פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

פסיכומטרי – מפחדים?

יום ראשון 10 כמרץ, 2013

בימינו מבחן פסיכומטרי נחשב לאחד המבחנים החשובים שאנו עוברים בחיינו, מיד אחרי הצבא ולפעמים גם בתום הלימודים, אנו ניגשים למבחן שבעצם יקבע לנו בצורה מסוימת את העתיד, הציון שיינתן לנו בסופו של דבר, הוא שישפיע על העתיד שלנו, האם אנו יכולים להתקבל ללימודים הגבוהים ובאיזה מוסד נעבור את הלימודים הגבוהים, האם זו תהיה מכללה או אוניברסיטה?

אין צורך לפחד מהמבחן הגדול

הפחד העיקרי שלנו מהמבחן נובע מעצם העובדה שהפסיכומטרי בעצם בודק את הידע שלנו, ומיד אחר כך מסווג אותנו לרמות שונות. לא מספיק מלחיץ? המבחן גם מוגבל בזמן, לכל שאלה מוקצבים עשרות שניות ולא יותר מזה, המבחן כולו הופך להיראות בעינינו מפחיד אולי אפילו מידי. אך אם תדעו שהוכח ולא מכבר, שהמבחן הוא בעצם תרגול של טכניקות ושכל מה שצריך הוא ללמוד היטב, לשנן ולזכור, עדיין תהיו לחוצים ממנו?!

אז איך נוציא ציונים טובים במבחן הפסיכומטרי?

כשאנו חושבים על מבחן הפסיכומטרי, הדבר הראשון שעולה במוחנו הוא ציונים, ונראה כי כולם סביבנו השיגו את הציון  800 או 750. חשוב שנדע שציונים אלו כמעט ואינם ברי השגה. כשאנו מדברים על ציונים אלו אנו בעצם מדברים על שני אחוזים מהאוכלוסייה, או, ליתר דיוק שני אחוזים מכלל הנבחנים במועד מסוים. ציון טוב במבחן הפסיכומטרי הוא הציון שבעזרתו אנו נתקבל למוסד הלימודים שאנו כה חושקים ללמוד בו. אם נבחן היטב את המכללות והאוניברסיטאות השונות בארץ נראה כי הן אכן דורשות להציג  את ציון המבחן, אך הן לא דורשות את הציון 800 וגם לא 750.

אז איך נמקסם את הציון?

תחילה,נמנה את נושאי המבחן. כמו שכבר ציינו מבחן הפסיכומטרי עובד בצורה של טכניקה מסוימת. היום אנו יכולים ללמוד על ידי מורים מובילים בתחום, כיצד למקסם את הציון שלנו במבחן הפסיכומטרי. המרצה בעצם עוזר לנו להחליט, לאחר שבחן את הידע שלנו בכיתה, על אילו נושאים להתעכב במבחן ואילו נושאים אנו יכולים לעבור בקלות ובמהירות, המרצה בוחן את החוזקות והחולשות שלנו וכך בעצם יכול לתת לנו דגשים על אילו פרקים כדאי לנו להתעכב וללמוד יותר ועל אילו פרקים אנו יכולים להתעכב פחות ולנשום לרווחה.

מבנה המבחן

מבחן הפסיכומטרי מורכב משמונה פרקים, לכל פרק הזמן הקצוב לו. בכיתת הפסיכומטרי, המורה עובר איתנו על זמנים ונותן לנו המלצות אינדיבידואליות שיעזרו לנו לארגן את הזמנים, כך שנוכל לענות על רוב השאלות במבחן. כל אחד משמונת הפרקים עוסק בשלושה נושאים שהם בעצם התחומים המרכזיים של המבחן: אנגלית, חשיבה כמותית וחשיבה מילולית.

כיצד נלמד למבחן הפסיכומטרי?

אז נוכחנו לדעת, כי מבחן הפסיכומטרי, אמנם מורכב ומאתגר, אך בהחלט אינו מפחיד, וכי בעזרת טכניקות שנלמד ניתן לעבור אותו, ואפילו די בקלות. ועכשיו, כשסף החרדה ירד, נוכל להתחיל בלימודים. למבחן הפסיכומטרי בדרך כלל נהוג ללמוד מספר חודשים מראש. ההדרכה היעילה והנכונה ביותר ללמוד למבחן זה היא בעזרתו של מדריך מקצועי בקורס ייעודי למבחן הפסיכומטרי. מדריך מקצועי יכין אותנו למבחן בצורה המדויקת ביותר אשר מדמה את מבחן האמת.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: