פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

פסיכומטרי – זבנג וגמרנו

אם אתם מתכננים ללמוד במכללה או באוניברסיטה עליכם לעבור מבחן פסיכומטרי, הבעיה העיקרית מתחילה שאנו בלחץ של זמן,  רוצים ללמוד כבר השנה מקווים שמבחן הפסיכומטרי יעבור בשלום ונוכל כבר להתחיל לארגן את השנה הבאה בדיוק כמו שתכננו, רק ש"מרפי" תכנן לנו דברים אחרים. איך לעבור את הפסיכומטרי בשלום ולהצליח בבחינה הראשונה…

אל תגידו לי זה לא יקרה

שני דברים עלולים להכשיל אותנו בחיים וזה נכון לכל תחום ותחום, חוסר ביטחון מצד אחד ויהירות מהצד השני. בין אם אתה ממוקם בצד אחד של הסקאלה או בצד השני עלייך להיות ערוך לכל תסריט אפשרי. כשאנו מדברים על מבחן הפסיכומטרי, אנו מדברים על מבחן כלל לא פשוט, מבחן שמצריך לימודים רבים, הרבה מוטיבציה והרבה השקעה. גם אם עלינו לוותר על הנאות לתקופה מסוימת. רבים הצהירו כי הם לא צריכים ללמוד כלל למבחן, ומצאו עצמם ניגשים למועד נוסף, ומנגד רבים שלמדו חשו בחוסר ביטחון משווע שגרם להם ל"בלאק אאוט" בזמן המבחן, ומצאו עצמם ניגשים למועד נוסף.

איך להצליח במבחן הראשון

הצלחה הינה דבר סובייקטיבי, אי אפשר לומר שציון אחד אינו טוב והציון האחר מצוין, הצלחה נמדדת כאשר צלחנו להשיג את מה שאנו רוצים. ציון פסיכומטרי מוצלח, זה בעצם הציון שבעזרתו ובזכותו נוכל להתקבל למוסד האקדמאי שאנו  רוצים ולא להתפשר בדרך,  זו תחשב הצלחה.  לגבי השאלה איך להצליח במבחן הראשון, בדומה למשפט המוכר כמעט לכל אזרח ישראלי שהיה בצבא "קשה באימונים קל בקרב". כמה שנלמד יותר למבחן וכמה שנתרגל יותר, נעשה מבחני סימולציה המחושבים לפי זמנים, כך נצליח לעבור את המבחן הראשון בשלום ונוכל להתקבל לאוניברסיטה.

קורס פסיכומטרי

את מרבית ההצלחות במבחנים יש לזקוף לזכותם של מוסדות ההכנה למבחני הפסיכומטרי. כמובן שהשיטה בין המוסדות משתנה בין אחת לשנייה אך המטרה זהה, לדמות את המבחן כמה שיותר, הן מבחינת זמנים, הן מבחינת הלחץ, כמות השאלות, בסופו של כל קורס התלמידים יכנסו למסלול מיוחד אשר נקרא מרתון או סימולציות. בשלב זה התלמידים יעברו בכל יום מבחנים פסיכומטריים מדודים בזמן (מבחנים של שנים קודמות) ויקבלו ניקוד לפי תשובות הבחינה.  כך התלמידים והמדריכים  יוכלו לאתר היכן התלמיד מתקשה והיכן עליו לקבל חיזוקים.

ללמוד לבד למבחן הפסיכומטרי

כשמדברים על מבחן פסיכומטרי מדברים באופן אוטומטי על שיטות לימוד שונות ומגוונות, אחת השאלות העקירות האם אפשר ללמוד לפסיכומטרי לבד? אפשר לקנות ערכת פסיכומטרי ברשתות הספרים המוכרות וללמוד לבד, הבעיה העיקרית זה חוסר הניסיון שלנו. גם אם אנו יודעים עברית על בורייה ואולי אפילו ביטויים ופתגמים בארמית, מתמטיקה זה בהחלט הצד החזק שלנו ואנגלית אנו דוברים כשפת אם. לעיתים הבעיה שיכולה להכשיל אותנו היא חוסר המוטיבציה, התשה. מבחן הפסיכומטרי נחשב למבחן לא קל ולעיתים הלימודים בקבוצה יקלו עלינו.