פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

איזה לחץ – פסיכומטרי!!!

יום ראשון 10 כמרץ, 2013

ישנן כמה נק' משמעותיות בחיים שלנו ואחת מהן היא עשיית מבחן הפסיכומטרי – זהו מבחן שבעצם קובע איך יראה  העתיד שלנו והאם נצליח להוציא את הציון שאנו רוצים בכדי להתקבל למגמה הנחשקת באוניברסיטה או במכללה. מנסיוננו הרב אפשר לראות שאם מישהו באמת רוצה להשיג משהו – הוא יגיע אליו. וכאן נכנס מדד ההשקעה. כבר נשמע מלחיץ, אה???.

קודם כל – הורידו פאניקה

אמא'להההה פסיכומטרי!! מה עושים? שמעתי על כאלו שלא יצאו חצי שנה מהבית!! זה נכון?, שמעתי על כאלה שמרוב לחץ יצאו להם חצ'קונים בכל הפנים…מה אני אעשה???. אז קודם כל – תרגעו. הפחד העיקרי ממבחן הפסיכומטרי נובע מכך שמבחן זה קובע את העתיד שלנו ובעצם מראה את רמת הידע שלנו. מה שאנו לא יודעים הוא שמבחן הפסיכומטרי מראה את רמת הידע שלנו ביחס לאלו הנבחנים איתנו. לכן, ככל שנלמד יותר טכניקות למידה וככל שנשנן ונתרגל יותר, כך, בעצם, יהיה לנו יתרון על אחרים הנבחנים יחד איתנו. עדיין לחוצים??…בואו נמשיך לקרוא.

מה זה ציון טוב במבחן הפסיכומטרי?

כמה צריך להוציא במבחן הפסיכומטרי? 800?? 750?? איך אני אוציא ציון כזה? ומה אם מישהו מוציא פחות? הוא לא יכול להתקבל ללימודים?…איזה לחץ!!. אז בואו נירגע ונבין שרק 0.1% מכלל אוכלוסיית הנבחנים, הנבחנים במועד מסוים מוציאה את הציונים האלה, ובכלל, מי אמר שזהו הציון שצריך?. אז מה ציון טוב במבחן הפסיכומטרי? ציון טוב יהיה בעצם הציון שמבקשים מאיתנו להוציא בכדי שנוכל להתקבל למגמה שאנו רוצים להתקבל, בין אם במכללה ובין אם באוניברסיטה. לכן, תחילה ניגש ונבדוק כמה עלינו להוציא בכדי להתקבל וכך בעצם נדע מהי הרמה הדרושה לנו.

איך נוציא את הציון המיוחל?

תחילה, נבין בכלל על מה המבחן מדבר ומהם נושאיו, מהן שיטות הלימוד ואיך בכלל ניגשים אליו.  כמו שציינו למעלה, מבחן הפסיכומטרי הוא מבחן שעובד על טכניקות ותרגול. כיום, ניתן ללמוד ממורים המובילים בתחום ומטובי המרצים איך בעצם להוציא את הציון המיוחל במבחן הפסיכומטרי. כשנתחיל ללמוד נראה מהר מאוד, בעזרת הדרכה, כמובן, על אילו נושאים כדאי לנו להתמקד יותר ועל אילו פחות. אילו נושאים אנו יכולים לפתור במהירות יותר ובאילו נושאים דרושה לנו למידה ממושכת יותר. אך, חשוב שנזכור, שגם אם אנו טובים יותר בנושא מסוים, אסור אף פעם לנוח על זרי הדפנה ותמיד צריך ללמוד ולהמשיך לתרגל גם בנושאים שבהם אנו טובים יותר.

הרכב המבחן

מבחן הפסיכומטרי מורכב משלושה נושאים – חשיבה כמותית, חשיבה מילולית וידיעת השפה האנגלית. במבחן יש שמונה פרקים ולכל פרק יש את הזמן הקצוב לו – אנו חייבים לעמוד בזמנים, אחרת, לא נספיק לענות על כל שאלות המבחן. במהלך הלימודים למבחן הגדול, אנו לומדים איך לעמוד בזמנים, איך לענות על שאלות בדרך המהירה ביותר, ואיך, בעצם, למצות את הידע שלנו, בעזרת הטכניקות שלמדנו ובעצם להגיע למקסימום היכולת שלנו. והכל כמובן בעזרת הכוונה והרבה תרגול של מבחנים המדמים את המבחן האמיתי.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: