פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

כיצד בוחרים קורס הכנה לבחינה פסיכומטרית?

יום רביעי 8 כיולי, 2009

הבחינה הפסיכומטרית היא משמעותית ביותר שכן היא זו שקובעת, במידה זו או אחרת, את העתיד האקדמי שלכם והאם תתקבלו ללימודים בתחום עליו חלמתם. על מנת להצליח בבחינה פסיכומטרית, צריך ללמוד ולהיות מוכנים. אז איך יודעים באיזה קורס הכנה לפסיכומטרי כדאי לבחור?

מסיבה זו, כדי להצליח בבחינה, יש להתכונן אליה בצורה מקצועית ולהירשם לקורס הכנה מתאים.

היום ישנם כמעט אינספור אפשרויות הכנה לבחינה ושוק הפסיכומטרי מציע ללקוחותיו הפוטנציאלים קורסים שונים ומגוונים.

חשוב לזכור, כי נוסף לשיקולים של עלות, קירבה לבית ושיקולי נוחות אחרים, כדי לבחור בצורה מושכלת את הקורס המתאים לכם ביותר, יש לתת את הדעת על מספר נושאים.

כיצד לבחור היכן ללמוד?

בחרו את הקורס המתאים ביותר לסגנון הלמידה שלכם – ישנם אנשים המממשים את הפוטנציאל שלהם דווקא תחת תנאיי לחץ ובלימוד מרוכז ואינטנסיבי, לעומתם ישנם אחרים הזקוקים דווקא למסגרת רגועה ומסודרת ולקורס הדרגתי וממושך יותר.

בחרו את הקורס המתאים ביותר לצרכים שלכם – ישנם אנשים שאינם מתקשים ללמוד במחיצת עוד 40 תלמידים כמוהם ואף מרגישים כי הלימוד בכיתה גדולה ובאווירה קולקטיבית תורם להצלחתם, לעומתם ישנם אחרים ה"הולכים לאיבוד" בכיתה גדולה מדיי ואינם מצליחים לממש את הפוטנציאל שלהם.

חשוב שתדעו, כי ככל שמספר התלמידים גדול יותר, כך מצטמצמת האפשרות ללימוד פרטני, למענה על שאלות אישיות או על בעיות פרטיות והדגש ניתן על הדרכה כוללנית ושיטתית יותר.

האם אתם מעדיפים את שיטות הלימוד המסורתיות או דווקא מעוניינים לנצל את הפוטנציאל של הרשת?

היום ניתן ללמוד לקראת הבחינה בצורה יעילה ואפקטיבית באמצעות רשת האינטרנט. בכל מכון הכנה לפסיכומטרי גדול המכבד את עצמו, ניתן היום ללמוד בקורס אינטראקטיבי דרך האינטרנט המספק גם פידבק מצוין על  ההתקדמות ועל המקומות הדורשים שיפור.

נוסף לכך, ישנם גם מכונים בהם מקבל המדריך משוב על כל תלמיד באמצעות הרשת, ויכול לסייע לו בהתאם לכך. עם זאת, ישנם לא מעט תלמידים המעדיפים דווקא לתרגל בשיטה הישנה עם עפרון וספרי לימוד, ובדומה לתנאיי הבחינה האמיתית.

במרבית המקומות משולב הלימוד באינטרנט עם לימוד בכיתות הלימוד, אך כדאי לבדוק זאת מראש, שכן היום הרשת הולכת ותופסת את מקומו של הלימוד המסורתי.

התאימו את הקורס ליכולות האישיות שלכם – אם ניחנתם בזיכרון חזותי טוב במיוחד, מומלץ מאוד כי תצטרפו לקורס בו נעשה שימוש במצגות מולטימדיה. במהלך כל קורס פסיכומטרי צריכים התלמידים לזכור כמות גדולה מאוד של חומר לימוד ולהטמיעו בזיכרון.

מסיבה זו, חשוב ביותר שתהליך הלימוד יהיה כמה שיותר יעיל. המצגות הן אחת השיטות הסייעות לשיפור תהליכי הזיכרון, שכן בנוסף להסברי המדריך, הן פועלות על הצד החזותי ונטמעות טוב יותר בזיכרון.

בחרו בקורס בו ניתן דגש גם על לימוד אישי – במרבית מכוני הפסיכומטרי אמנם מבטיחים "קורס אישי" כחלק מסל השירותים, אך בפועל מקדיש המדריך לכל אחד מהתלמידים כפעמיים עד שלוש פגישות אישיות של כרבע שעה כל אחת במהלך הקורס כולו.

הדרכה אישית שמטרתה לתת מענה לקשיים האינדיבידואלים של כל תלמיד היא חיונית ביותר להצלחה בבחינה.

מסיבה זו, חשוב ביותר שתבדקו בטרם אתם נרשמים לקורס, כי הוא כולל גם ליווי אישי והאם הליווי נעשה רק באמצעות רשת האינטרנט או אף כולל סדרה של מפגשים עם המדריך.

למידע נוסף ליחצו: מורה פרטי לפסיכומטרי

קורס מומלץ להכנה למבחן פסיכומטרי: פסיכומטרי EZway

תגובה אחת »

החשיבות בבחירת הקורס המתאים הוא שבסופו של דבר רוצים להגדיל את הסיכויים לקבל את הציון שיפתח לנו את הדלתות. אחד הכלים החשובים להצלחה בפסיכומטרי זה היכולת לזכור ולחשוב מהר ומדויק. מוכח, שאנשים שעובדים עם טכניקות לשיפור הזיכרון מגיעים לציון המיוחל בהניסיון הראשון.

21 ביולי, 2009 | 12:46
הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: