פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

כמה אנו באמת מכירים את מבחן הפסיכומטרי

יום ראשון 10 כמרץ, 2013

את המושג פסיכומטרי אנו כבר מכירים בחטיבה או בתיכון, לא רק שאנו עוברים מבחן פסיכוטכני שמסווג אותנו לכיתות, מבחן ברמה גבוהה שמטרתו גם כן לבדוק אי קיו, כבר בתקופה הזו אנו שומעים כי מבחן זה קל יותר מהמבחן האמיתי שנעבור לפני הקבלה לאוניברסיטה.

רק מה

המבחן שאנו עוברים בחטיבה, הפסיכוטכני, אנו לא יכולים להתכונן אליו ולרבים מאתנו גם לא כל כך אכפת מהמבחן הזה. מאחר ובתיכון או בחטיבה בדרך כלל אכפת לנו עם מי מהחברים נהייה בכיתה, איזה חבר הולך לאיזה תיכון.

ואחרי הצבא

אחרי הצבא אנו כבר מתחילים להכיר במבחן האמיתי, מבחן הפסיכומטרי, אותו מבחן שיקבע בסופו של דבר האם נתקבל לאוניברסיטה או לא. לכן בשלב הזה אנו כבר מתחילים להכיר בערך של המבחן ובאמת ובתמים רוצים להצליח בו. אנו מתחילים לעשות שיקולים של ילדים גדולים, הכיף וההנאה של הילדות כבר מאחורינו, עתה אנו כבר חושבים ברצינות.

אז מה אנו באמת יודעים על מבחן הפסיכומטרי?

מבחן הפסיכומטרי מורכב משלושה נושאים הכוללים חשיבה מילולית, חשיבה כמותית וידיעת האנגלית. בכל המבחן יש שמונה פרקים המורכבים ממאתיים עשרים וחמש שאלות, אורך הבחינה הוא שלוש שעות ועשרים דקות. המבחן מורכב משאלות אמריקאיות בלבד כאשר עלינו לבחור את התשובה הנכונה ביותר.

טריקים במבחן

כאשר אנו ניגשים ללמוד למבחן הפסיכומטרי מלמדים אותנו טריקים, איך לאתר את התשובה  הנכונה ביותר מבין הארבע המוצעות. תמיד תהיה זו דרך האלימינציה, דרך השלילה, כאשר אנו שוללים שתי תשובות עוד לפני שבכלל הבנו את השאלה, ועתה נותר לנו לחשוב מי מבין התשובות היא הנכונה יותר.

נשמע לא קל

מבחן הפסיכומטרי באמת לא קל, רוב האוכלוסייה הניגשת למבחן הפסיכומטרי אינה יכולה ללמוד לבד לבחינה. הרוב הגדול פונה לכיתות לימוד המיועדות במיוחד לפסיכומטרי לקורס שנמשך מספר חודשים. בקורס יכינו אותנו בדרך הטובה ביותר למבחן האמיתי.

כמה דרכים ללמוד למבחן הפסיכומטרי

מלבד הדרך המסורתית של הקורס אשר הזכרנו קודם לכן , אנו יכולים ללמוד למבחן הפסיכומטרי בצורות שונות, היום אנו יכולים לאתר ברשת האינטרנט לימודי און ליין בתשלום כמובן, אנו יכולים ללכת למורה פרטי או אפילו להתארגן בקבוצות למידה קטנות.

לפני שאתם בוחרים איך ללמוד למבחן הפסיכומטרי, חשוב שתכירו את היכולות שלכם, יהיו כאלה שיתקשו ללמוד בכיתה גדולה, יהיו כאלה שלא יוכלו להכריח את עצמם ללמוד לבד ויהיו צריכים את הדרבון של המורה. זה לא משנה איך אתה מתכוון ללמוד לבחינה, אתה תבחר בדרך הנוחה לך ביותר, עלייך לזכור שלפני הבחינה אתה חייב "להקריב" את הזמן שלך.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: