פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מבחן הפסיכומטרי – יום הבחינה

לאחר חודשים של הכנה למבחן הפסיכומטרי, ימים של לחץ, לילות ללא שינה, מרתונים, סימולציות והרבה כאב ראש, הגיע המועד, רגע האמת, הגיע היום של הבחינה. מה צריך להביא ליום המבחן, מדריך לנבחן שלא תיתפס לא מוכן.

היום הגדול

לאחר ששקדנו, עמלנו, שיננו, עכשיו הגיע היום הגדול. אך לעיתים בגלל הלחץ אנו שוכחים את הדברים החשובים, כמו הדברים שחייבים להביא לבחינה אשר בלעדיהם לא נוכל להיבחן. לצערנו אין כזה דבר לא ידעתי או לא אמרו לי. אם נחרוג מהחוקים פשוט לא ניבחן.

תעודת זהות

נבחן אשר לא יגיע עם תעודת זהות אינו יכול להיבחן. כרטיס מזהה עם תמונה אינו כביל במבחן הפסיכומטרי. רישיון נהיגה כוחו יפה בכביש לא בתור תעודה מזהה, כרטיס אוטובוס מגנטי (רב קו) אומנם מכיל את התמונה האישית שלנו ואת מספר הזהות, כמוהו גם כרטיס מנוי לחדר הכושר כרטיסים אלו כוחם יפה אך לא בבחינת הפסיכומטרי. למבחן עלינו להגיע עם תעודת זהות או דרכון. באם נגנב, אבד, לא מוצאים, עלינו להוציא במשרד הפנים תעודה חדשה.

טופס זימון למבחן

אולי לא רובנו זוכרים את הטופס שקיבלנו בדואר לאחר ששילמנו את האגרה למבחן הפסיכומטרי, אך הטופס הזה נקרא טופס זימון ותפקידו להראות לבוחנים כי אכן אנו רשומים למועד הנוכחי של המבחן. נכון שתוכלו להיבחן גם אם הוא אבד לכם, אך רצוי ביום הבחינה, במקום להתחיל לחפש את חדר הבחינה, פשוט להסתכל בטופס ולחסוך בזמן ובעצבים מיותרים. אם גילתם כמה ימים לפני מועד הפסיכומטרי כי אבד לכם הטופס, אל לחץ  אתם יכולים להתקשר למרכז הארצי לבחינות והם יספקו לכם את המידע הנדרש לגבי מספר החדר ומספר הנבחן.

עפרונות

למבחן הפסיכומטרי עלינו להגיע מצוידים בעיפרון 2HB, הטופס נבדק לאחר מכן בסריקה שמזהה עיפרון זה בלבד, אנו לא יכולים להשתמש בעט פיילוט, לא בעט נובע או עיפרון חודים. עלינו להיות ערוכים למבחן ולהצטייד בכמה עפרונות מאותו הסוג שמנינו קודם לכן. כמובן שבמבחן פסיכומטרי כל דקה חשובה, חבל לבזבז את הזמן היקר בחידוד עיפרון במקום להחליפו באחר. הפסיכומטרי הוא בשיטת המבחן האמריקאי, עלינו לסמן את התשובה הנכונה בין כל המשבצות,  עלינו להיות מאוד מדויקים ולא לחרוג מהמשבצת. אם אתם חשים כי התשובה אינה ממוקמת במקום הנכון או יכולה להטעות, עדיף למחוק את התשובה ולסמנה מחדש. לכן על תשכחו להביא מחק איתכם לבחינה. או שתצטיידו בעפרונות HB2 עם מחק מעל.

שעון עצר

במבחן הפסיכומטרי כל פרק קצוב בזמן מסוים, רצוי שתביאו איתכם סטופר שתוכלו לראות אם אתם עומדים בזמנים, האם אפשר להתעכב על שאלה או לעבור לשאלה הבאה.

אוכל ושתייה

מבחן הפסיכומטרי נמשך בסך הכל שלוש שעות, אנו שותים במבחן כדי להתרענן ולא על מנת למנוע התייבשות, אל תשכחו שיציאה לשירותים מבזבזת לנו הרבה זמן, לגבי אוכל רצוי לבוא שבעים, אך אפשר להביא עימנו איזה חטיף אנרגיה קטן.