פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

הצד הטוב והצד הרע של הפסיכומטרי

יום ראשון 10 כמרץ, 2013

הרבה מאוד אנשים מפחדים ממבחן הפסיכומטרי, מאחר ומבחן זה נחשב לאחד המבחנים הקשים ביותר שנעבור בחיינו. זה מבחן שצריכים ללמוד אליו והרבה. אך למבחן זה יש גם צדדים טובים יותר. מבחן זה פותח בפנייך אפשריות להכיר בדרך חדשה.

הצד הפחות טוב

נכון שמבחן אי קיו, נשמע מלכתחילה מבחן לא סימפטי בכלל בלשון המעטה, זה מבחן שגורם לנו להקריב שעות על גבי שעות של לימודים, הן בכיתה והן בבית. מאחר ואנו לא יכולים להסתמך רק על הלימודים בכיתה מבלי לתרגל פרקים שלמים בבית.

מבחן הפסיכומטרי הוא מורכב מאוד וקשה מאוד, המבחן מכיל שלושה נושאים מרכזים המחולקים לשמונה פרקים, כל המבחן מורכב ממאתיים עשרים וחמש שאלות עליהם אנו צרכים לענות בשלוש שעות ועשרים דקות בלבד, מה שמותיר לנו בממוצע דקה אחת לענות על כל שאלה.

הצד הטוב של הפסיכומטרי

רבים האנשים שיעדיו כי הפסיכומטרי פתח בפניהם דרך חיים חדשה. מאחר ופסיכומטרי אנו בדרך כלל לומדים בכיתה עם עוד הרבה אנשים, כך שכבר יצא לנו להכיר חברים חדשים, הפסיכומטרי הוא שיקבע אם נתקבל לפקולטה בה אנו רוצים ללמוד מה שפותח מסלול חדש ושונה לגמרי בחיינו.

הרבה פעמים אנשים שיתקשו ללמוד בתיכון ולא אובחנו לעולם כבעלי הפרעות קשב וריכוז, מגלים זאת לפני מבחן הפסיכומטרי, ובכך הם גם פותרים בעיה די קשה שהעיקה על חייהם. אותם אנשים שלא יכלו ללמוד בתיכון לפתע מגלים כי הם אוהבים מאוד את מוסד הלימודים החדש, את הדרך החדשה שנפתחה בפניהם.

עד כה ראינו את הצד הטוב והצד הפחות טוב של הפסיכומטרי, עתה השאלה שנשארת פתוחה היכן ללמוד למבחן וכיצד ללמוד למבחן. אחת הדרכים המקובלות ביותר כפי שהזכרנו היא קורס הכנה לפסיכומטרי. בדרך כלל מדובר בכיתה של עשרים עד ארבעים תלמידם. בקורס המדריכים מכינים אותנו בדרך הטובה ביותר למבחן האמתי על ידי תרגולים, לימוד טכניקות ועל ידי סימולציות המדמות כמה שיותר את המבחן האמיתי.

דרך נוספת ללמוד למבחן הפסיכומטרי היא אצל מורה פרטי, זו שיטה חדשה יחסית, אך היא הוכיחה את עצמה לא פעם, במיוחד לאותם אנשים שלא יכולים ללמוד בכיתות גדולות, מסיבות שונות כמו הפרעות קשב וריכוז, חרדות חברתיות או בשל הקושי להדביק את פער הכיתה.

היום אנו יכולים לראות מכונים המכינים לפסיכומטרי אנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז, אותה אוכלוסייה שניתנה לה ההזדמנות להשתלב במוסדות הגבוהים למרות הקשיים שבדרך. בכיתת לימוד של לקוי למידה, הדרך ללימוד המבחן היא לא שונה בהרבה, אך ללא ספק מעניינת יותר, המדריכים המיומנים מעבירים את החומר בצורה קלה יותר לסטודנט וכמובן קצב הלמידה הוא שונה ובהתאם גם אורך הקורס.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: