוטובוס איחר או היו פקקים. עלינו לצאת מוקדם יותר מהבית, אולי אפילו עדיף שניסע כמה ימים קודם למקום הבחינה לוודא כמה זמן לוקח לנו להגיע מהבית למקום הבחינה. עדיף לנו להקדים בשעה מאשר לאחר בעשר דקות למבחן הפסיכומטרי, אומנם יש כיתת מאחרים (איחור של שלושים דקות) אך אנו לא יכולים להסתמך על כך.

מה צריך להביא

אין אנו יכולים להיבחן ללא תעודת זהות, אנו לא יכולים להגיע עם כרטיס עובד או כל תעודה מזהה אחרת, אלא דרכון או תעודת זהות, יום לפני הבחינה נכין את כל המסמכים ואת כל הכלים הדרושים לנו, עלינו לדאוג לעפרונות רצוי להביא כמה, חבל לבזבז את הזמן היקר לנו בחידוד עפרונות. ערב לפני הבחינה עלינו כבר להצטייד בסטופר, מחק עפרונות ותעודת זהות שלא יהיו טעיות או פשלות מיותרות.

באיזה כיתה אני נבחן

על מנת למנוע לחץ מיותר בחיפוש הכיתה בה אנו נבחנים, תוכלו לבדוק באתר ל המוסד בו אתם נבחנים את רשימת הכיתות, היכן הן ממוקמות בכדי שנוכל לחסוך את הזמן המיותר הזה. אם יש לכם את טופס ההזמנה לבחינה הביאו אותו עמכם הוא יכול לחסוך לכם זמן יקר.

אווירה של לחץ

הגעתם למוסד בו נערכת הבחינה ופתאום אתם מסתכלים על כולם, הם מתרוצצים מצד לצד, אתם מתחילים להרגיש הרבה לחץ אוויר. בחרו לכם פינה שקטה בה לא תצרכו לשמוע את כל הצעקות, הדיבורים והמולה, הישארו שם עד עשרים דקות לפני המבחן.

שכחת הכל?!

אין באמת כזה דבר, אם למדת מספיק אין סיבה להילחץ, קחו אויר נשמו עמוק ושחררו את האוויר, אן למדם נשימות יישמו זאת ואם לדת דמיו מודרך זה הזמם להתחיל בתהליך.

הוספת תגובה

התגובה